Polski
Gamereactor
wiadomości
Like a Dragon: Infinite Wealth

Sega "kategorycznie odrzuciła" fabułę dwóch pierwszych oryginalnych tytułów z serii Yakuza

Wydawca uważał, że nie przekona to mainstreamowej publiczności.

HQ

W tym roku mieliśmy prawdopodobnie najlepszą grę z serii Yakuza (przemianowaną na Like a Dragon w nowej fazie) w całej jej historii. Like a Dragon: Infinite Wealth nie tylko sprawił, że się w niej zakochaliśmy, ale stał się najszybciej sprzedającym się tytułem z serii i odnoszącym największe sukcesy na platformach takich jak Steam. Ale to wszystko mogłoby się nie wydarzyć, gdyby Sega była bardziej bezkompromisowa na początku serii.

W wywiadzie dla Weekly Ochiai (przetłumaczonym przez Automaton), były dyrektor kreatywny Segi Toshihiro Nagoshi wyjaśnił, że w czasie, gdy myślał o wydaniu pierwszej gry Yakuza na początku 2000 roku, Sega miała problemy z wydaniem gier, które sprzedałyby się dobrze na całym świecie i wcale nie byli przekonani, że Yakuza pasuje do tego założenia.

"Oczywiście, został on odrzucony od razu" – powiedział. "W końcu było to całkowicie sprzeczne z tym, o czym wspomniałem wcześniej o odwoływaniu się do mas. Dzieci nie mogły w nią grać, nie była skierowana do kobiet ani do zagranicznej publiczności. W tym sensie nie było mowy, aby przejść bez oporu".

Nagoshi mówi, że musiał zaprezentować grę co najmniej trzy razy, zanim Sega ustąpiła i dała zielone światło dla pierwszej gry z serii Yakuza. Historia Kazumy Kiryu ostatecznie dowiodła, że Ruy Ga Gotoku miał rację i od tego czasu stała się filarem wydawnictwa przez ponad dwie dekady. Teraz, gdy seria spoczywa na barkach postaci granej przez Ichibana Kasugę, wygląda na to, że w przyszłości odniesiemy jeszcze wiele sukcesów zarówno dla Like a Dragon, jak i Segi.

Czy możesz sobie wyobrazić swój profil gracza bez słyszenia o serii Yakuza?

Like a Dragon: Infinite Wealth

Powiązane teksty

Like a Dragon: Infinite Wealth Score

Like a Dragon: Infinite Wealth

RECENZJA. Przez Alberto Garrido

Więcej mini-gier, więcej bitew, więcej dramaturgii i powrót głównych bohaterów serii. Ichiban i Kiryu zostawiają nas z najlepszą Yakuzą (lub Like a Dragon) w historii.Wczytywanie następnej zawartości