Polski
Gamereactor
wiadomości
Persona 5 Royal

Seria Persona osiąga 15,5 miliona sprzedanych egzemplarzy

Najnowszy roczny raport Segi pokazuje, jak dobrze seria nadal się sprzedaje.

HQ

Sega Sammy zaprezentowała swój roczny raport, którego rok kończy się ostatniego dnia marca, i są tam różnego rodzaju dane liczbowe dotyczące wszystkiego, od Pachinko po zabawki. Ale najbardziej interesujące dla nas są oczywiście figurki dotyczące gier.

Wynika z nich, że seria Persona sprzedała się w kolejnych pół miliona egzemplarzy od poprzedniego roku i obecnie wynosi 15,5 miliona. To jednak mniej niż trzy z ich innych największych serii. Shin Megami Tensei sprzedał się w 19 milionach egzemplarzy, o 1,3 miliona więcej niż w zeszłym roku. Football Manager sprzedał milion egzemplarzy w ciągu roku, a obecnie osiągnął 25 milionów sprzedanych kopii. Jednak wszystkie trzy są daleko w tyle za serią Total War, która obecnie wynosi 40,4 miliona sprzedanych egzemplarzy, co stanowi wzrost o 2,6 miliona.

Jeśli chodzi o serię Persona, to piąta część serii jest prawdziwym bestsellerem. Persona 5 (wraz z Persona 5: Dancing in Starlight, Persona 5 Royal i Persona 5 Strikers) stanowi 46,6% całkowitej sprzedaży serii z 7,22 mln egzemplarzy. 77% tej sprzedaży przypada na osoby spoza Japonii.

Persona 5 Royal

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości