Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości

Branża gier wideo jednoczy się przeciwko rasizmowi w USA

Studia i wydawcy wyrażają poparcie dla ruchu #BlackLivesMatter.

HQ

Jak zapewne zauważyliście w wiadomościach, Stany Zjednoczone przeżywają obecnie bardzo trudny moment obejmujący protesty przeciwko przemocy policyjnej wobec społeczności Afroamerykanów. Szalę goryczy przelał incydent w zeszłym tygodniu, podczas którego jeden z policjantów udusił kolanem obywatela George'a Floyda, choć ten wielokrotnie ostrzegał, że nie może oddychać. Oficer nie został do tej pory aresztowany za swój czyn, co doprowadziło do fali protestów i konfrontacji w USA.

W weekend kilka firm growych postanowiło wesprzeć protesty i sam ruch #BlackLivesMatter w swoich kanałach społecznościowych.

Swoje poparcie wyraziły takie studia jak Sony, Microsoft, Activision Blizzard, Bethesda, Electronic Arts, Naughty Dog i Marvel Games. Oczekuje się, że liczba zainteresowanych wydawców będzie wzrastać.

Jeśli chodzi o nas, w USA czy dowolnym miejscu na całym świecie, #BlackLivesMatter.

Branża gier wideo jednoczy się przeciwko rasizmowi w USA


Wczytywanie następnej zawartości