Polski
Gamereactor
wiadomości
Rage 2

Sundberg odchodzi z Avalanche Studios

Współzałożyciel i dyrektor kreatywny robi sobie przerwę od branży gier opuszczając firmę, którą założył 16 lat temu.

HQ

Christofer Sundberg założył Avalanche Studios 16 lat temu wraz z Linusem Blombergiem. Mężczyzna ogłosił na Twitterze, że pod koniec kwietnia opuści firmę, którą zbudował, i odpocznie od branży gier.

Sundberg był dyrektorem kreatywnym i długoletnim dyrektorem generalnym (Pim Polfve przejął to stanowisko w 2015 roku) oraz osobą decyzyjną przy tworzeniu serii Just Cause. Rok temu Avalanche Studios zostało wykupione przez Nordisk Film, więc prawdopodobnie od tamtej pory Sundberg czekał na odpowiedni moment, by opuścić firmę, która jest teraz w rękach silnego właściciela.

"Właśnie ogłosiłem zespołowi w #AvalancheStudios, że opuszczę firmę pod koniec kwietnia. Studio, które założyłem, zbudowałem, prowadziłem i kochałem przez 16 lat, współpracując z fantastycznymi osobami i zespołami."

Obecnie Avalanche Studios posiada trzy biura: w Sztokholmie, Nowym Jorku (gdzie powstały Just Cause 3 i 4), a także w Malmö. Wydane w grudniu Just Cause 4 na PC, PS4 i Xboksie One zebrało mieszane recenzje, a Square Enix niedawno ujawniło, że gra nie spełniła ich oczekiwań sprzedażowych. W przyszłym miesiącu zadebiutuje kooperacyjne Generation Zero, a w maju światło dzienne ujrzy najbardziej ambitny tytuł Avalanche, czyli Rage 2.

Sundberg, który jest zawodnikiem pływackim i wytrzymałościowym, posiada również firmę Ark Sports i na tym planuje skupić się w przyszłości, jednocześnie zajmując miejsce w zarządzie Tarsier Studios (Little Nightmares).

Poniżej znajduje się wywiad z Sundbergiem, który przeprowadziliśmy w 2015 roku - mężczyzna opowiada w nim o swoim studiu i różnych trwających wtedy projektach.

HQ
Rage 2

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości