Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Sony HT-A9

Sony stanowi doskonałą alternatywę dla bardziej tradycyjnej konfiguracji.

HQ

Chociaż soundbar może być najlepszym miejscem do rozpoczęcia, gdy chcesz przejść od niezadowalających wbudowanych głośników w telewizorze do bardziej dedykowanego rozwiązania, nie wszystkie konfiguracje na to pozwalają.

Do tego dochodzi cały problem z dźwiękiem przestrzennym, ponieważ podczas gdy producenci z wdziękiem stworzyli efekt Atmos, który otacza słuchacza, mając przetworniki strzelające w górę, a nie bezpośrednio w kierunku odbiornika, to nie to samo, co dedykowane jednostki umieszczone wokół miejsca, w którym siedzisz.

Jako rozwiązanie tego problemu Sony stworzyło A9 lub HT-A9, system dźwiękowy, który można kupić bez soundbara, a także bez subwoofera, i składa się po prostu z czterech głośników bezprzewodowych, które są luźno umieszczone wokół ciebie i telewizora, tworząc w ten sposób prawdziwą głębię i otoczenie.

To jest reklama:
Sony HT-A9

Cztery urządzenia wykorzystują własną technologię Sony 360 Spatial Sound Mapping, która jest kombinacją różnych technologii; Sound Field Optimisation i Monopole Synthesis. To wszystko jest miękkie, niejasne HI-FI-speak, aby ustalić, że wyposażając każde urządzenie w dwa mikrofony, mogą natychmiast zorientować się, gdzie są, jak wygląda pomieszczenie, gdzie się nawzajem i gdzie jest telewizor. W ten sposób tworzą sieć surround wokół Twojej pozycji, zapewniając pewien rodzaj symetrii dźwięku.

Działa zdecydowanie genialnie, a pejzaż dźwiękowy, który został dla mnie "utkany" podczas okresu testowego, był czymś zbliżonym do magicznego, zwłaszcza po tym, jak kilkakrotnie napotkałem dokładnie odwrotny horror z innymi zestawami testowymi, w których symetria lub równowaga były znacznie trudniejsze do osiągnięcia.

Sami Sony twierdzą, że te cztery jednostki razem mogą stworzyć "wrażenie" 12 "Phantom Speakers", pomysł polega na tym, że cztery przetworniki w każdej jednostce, 19-milimetrowy głośnik wysokotonowy, pełnozakresowy przetwornik X i sterownik inspirowany Sonos Arc strzelający w górę, razem dają poczucie, że wokół widza jest wiele źródeł dźwięku. Ta wszechstronność oznacza również, że A9 naprawdę nie dbają o to, jak je ustawisz. Używają 360 Spatial Sound Mapping i swoich kierowców, aby stworzyć niestandardową konfigurację, gdziekolwiek się znajdują, a to dotyczy zarówno wysokości, jak i odległości od siebie.

To jest reklama:

To bardzo dobrze, ponieważ każda jednostka A9 jest dość wysoka, jak na 30 centymetrów, więc pojawiają się w domu, a lekko matowy kolor "Light Pearl", w którym występują, nie pasuje do nowoczesnego wystroju. Z drugiej strony, konfiguracja jest całkowicie bezbolesna, ponieważ masz małe pudełko HDMI, które łączy się z portem eARC telewizora, tak jak soundbar, a następnie jesteś w zasadzie gotowy.

Zapłacisz za to również porządną sumę, zestaw A9 powinien kosztować około 1800 funtów, co wystarczy, aby kupić Sonos Beam, Sub Mini i dwa jedynki, i nadal mieć około 350 funtów zapasowych. Czy A9 naprawdę jest o wiele lepszy niż nieco tańsza konfiguracja z subwooferem i soundbarem? Tak, pod pewnymi względami efekt przestrzenny jest o wiele, wiele dokładniejszy, a "bańka", która powstaje wokół ciebie, gdy wszystko gra, jest co najmniej magiczna.

Sony HT-A9

Na zakończenie należy powiedzieć, że istnieje drobny problem z dialogiem, ponieważ nie ma centralnego kanału jako takiego, który zakotwiczyłby dialog przed telewizorem. Obszerne dialogi mogą się zatem trochę zagubić, tracąc nieco powagi, ale dzieje się tak tylko w przebłyskach, na przykład, gdy Immortan Joe wygłasza mowę otwierającą w Mad Max: Fury Road, jest więcej muzyki i prawdziwego dźwięku niż jego barytonowy głos.

Ale poza tym wszystkim, A9 to świetny zestaw głośników, które naprawdę zapewniają inne wrażenia niż tradycyjne alternatywy, a jeśli chcesz w jakiś sposób uniknąć zwykłego zestawu subwoofer / soundbar, jest to droga, którą należy iść.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości