Polski
Gamereactor
wiadomości

Sonic Team: "Dlaczego nie zrobiliśmy Sonic RPG?"

Wygląda na to, że Sonic Team uważa, że nadszedł czas, aby Blue Blur spróbowali zupełnie nowej profesji.

HQ

Podobnie jak Mario, maskotka Segi, Sonic, przez lata próbował swoich sił w wielu zawodach, od gier logicznych po wyścigi, pinball i oczywiście wiele platformówek. Ale bycie bohaterem RPG nie jest czymś, do czego jeż jest przyzwyczajony.

Mamy jednak Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood, który został wydany na Nintendo DS prawie 20 lat temu, ale został opracowany przez BioWare, a teraz Sonic Team wydaje się być chętny, aby samemu spróbować tej koncepcji. W wywiadzie dla Good Vibes Gaming, szef studia, Takashi Iizuka, mówi:

"Osobiście lubię gry fabularne. Format gry RPG jest świetną zabawą i nawet pomyślałem sobie: "Wiesz, przez ostatnie 30 lat nie zrobiliśmy żadnego Sonic RPG" i zadaję sobie pytanie: "Dlaczego przez cały ten czas nie zrobiliśmy Sonic RPG? Jak to się stało, że przez 30 lat nie było żadnych gier RPG?

Mam więc nadzieję, że kiedyś popracuję nad grą RPG Sonic, zanim odejdę z Segi. Ale wiesz, w tej chwili to tylko marzenie, w tym momencie nie ma żadnych konkretnych planów.

Mamy nadzieję, że postawi na swoim, bo jak tylko w ciągu ostatniego roku Super Mario pokazał kilka razy, platformówkowi bohaterowie i gry fabularne to połączenie, które może bardzo dobrze sprawdzić się w zdolnych rękach.

Sonic Team: "Dlaczego nie zrobiliśmy Sonic RPG?"

Dzięki, VGC.Wczytywanie następnej zawartości