Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Trust Tytan 2.1 Speaker Set

Popraw swoją grę audio dzięki subwooferowi i zestawowi głośników satelitarnych Trust.

Każdej konfiguracji komputera powinien towarzyszyć przyzwoity system dźwiękowy, ale ogólnie rzecz biorąc, tak nie jest. Dlaczego? Gracze komputerowi mają tendencję do grania ze słuchawkami, aby zagłuszyć warkot fanów, w przeciwieństwie do graczy konsolowych, którzy mogą zamiast tego polegać na dźwięku z telewizora, aby uzyskać bardziej zrelaksowane wrażenia z gry. W tym celu mogę przyznać, że jestem częścią grupy, która była w porządku z użytecznym systemem głośników PC, a mianowicie wysiłkiem Logitech Z200. Nie powiem wam, że są czymś szczególnym, ale biorąc pod uwagę, że zwykle jestem metr od nich, zawsze robili dla mnie sztuczkę. Zdecydowałem jednak, że nadszedł czas, aby zacząć ulepszać moją grę audio, jeśli chodzi o mój komputer, i w tym celu ostatnio dostałem w swoje ręce Trust's Tytan 2.1 Speaker Set.

Ta kolekcja sprzętu składa się z systemu trzech głośników z dwoma mniejszymi satelitami i większego, drewnianego subwoofera, który naprawdę wykonuje tutaj ciężką pracę. Urządzenie jest łatwe w konfiguracji i po prostu wymaga podłączenia subwoofera do gniazda wtykowego (co oznaczało dodatkowe nabycie adaptera z UE na Wielką Brytanię dla mnie, co jest drobną uciążliwością), a następnie podłączenie mniejszych głośników satelitarnych w miejscach w pobliżu subwoofera, aby stworzyć podstawowy system otoczenia. Wszystko, co pozostaje, to podłączyć się do komputera za pomocą 3,5 mm i gotowe. Istnieje również opcja dodania pilota do systemu, który można dodać do pulpitu, aby ręcznie zmieniać dźwięk - chociaż wydaje mi się to bezcelową funkcją, ponieważ prawdopodobnie zmienisz głośność za pomocą skrótu klawiaturowego lub czegoś podobnego pod koniec dnia.

Ale chodzi o to, że system głośników Tytan jest tak plug and play, jak tylko zestaw głośników może dostać, a dla mnie jest to ogromny bonus, ponieważ głośniki często mogą nadmiernie komplikować się wszelkiego rodzaju żargonem audio i opcjami, które są naprawdę tylko dla prawdziwych audiofilów, a nie dla mas.

Powiem, że zestaw jest dość duży, szczególnie subwoofer, co może stać się problemem dla każdego, kto już walczy o miejsce wokół swojego komputera, tak jak ja. Mimo to w przypadku zestawu głośników (które są przystępne cenowo na rynku, ponieważ zestawy głośnikowe mogą przywrócić ci LOT pieniędzy na naprawdę premium opcje), Tytan robi dokładnie to, co musi zrobić. Co ma zapewnić dobre wrażenia dźwiękowe dla osób, które prawdopodobnie siedzą bardzo blisko: pod koniec dnia jest to głośnik PC.

Trust Tytan 2.1 Speaker Set
To jest reklama:

Dźwięk jest czysty i wyraźny, zarówno przy wysokiej, jak i niższej głośności. Czasami może mieć problemy z umytymi dialogami i głosami podczas oglądania filmów i telewizji, ale w przypadku muzyki znacznie trudniej jest zauważyć ten sam problem, ponieważ wokale nigdy nie są zagłuszane. Tytan ma również opcję podkręcania lub zmniejszania basu, co oznacza, że możesz bawić się nim, aby dopasować go dokładnie do tego, czego szukasz, czy to dudniącego bitu, czy znacznie bardziej subtelnego słyszalnego doświadczenia. Warto powiedzieć, że Tytan poradzi sobie z bardzo głośnym dźwiękiem, ale ponieważ jest to głośnik PC, prawdopodobnie nie jest to najlepsza opcja, jeśli chcesz słuchać muzyki z maksymalną głośnością.

Wygląd zestawu jest również w najlepszym razie w porządku. Głośniki satelitarne mają bardziej plastikowy wygląd dzięki błyszczącemu wykończeniu, ale subwoofer wygląda znacznie bardziej profesjonalnie i premium, nawet jeśli ma bardzo "pudełkowatą" konstrukcję, która nie wydaje się najbardziej uderzająca.

Jednak dla każdego, kto szuka droższej, ale wciąż niedrogiej opcji głośników PC, Tytan zdecydowanie wyróżnia się jako ten, na który należy zwrócić uwagę, ponieważ robi dokładnie to, czego potrzebujesz od zestawu głośników do komputera, a następnie niektórych. Czy byłoby miło, gdyby obsługiwał HDMI ARC, aby uczynić go urządzeniem, które może być również używane do telewizorów i konsol, a nawet USB lub Bluetooth? Absolutnie. Ale jeśli chodzi o głośniki PC, Tytan zdecydowanie zrobił na mnie wrażenie.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości