Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości

Sony: Zakup Activision Blizzard przez Microsoft doprowadzi do wyższych cen

Sony używa dyskusyjnych argumentów w trwającym przejęciu Activision Blizzard.

HQ

Spory między Microsoftem a Sony stały się naprawdę gorące w związku z próbą zakupu Activision Blizzard, która wymaga zgody głównych rynków. Jednym z najgorętszych pól bitwy jest obecnie Wielka Brytania, gdzie rząd opublikował publicznie argumenty zarówno Microsoftu, jak i Sony.

Jest wiele do rozpakowania, ale jedna rzecz, która ma dość wiele uwagi, pochodzi z argumentu Sony, w którym twierdzą:

"W perspektywie średnioterminowej znaczna liczba użytkowników PlayStation prawdopodobnie przejdzie na Xbox i / lub Game Pass. W obliczu słabszej konkurencji Microsoft byłby w stanie: podnieść ceny konsol i gier dla użytkowników Xbox (w tym tych, którzy przeszli z PlayStation); podnieść cenę Game Pass; oraz zmniejszyć innowacyjność i jakość. "

Jak zauważyli dziennikarze i wtajemniczeni w mediach społecznościowych, jest to dość bogaty argument, ponieważ jedyną firmą produkującą konsole, która podniosła ceny na swoich konsolach i grach wideo tej generacji, jest w rzeczywistości samo Sony.

Innym oświadczeniem Sony jest obawa, że Microsoft uniemożliwi dodanie Call of Duty do PlayStation Plus:

"Microsoft miałby możliwość i motywację do wykluczenia lub ograniczenia rywali, w tym PlayStation i PlayStation Plus, dostępu do Call of Duty".

Spotkało się to również z krytyką, ponieważ Sony zostało oskarżone o blokowanie zarówno zawartości Call of Duty przed użytkownikami Xbox, a także uniemożliwianie dodawania gier z serii do Game Pass. Zasadniczo wydaje się, że Sony obawia się, że Microsoft może skończyć z tymi samymi strategiami z cenami i ekskluzywnymi treściami, co to robi.

Co sądzisz o tym wszystkim, czy Sony ma ważne punkty?

Sony: Zakup Activision Blizzard przez Microsoft doprowadzi do wyższych cen

Dzięki VGC.Wczytywanie następnej zawartości