Polski
Gamereactor
recenzje filmów
Trigger Warning

Trigger Warning

Żałośnie słaby, nudny, brzydki i bezsensowny film akcji, który nie ma racji bytu... Netflix, weź się w garść, bo to nie jest włączone.

HQ

Już od pierwszej sceny jest jasne, że nowy thriller akcji Netfliksa będzie niestety bolesną historią do przejścia. Dwa samochody z dziko ryczącymi terrorystami gdzieś na Bliskim Wschodzie ścigają postać graną przez Jessicę Albę, Parker (żołnierz sił specjalnych) i jej kolegę Nicka, którzy bez większego wyjaśnienia próbują uciec czymś, co wygląda jak jadący autobus, pośrodku kredowobiałej solnej pustyni. Terroryści i ich samochody są tam namalowani we wszystkich pomniejszonych ujęciach, podczas gdy Alba, w starych okularach Chucka Norrisa Walker Texas Ranger, trzyma broń, jakby to był jadowity wąż, desperacko próbując odpowiedzieć ogniem terrorystów opartym na CGI. Autobus wysadza się w powietrze. Ludzie giną, a wszystko kończy się walką na noże, w której choreografia i kaskader robią wszystko, co w ich mocy, aby wymachiwanie przez Jessicę Albę zaostrzoną stalą węglową wyglądało wiarygodnie, ale nie działa to dużo lepiej (pod względem prawdziwego realizmu) niż wtedy, gdy Vinnie Diesel ubrany w biały podkoszulek i dżinsowe liny spustowe przez Wielką Brytanię w Fast 9.

Trigger Warning

Kiedy postać grana przez Albę, Parker, ląduje na ojczystej ziemi, staje się jasne, że jej stary mężczyzna zmarł w brudnym, starym rodzinnym mieście, a kiedy wraca do domu, się spisek, co oczywiście oznacza, że emerytowany żołnierz sił specjalnych musi udać się na polowanie na złoczyńcę. Wszyscy widzieliśmy ten film już wcześniej, wiele razy. Samotny wilk z Chuckiem Norrisem w roli głównej opowiadał tę samą historię żołnierza sił specjalnych, który wraca do domu, aby "posprzątać", podobnie jak klęska The Rocka "Walking Tall" i film Stathama "Homefront". Założenie jest tak proste, że każdy może za nim podążać, a dialogi są często głupie i pozbawione normalnej logiki. Trzeba dokonać zemsty, a przy okazji całe miasto musi zostać uratowane przed skorumpowanymi handlarzami narkotyków, tak jak ma to miejsce w tym przypadku. Parker Alby jest brutalną postacią, podczas gdy jej naiwny, nieco głupi pomocnik z rodzinnego miasta, Mike, jest spokojnym, przyjaznym typem.

Netflix nigdy nie udostępnił wersji recenzyjnej Trigger Warning, co uniemożliwiło zrobienie recenzji przedpremierowej przed dzisiejszą wielką premierą i teraz z perspektywy czasu nie mam problemu ze zrozumieniem dlaczego. Bo to jak dotąd jeden z najgorszych filmów tego roku obok innych produkcji Netfliksa, takich jak Unfrosted, Under Paris czy Atlas. Scenariusz w Trigger Warning został napisany głównie przez staruszka stojącego za Kobietą-Kotem z pomocą współscenarzysty The Last of Us: Part II, Halleya Wegryna Grossa i jest to pod wieloma względami najgłupszy, najbardziej leniwy, najbardziej obwisły i najbardziej ubogi w tożsamość kawałek gówna, jaki został nakręcony w ostatnich latach. Naprawdę nie ma tu nic ciekawego. Parker jest cienka jak papier jako postać, a jej wrogowie są kreskówkowo bezsensowni i oślizgli w sposób, który sprawia, że cały film oddycha parodią. Sekwencje akcji są również absolutnie okropne, kaskaderzy stoją w pobliżu, czekając, aż skrzywiona Alba rzuci nimi w dobrze ustawione szklane stoły, a błyski lufy i eksplozje podczas wymiany ognia są wykonane w czymś, co zgaduję, że jest Microsoft Word.

To jest reklama:
Trigger Warning

Czym innym byłoby, gdyby przynajmniej zdjęcia, montaż i efekty dźwiękowe/muzyka były tutaj na przyzwoitym poziomie, ale tak nie jest. To bardziej tak, jakby Trigger Warning wyglądał jak naprawdę kiepski odcinek naprawdę taniego programu telewizyjnego, a nie wielka produkcja Netflixa z wielkim powrotem Alby. Bo zazwyczaj podoba mi się większość tego, co robi. Do błękitu, Miasta Grzechu, Przebudźcie się. Alba jest zazwyczaj dobra, ale nawet ona błąka się po Trigger Warning przez kiepską charakteryzację, bezmyślnie szukając tej przysłowiowej kropli. Ten... To bez wątpienia jeden z najgorszych filmów tego roku do tej pory i najwyższy czas, aby Netflix wziął się w garść i podniósł poprzeczkę.

02 Gamereactor Polska
2 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Trigger Warning

Trigger Warning

RECENZJA FILMU. Przez Petter Hegevall

Żałośnie słaby, nudny, brzydki i bezsensowny film akcji, który nie ma racji bytu... Netflix, weź się w garść, bo to nie jest włączone.Wczytywanie następnej zawartości