Polski
Gamereactor
esport
Valorant

Valorant Challengers EMEA w przyszłym roku będzie korzystać z trzyetapowego formatu

Aby zapewnić graczom więcej okazji do rywalizacji i zaprezentowania swoich umiejętności.

HQ

Firma Riot Games ujawniła, że scena Valorant Challengers w regionie EMEA ulegnie pewnym zmianom w sezonie 2025. Turniej zmieni format na trzyetapowy, w którym każdy etap składa się z dwóch części; Sekcja rozgrywek sezonu regularnego i zupełnie nowy turniej, w którym zmierzą się ze sobą najlepsze drużyny.

Ta zmiana struktury ma na celu zapewnienie graczom większej liczby okazji do doskonalenia swoich umiejętności, a także zaprezentowania swoich talentów, a wszystko to przy jednoczesnym zdobywaniu punktów, które będą teraz określać sposób wyłaniania turnieju Ascension i drużyn biorących udział w tym wydarzeniu - przy czym Ascension to sposób, w jaki drużyna Challengers awansuje do Champions Tour.

W przeciwnym razie Riot potwierdziło, że Włochy i Portugalia dołączą do obiegu Challengers Spain w przyszłości, aby umożliwić lepszy podział regionów i talentów w całym regionie EMEA. Oznacza to również, że miejsca w lidze Challengers Spain będą nieco inaczej rozmieszczone w ligach regionalnych poniżej Challengers, z czterema drużynami z Spain: Rising, jedną z Italy: Rinascimento, jedną z Portugal: Tempest, jednym miejscem z dziką kartą i jedną z wygrania turnieju kwalifikacyjnego.

Riot dodaje, że wiele z tych turniejów kwalifikacyjnych rozpocznie się jeszcze w tym roku, pierwszy 25 września, a ostatni w listopadzie.

Valorant

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości