Polski
Gamereactor
wiadomości

Skrzynia biegów trafiona zwolnieniami po sprzedaży Embracera

Role niezwiązane z tworzeniem gier Gearbox zostały zwolnione.

HQ

Kolejny smutny dzień dla branży gier, ponieważ po raz kolejny musimy informować o zwolnieniach w dużym studiu. To było nieco bardziej oczekiwane, ponieważ ludzie tracący pracę są niefortunnym produktem ubocznym sprzedaży dużych firm.

Niedawno informowaliśmy, że Gearbox Software zostało sprzedane przez Embracer firmie 2K. Wygląda na to, że po tej sprzedaży przeprowadzono poważną restrukturyzację. W oświadczeniu dla Eurogamera, Gearbox napisał, co następuje:

"Dążąc do realizacji naszej misji, jaką jest dostarczanie rozrywki światu, jesteśmy wdzięczni, że nasz talent i możliwości są interesujące dla Ciebie i Twojej publiczności. Embracer Group będzie nadal informować o swoim programie restrukturyzacji, który wpłynął na niektóre części Gearbox, które nie są związane z rozwojem gier Gearbox Software. Dziękujemy, że daliście nam przestrzeń, w której możemy skupić się na naszych ludziach i na radzeniu sobie z sytuacją ze współczuciem oraz zarządzaniu procesem, balansując między naszymi obecnymi obowiązkami a zobowiązaniem do naszej przyszłości".

Do tej pory nie mamy liczb na temat tego, ile osób zostało zwolnionych, ale wydaje się, że to dużo, ponieważ menedżer PR Jennifer Locke odniosła się do "niezliczonych innych", kiedy ujawniła, że straciła pracę.

Skrzynia biegów trafiona zwolnieniami po sprzedaży Embracera


Wczytywanie następnej zawartości