Polski
Gamereactor
wiadomości
Dead Space 3

Scenarzysta Dead Space 3 całkowicie przerobiłby grę, zamiast ją przerabiać

Narracja byłaby zupełnie inna, gdyby Chris Beaver miał szansę na remake gry.

HQ

Dead Space 3 był dość znaczącym odejściem od korzeni survival horroru serii, ponieważ był bardziej grą akcji niż horrorem. Była to również ostatnia gra z serii, zanim Motive przerobił pierwszy tytuł na początku tego roku, a jeśli martwisz się, że Dead Space 3 również zostanie przerobiony tak, jak kiedyś, oryginalny autor gry stwierdził, że gdyby miał szansę, całkowicie przerobiłby grę.

Chris Beaver, który jest uważany za scenarzystę i współproducenta gry, niedawno usiadł z podcastem CaptainBribo (dzięki, PCGN), aby porozmawiać o tytule, w którym wyraźnie stwierdził:

"Teraz w tym terytorium [Dead Space] przerobiłbym Dead Space 3 prawie całkowicie, ale zachowałbym fabułę, na której się opiera, zachowałbym historię, którą się dowiesz, i miałbym tam Ellie, ale w innej relacji [z Isaakiem] i przerobiłbym całą główną historię."

Beaver zauważa, że usunie trójkąt miłosny między Isaakiem, Ellie i Robertem i dalej eksploruje złamaną dynamikę Isaaca z pierwszej gry, odnosząc się do tej relacji jako Golluma i Smeagola w The Lord of the Rings.

Jeśli chodzi o to, dlaczego Dead Space 3 skończyło się tak, jak skończyło, Beaver zauważył: "Plan [z Dead Space 3] był taki, że rozszerzymy się na inne gatunki rozgrywki. Wszystkie te elementy razem wzięte nie tylko nie wygenerowały nowej publiczności, ale straciły starą. Od samego początku nie pozwolono nam zrobić horroru.

Dead Space 3

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości