Polski
Gamereactor
recenzje filmów
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

Jennifer Lopez biega w majtkach z wodorostów, podczas gdy Duhamel wygląda na bezmyślnie zmarnowaną w najgorszej "komedii" roku. Petter daje nam swój wynik...

Knight and Day, Date Night, Killers, The Lost City, Game Night i The Bounty Hunter to tylko niewielki wybór filmów, które zasadniczo opierają się na dokładnie tej samej historii, co nowo wydany Amazon Shotgun Wedding. Babcia i dziadek, amerykańska para w wieku 30 lat, wpadają w nieoczekiwane kłopoty, które stają się coraz bardziej dziwaczne w miarę budowania historii, tylko po to, by ostatecznie odkryć na nowo swoją miłość. Konfiguracja jest zużyta, stara, przewidywalna, wymyślona i slapdashowa - zwłaszcza, gdy jest zrobiona całkowicie bez subtelności i oryginalności, jak to jest tutaj.

Shotgun Wedding

Shotgun Wedding został wyreżyserowany przez człowieka stojącego za Dawson's Creek i Pitch Perfect i jest tak samo gapiący ultra-amerykański i poplamiony naleśnikami, jak wcześniej sugerowały zwiastuny. Darcy (Jennifer Lopez) jest twarda, silna i zdeterminowana, podczas gdy jej przyszły mąż Tom (Josh Duhamel) jest neurotycznie nerwowy i zorientowany na szczegóły. Podczas gdy Darcy chce uprawiać seks każdej nocy, Tom wolałby wkleić dekoracje i meble na nadchodzący ślub, a kiedy dotrą do ośrodka, w którym mają się pobrać, do akcji wkracza grupa zamaskowanych piratów. Ich wola i miłość zostają wystawione na próbę wraz ze zdolnością obojga do zabijania piratów, jednego po drugim, poprzez "niezdarne" i inspirowane Różową Panterą "błędy". Jest pozbawiona wyobraźni i słabo napisana, na wskroś, a relacja między Lopez i Duhamel wydaje się tak naturalna, jak para naprawdę napompowanych ust Restylane.

Dialogi w tym filmie są naprawdę żałosne, przesiąknięte stereotypami, kliszami i męczącą logiką bez finezji. Fakt, że zarówno Lopez, jak i Duhamel krzyczą przez około 92% czasu trwania, zamiast mówić jak ludzie, nie poprawia sytuacji. Od samego intro robi się ziewająco, a po tym, jak piraci wkraczają na widok, głośność rozmowy zostaje jeszcze bardziej podniesiona. Zauważalne jest, że wiele scen jest improwizowanych, a komiczne wyczucie czasu, którego brakuje Lopezowi, a zwłaszcza Duhamelowi, prześwituje przez cały czas. Pierwotnie Ryan Reynolds miał zagrać Toma i zdecydowanie widzę, że dialogi i pusta przestrzeń w scenach wypełnionych tutaj improwizacją pasowałyby mu znacznie, znacznie lepiej. Mądrze jednak, Reynolds wziął wieloletni urlop po Red Notice, a także Adam Project, co absolutnie uważam za właściwą decyzję, a zanim Duhamel dostał rolę, planowano również, że Armie Hammer (The Social Network) zagra Toma (ale zarzuty przeciwko niemu sprawiły, że firma filmowa porzuciła faceta).

Shotgun Wedding
To jest reklama:

Shotgun Wedding nie jest ładnie nakręcony ani dobrze zmontowany, nie zawiera też fajnej scenografii, fajnych akrobacji, dobrych dialogów, rozsądnego aktorstwa czy wiarygodnych postaci. Lopez jest wspaniały jak diabli, a Duhamel jest olśniewająco przystojny, ale to także wszystko, co można tutaj chwalić, ponieważ Amazon Prime już w styczniu odpicował to, co jestem pewien, że skończy jako jeden z najgorszych filmów roku.

02 Gamereactor Polska
2 / 10
+
Bardzo specjalny, rzadki, wyjątkowo kiepski film śmieciowy, który nie działa przez sekundę.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

RECENZJA FILMU. Przez Petter Hegeval

Jennifer Lopez biega w majtkach z wodorostów, podczas gdy Duhamel wygląda na bezmyślnie zmarnowaną w najgorszej "komedii" roku. Petter daje nam swój wynik...Wczytywanie następnej zawartości