Polski
Gamereactor
wiadomości

Take-Two zwalnia ponad 500 pracowników po tym, jak wcześniej "nie miał takich planów"

Ponadto nieznana liczba projektów związanych z grami została zamknięta.

HQ

Nie tak dawno temu szef Take-Two, Strauss Zelnick, stwierdził, że chociaż chcą zaoszczędzić pieniądze, "nie ma planów" zwalniania pracowników. Okazało się jednak, że tak nie jest, ponieważ Take-Two nie tylko jest teraz w trakcie zwalniania pracowników, ale także zwalnia wiele osób.

Jak pisze IGN, Take-Two ogłosiło, że planuje zwolnić 5% całkowitej liczby pracowników, co daje 579 pracowników. Co więcej, zamykają również nieznaną liczbę projektów w fazie rozwoju.

Nie wiemy, które projekty zostały dotknięte ani jak rozkładają się zwolnienia, ale spodziewamy się, że wiadomości od różnych deweloperów wkrótce wypełnią część pustki. Take-Two poinformowało, że jest w trakcie "usprawniania swojej struktury organizacyjnej".

Jest to część tak zwanego "Planu Redukcji Kosztów", który został zainicjowany rok temu i jak wspomniano, Zelnick wielokrotnie powtarzał, że zwolnienia nie będą częścią ogólnej strategii.

"Nie położyliśmy jeszcze żadnego mięsa na kościach. Chciałbym tylko zauważyć, że naszą największą pozycją w wydatkach jest tak naprawdę marketing. Uważamy, że możemy to zoptymalizować. Mamy również wydatki stron trzecich, oprogramowanie, innych dostawców, usługi dostawcze. I zawsze znajdujemy tam okazję. Najtrudniejszą rzeczą do zrobienia jest zwolnienie kolegów, a obecnie nie mamy żadnych planów" – powiedział wówczas.

Take-Two zwalnia ponad 500 pracowników po tym, jak wcześniej "nie miał takich planów"


Wczytywanie następnej zawartości