Polski
Gamereactor
wiadomości
Starfield

Starfield jedyna gra jednoosobowa wśród 10 najczęściej granych tytułów w 2023 roku

Była to również jedyna nowa seria gier na liście przebojów.

HQ

Newzoo opublikowało niedawno ciekawy raport na temat stanu branży gier wideo na 2023 rok, który zawierał wiele ciekawostek opartych na danych zebranych łącznie z 37 rynków. Jedną z rzeczy, która naprawdę się wyróżniała, był slajd z dziesięcioma najczęściej granymi tytułami według parametru Monthly Average Users.

Spośród wszystkich dziesięciu gier, dziewięć z nich było tytułami wieloosobowymi (versus lub co-op), co oczywiście wyraźnie wyjaśnia, dlaczego wszyscy wydawcy aktywnie pracują teraz nad skupieniem się na usługach na żywo. Wydaje się, że to jest po prostu to, z czym my, gracze, wolimy spędzać czas i pieniądze. Warto również zauważyć, że średni wiek tych gier wieloosobowych wynosi siedem lat, więc wydaje się, że trudno jest konkurować z nowszymi wysiłkami.

Jedyną grą, która była singleplayer poza pierwszą dziesiątką najczęściej granych tytułów w 2023 roku, był Starfield (który był również jedyną nową franczyzą na liście). Grą numer jeden na liście był Fortnite, a następnie Call of Duty, Grand Theft Auto i Roblox.

Czy jesteś zaskoczony dominacją w trybie wieloosobowym, czy jest ona zgodna z tym, czego się spodziewałeś?

Starfield

Dziękuję Insider Gaming

Powiązane teksty

0
StarfieldScore

Starfield

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

W końcu nadszedł czas, aby odkryć kosmos w pierwszej od ponad 25 lat zupełnie nowej serii gier Bethesdy. Sprawdzamy, czy kosmiczna przygoda spełnia swoją obietnicę...Wczytywanie następnej zawartości