Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
esport
League of Legends

Tylko osiem drużyn będzie rywalizować w LCS w 2024 roku

Spadek z 10.

HQ

Ostatnio pojawiło się kilka plotek, że Riot Games rozważa możliwość rywalizacji w League of Legends Championship Series w 2024 roku, a teraz zostało to faktycznie potwierdzone.

Prezes ds. e-sportu w Riot Games, John Needham, wydał oświadczenie, które konkretnie potwierdza i odnosi się do tego, dlaczego ta zmiana została wprowadzona.

"W 2024 roku LCS będzie ligą 8-zespołową, ponieważ podjęliśmy wspólną decyzję z Golden Guardians i Evil Geniuses o wycofaniu ich z LCS. Ta zmiana pozwoli nam być znacznie bardziej elastycznymi, przygotowując się do restrukturyzacji ligi pod kątem przyszłych sukcesów. Wprowadziliśmy tę zmianę przed wprowadzeniem wolnej agentury, która rozpoczyna się dzisiaj, aby umożliwić graczom, których to dotyczy, korzystanie z możliwości w innych zespołach lub ligach.

Bez wątpienia Riot będzie chciał powrócić do formatu 10 drużyn w 2025 roku, ale ta zmiana oznacza najnowszą z serii nieszczęść dla walczącego LCS.

League of Legends

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości