Polski
Gamereactor
wiadomości
Sea of Thieves

Sea of Thieves ma za sobą swój największy i najważniejszy rok

Nie mieliśmy tak wiele nowej zawartości od czasu premiery gry w 2018 roku.

HQ

Sea of Thieves skończył w tym roku sześć lat i chociaż liczba ta nie jest szczególnie wyjątkowa, Rare postanowiło uczcić urodziny w najlepszy możliwy sposób i nie jest przesadą stwierdzenie, że rok 2024 będzie najważniejszym rokiem gry od czasu jej premiery w 2018 roku.

Nie mówimy o tym, że gra jest w drodze na PlayStation 5 (i prawdopodobnie na Switcha 2, kiedy się pojawi), ale o dużym odświeżeniu wszystkiego z dużą ilością nowej zawartości w sam raz na sezon 12, z informacjami o sezonach 13 i 14.

Sea of Thieves

W 20-minutowej prezentacji - którą możecie obejrzeć poniżej - Rare mówi nam, że możemy spodziewać się zupełnie nowych broni, a mianowicie Double Barrel Pistol i noży do rzucania, czegoś, co zmieni sposób gry Sea of Thieves. Ten pierwszy może być użyty do oddania dwóch szybkich strzałów lub naładowany w celu silniejszego ataku i znajduje się pomiędzy zwykłym pistoletem a garłaczem pod względem obrażeń i zasięgu. Noże do rzucania są potężniejsze, ale wróg może ich również użyć przeciwko tobie. Dostajemy też Grapple Gun, rodzaj przenośnego harpuna dla tych, którzy chcą szybko zdobyć rzeczy, a może by tak wyrwać skrzynie z rąk innych piratów bez walki?

Najciekawszą funkcją jest nowy Róg Dobrych Wiatrów, który jest dokładnie tym, na co wygląda: możesz po prostu przywołać wiatr. Można to wykorzystać na wiele sposobów, w tym zdmuchnąć przeciwników, pływać jak motorówka, gasić pożary, a nawet nabrać wiatru w żagle, aby osiągnąć maksymalną prędkość. Kolejną rzeczą, która zmienia wszystko, jest to, że teraz będziesz mógł chodzić po linach harpuna podczas przenoszenia rzeczy. Tak więc wskoczenie na pokład wrogiego statku z beczką prochu lub Skrzynią Smutku jest jak najbardziej możliwe. Na wyspach pojawią się również tyrolki, które przyspieszą poruszanie się po nich.

Sea of Thieves

Możemy również spodziewać się nowej kuli armatniej inspirowanej strzelbą oraz rodzaju granatu, który sprawia, że na statku przeciwnika pojawiają się szkielety. Powodzenia w zarządzaniu żaglami, sterami, przybijaniu, gaszeniu pożarów, spuszczaniu wody, naprawianiu masztów i tym podobnych, gdy szkielety chodzą i atakują cię w tym samym czasie.

Nareszcie możemy ogłosić coś, co bardzo ucieszy wszystkich kochających magię piratów - w końcu będziemy mogli mieć sowy jako zwierzęta domowe. Zapoznaj się z poniższą prezentacją, jest co najmniej wypełniona.

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości