Polski
Gamereactor
wiadomości
Elden Ring

Sony i Tencent kupiły sporą część elden ring developera FromSoftware

Około 15% każdy.

HQ

Od dłuższego czasu krążą plotki o zamiarze zakupu FromSoftware przez Sony. Deweloper jest znany głównie ze swoich gier Dark Souls, a ostatnio Elden Ring. Teraz Sony rzeczywiście kupiło sporą część Elden Ring wraz z chińskim gigantem technologicznym Tencent.

From Software jest własnością Kadokawa Corporation, a teraz ogłosili, że akcje From Software o wartości 261,2 mln euro zostały udostępnione i są dzielone między Sony i Tencent.

Sixjoy Hong Kong Limited (własność Tencent) posiada obecnie 16,25%, a Sony Interactive Entertainment posiada 14,09% udziałów w FromSoftware. Oznacza to, że głównym akcjonariuszem (69,66%) jest nadal Kadokawa Corporation.

FromSoftware zamierza wykorzystać te pieniądze do tworzenia lepszych i nowych gier, a także do rozszerzenia działalności na wydawanie gier.

"Za wzmocnienie możliwości FromSoftware w zakresie tworzenia i rozwijania IP gier --- Za stworzenie frameworka umożliwiającego rozszerzenie zakresu własnego wydawnictwa FromSoftware na rynku globalnym"

Elden Ring
HQ

Dzięki, Pelaaja.

Powiązane teksty

0
Elden RingScore

Elden Ring

RECENZJA. Przez Stefan Briesenick

Oczekiwanie dobiegło końca, a Fromsoftware wita zniecierpliwionych fanów w swojej pierwszej przygodzie z otwartym światem. Jak wypadła współpraca deweloperów z George'em R.R. Martinem? Sprawdźmy.Wczytywanie następnej zawartości