Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości

Sony sprzedało 38,4 miliona sztuk PS5, bijąc swój kwartalny rekord

Jaką różnicę robi posiadanie konsoli w sklepach.

HQ

O tej porze roku raporty roczne pojawiają się w regularnych odstępach czasu. Szczególnie interesująca jest liczba w raporcie Sony, w którym ujawniono, że właściciel platformy sprzedał już 38,4 miliona sztuk PlayStation 5. Xbox Series X & S sprzedał się łącznie w 21 milionach egzemplarzy, a zatem jest teraz dość daleko w tyle.

W ostatnim kwartale, do 31 marca, sprzedano 6,3 mln sztuk. To o 4,3 mln sztuk więcej niż w tym samym okresie w ostatnim roku podatkowym. Sprawia również, że Playstation 5 jest najlepiej sprzedającą się konsolą pierwszego kwartału wszechczasów.

Niektóre inne statystyki pochodzące z raportu wspominają, że liczba subskrybentów PlayStation Plus jest stała na poziomie 47,4 miliona. Dokładnie tyle samo, co w zeszłym roku. W Playstation Network jest również 108 milionów aktywnych (miesięcznie) użytkowników, czyli o dwa miliony więcej niż w ubiegłym roku.

Sony sprzedało 38,4 miliona sztuk PS5, bijąc swój kwartalny rekord


Wczytywanie następnej zawartości