Polski
Gamereactor
Videos
Forza Motorsport
HQ

Forza Motorsport - Recenzja wideo

Dzielimy się kilkoma przemyśleniami i opiniami na temat najnowszego tytułu wyścigowego Turn 10.

Audio transcriptions

"Po wielu opóźnieniach i tym, co z zewnątrz wydawało się dość trudnym wyzwaniem, Turn 10 Studios jest wreszcie gotowe do premiery Forza Motorsport.
Jeśli grałeś wcześniej w Forza Motorsport, będziesz wiedział, że nie jest to symulacja wyścigów w takim samym stopniu jak Assetto Corsa czy R-Factor."

"Bardziej przypomina to serię Gran Turismo, w której rozgrywka została zaprojektowana z myślą o grach konsolowych i obsłudze kontrolera, a zatem systemy wyścigowe i mechanika nie są tak złożone, jak w przypadku symulatorów wyścigowych, które są zbudowane z myślą o kołach i tym podobnych.
Biorąc to wszystko pod uwagę, Forza Motorsport działa w tym samym zawieszeniu, co Gran Turismo 7."

"Mimo to Turn 10 wyraźnie włożyło wiele wysiłku w to, aby ta gra wyglądała tak realistycznie, jak to tylko możliwe.
Samochody są szczegółowe i naprawdę przypominają swoje prawdziwe odpowiedniki, tym bardziej, gdy korzystasz z opcji graficznej, która przedkłada grafikę nad wydajność.
Dotyczy to również torów i ich konstrukcji.
Przywiązano ogromną wagę do szczegółów, aby każdy utwór był jak najbardziej dokładny, co zostało osiągnięte w wielu przypadkach."

"Ale Turn 10 narobiło ogromnego szumu wokół wyglądu tej gry i szczerze mówiąc, nie wydaje się ona oszałamiająco niezrównana pod względem wizualnym.
Jeśli chodzi o rzeczywiste wyścigi, gry Forza zawsze miały ten styl fizyki, w którym samochody czują się, jakby ślizgały się po torze na lodzie, i tak jest również w tym przypadku.
Każdy samochód będzie się ślizgał do granic możliwości, a opony będą piszczeć na każdym zakręcie, i to zawsze powodowało, że musieliśmy dostrajać nasze samochody tak, aby nie były szybkie, ale lepsze w prowadzeniu, aby uzyskać najlepszy czas na każdym zakręcie."

"Ale chociaż fizyka niezaprzeczalnie nawiązuje do motywu Forza, jeśli chodzi o opony i prowadzenie, reszta jest fantastyczna.
Bez względu na wybraną klasę lub typ samochodu, zauważysz, że pojazdy są cięższe podczas jazdy po torze.
Odczujesz różnicę w materiale, z którego zbudowany jest każdy tor i zauważysz, gdy wjedziesz zbyt głęboko w zakręt, a Twoje opony dotkną plamy brudu."

"Kiedy pada deszcz, niejednolite kałuże znacznie zwiększają wyzwanie, ponieważ będziesz aquaplane, jeśli uderzysz w duży zbiornik wodny, co jest łatwe do zauważenia dzięki świetnej fizyce wody.
Jeśli chodzi o wyścigi, jest kilka naprawdę dziwacznych irytacji. Po pierwsze, sztuczna inteligencja w tej grze jest horrendalna.
Niezależnie od tego, czy ustawisz maksymalny poziom trudności, czy najniższy, sztuczna inteligencja będzie hamować, gdy nie będzie to konieczne, powodując awarie i spychając cię z toru, Jedzie szeroko na zakrętach i niszczy własne okrążenia, a następnie wraca na tor i kontynuuje zajmowanie linii wyścigowej i rujnowanie okrążenia."

"Co więcej, waluta kredytów, którą zarabiasz, jest używana tylko do kupowania samochodów.
Pakiet progresji i ulepszeń w grze Forza Motorsport wymaga ciągłego prowadzenia jednego samochodu, aby go ulepszyć i odblokować nowe ulepszenia dla tego konkretnego samochodu.
Każdy samochód ma 50 poziomów do ukończenia, a przy ponad 500 samochodach do kupienia w momencie premiery, już widać, że w tej grze wprowadzono naprawdę koszmarny system progresji."

"Ten system progresji jest szczerze mówiąc wyczerpujący. Kiedy jednak przejdziemy do trybu kariery i zamiast tego zajmiemy się trybem wieloosobowym, Forza Motorsport naprawdę nabiera rumieńców.
Prawdziwi gracze są znacznie lepsi w rywalizacji niż sztuczna inteligencja, a dzięki sekcji treningowej, kwalifikacyjnej i wyścigowej zaprojektowanej dla każdego wydarzenia, każdy aspekt doświadczenia online jest ważny.
Ponadto, jeśli martwisz się, że gracze online będą cię nękać, Turn 10 wymyśliło naprawdę genialne rozwiązanie, ponieważ gracze nie są klasyfikowani na podstawie zwycięstw w wyścigach lub czegokolwiek takiego, ale raczej ich umiejętności bezpiecznej jazdy."

"Im lepsze i czystsze wyścigi, tym wyższa ranga i lepsza jakość zawodników, których znajdziesz w lobby online.
Z mnóstwem wydarzeń różnego rodzaju stale w ofercie, multiplayer jest bez cienia wątpliwości najlepszą częścią doświadczenia Forza Motorsport.
Podsumowując, Forza Motorsport to bardzo dobrze wykonana wyścigówka z fantastyczną grafiką, najwyższą wydajnością, genialnym menu, które jest intuicyjne i szybkie, a także przyzwoitym silnikiem fizycznym napędzającym całość."

"Widać ogromną dbałość o szczegóły i jasne jest, że Turn 10 położyło ogromny nacisk na kontrolę jakości, ponieważ ta gra wydaje się prawie tak dopracowana, jak to tylko możliwe.
Jest wiele powodów do świętowania w tym tytule, ale - i tak, to dziwne porównanie - Forza Horizon to przede wszystkim zręcznościowa seria wyścigowa, będzie miał trudności z osiągnięciem pozorów tego samego poziomu sukcesu, co seria Playground, która wyróżnia się fascynującymi i zabawnymi elementami."

Recenzje

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej