Polski
Gamereactor
wiadomości
Final Fantasy XVI

Seria Final Fantasy sprzedała się w ponad 180 milionach gier w swojej historii

36-letnia spuścizna Square Enix zaowocowała jedną z najbardziej płodnych i dochodowych serii w grach wideo.

HQ

Fakt, że Final Fantasy jest ikoną historii gier wideo, jest dobrze znany wszystkim, podobnie jak jego sukces przez cały 36-letni okres istnienia, odkąd pierwsza część została wydana w Japonii (i uratowała Square Soft przed bankructwem) w 1987 roku. Ale teraz możemy dołączyć tę pewność do liczby sprzedaży, aby ją poprzeć.

Jak pokazuje komunikat prasowy dotyczący dwóch koncertów z muzyką z serii, które odbędą się w przyszłym roku w Tokyo Grand Theatre, seria przekroczyła 180 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie. Liczba, o której inne udane serie mogą tylko pomarzyć i która pokazuje, że praca Hironobu Sakaguchi wciąż trwa po pokoleniach graczy.

Jego najnowsza odsłona, Final Fantasy XVI, po raz kolejny wyróżnia się oferując zwrot w tradycyjnych systemach rozgrywki serii, przechodząc od turowego gatunku JRPG do czystego systemu akcji. Z oficjalnych danych dotyczących tej najnowszej gry wiemy, że sprzedała się w trzech milionach egzemplarzy tylko w ciągu pierwszych pięciu dni, ale zakładamy, że liczba ta jest teraz znacznie wyższa.

Czy wypróbowałeś już Final Fantasy XVI?

Final Fantasy XVI

Powiązane teksty

0
Final Fantasy XVIScore

Final Fantasy XVI

RECENZJA. Przez Ketil Skotte

Na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać Final Fantasy z dzieciństwa, ale za ponurą powierzchownością serce serii bije mocniej niż przez dziesięciolecia.Wczytywanie następnej zawartości