Polski
Gamereactor
wiadomości

Seria Monster Hunter przekracza 100 milionów sprzedanych egzemplarzy

Monster Hunter: World stanowi jedną czwartą tej sumy.

HQ

Powiedzieć, że seria Monster Hunter jest dojną krową dla Capcomu, to prawdopodobnie trochę mało powiedziane, ponieważ seria gier wideo stała się jedną z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się franczyz japońskiej firmy. W rzeczywistości seria radziła sobie tak dobrze przez lata, że przekroczyła kamień milowy 100 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Capcom potwierdził to dokładnie w nowym komunikacie prasowym, w którym stwierdził, że na czas na 20. rocznicę franczyzy osiągnął ten wyczyn.

Jak można się spodziewać, biorąc pod uwagę ogromną liczbę fanów, Monster Hunter: World prowadzi pod względem sprzedaży, odpowiadając za jedną czwartą całkowitej sprzedaży serii na poziomie ponad 25 milionów sztuk na całym świecie. Capcom zauważa również, że World udało się dostarczyć co najmniej 1 milion sztuk rocznie w ciągu siedmiu lat od jego przybycia, co pokazuje, że zainteresowanie grą nadal istnieje.

Na drugim miejscu znajduje się Monster Hunter Rise, który przekroczył próg 15 milionów sprzedanych egzemplarzy i sprzedał co najmniej 2 miliony sztuk rocznie od debiutu, z czego 8 milionów wszystkich sztuk pochodziło z Monster Hunter Rise: Sunbreak.

Capcom zauważa, że nadchodzące Monster Hunter projekty, w tym przyszłoroczny Wilds, pomogły zwiększyć sprzedaż do tego monumentalnego kamienia milowego.

Seria Monster Hunter przekracza 100 milionów sprzedanych egzemplarzy


Wczytywanie następnej zawartości