Polski
Gamereactor
wiadomości

Sumo Digital zwolni 15% swoich pracowników

W zeszłym roku wydali "Teksańską masakrę piłą mechaniczną", która szybko sprzedała się w milionowym nakładzie.

HQ

Po wielu przyjemnych dniach z Summer Game Fest, Xbox Games Showcase i nie tylko, nadszedł czas, aby wrócić do nudnych rzeczy - ponieważ masowe zwolnienia w branży gier niestety trwają.

Tym razem jest to brytyjski gigant Sumo Digital (Sega Superstars Tennis, Sonic & Sega All-Stars Racing, Little Big Planet 3), który za pośrednictwem X deklaruje, że 15% ich siły roboczej zostanie zwolnionych. Według Wikipedii, Sumo Digital zatrudniło w zeszłym roku około 1100 osób, co oznacza, że około 165 osób (przy czym Insider Gaming twierdzi, że może to być nawet 250 osób) jest dotkniętych w wielu studiach dewelopera w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach i Indiach.

Sumo Digital pisze:

"Chociaż byliśmy w stanie poradzić sobie z wieloma ostatnimi trudnościami, z jakimi borykała się branża gier, nie byliśmy odporni, a przekształcenie operacji w całej firmie, aby lepiej radzić sobie z nadchodzącymi wyzwaniami spodziewanymi w nadchodzących miesiącach, jest ścieżką, którą musimy teraz obrać, aby zapewnić bezpieczeństwo firmy w przyszłości.

Trudna decyzja o obniżeniu kosztów w całej firmie na wiele sposobów jest bezpośrednim wynikiem tych wyzwań i niestety będzie wiązała się ze zmniejszeniem liczby osób, które firma może wesprzeć".

To oczywiście bardzo smutne i jak zwykle nie możemy zrobić nic więcej, jak tylko mieć nadzieję, że wszyscy wylądują tak miękko, jak to tylko możliwe i jak najszybciej znajdą nową pracę.

Sumo Digital zwolni 15% swoich pracowników


Wczytywanie następnej zawartości