Polski
Gamereactor
Videos
Total War: Pharaoh
HQ

Total War: Pharaoh - Recenzja wideo

Założyliśmy sandały i przygotowaliśmy się na bycie największym faraonem, jakiego kiedykolwiek widział Egipt.

Audio transcriptions

"Starożytny Egipt, będący zarówno interesującym, jak i złożonym okresem historycznym, wydaje się oczywisty.
wybór dla gry Total War. To trochę dziwne, że franczyza nie trafiła jeszcze do Egiptu.
podróż do Nilu, ale oto jesteśmy, po 23 latach, a Creative Assembly pokazuje swoją wiedzę i doświadczenie."

"w tworzeniu strategii historycznej pasującej do epoki dzięki Total War Pharaoh.
Jak zwykle, istnieją dwie strony Total War Pharaoh, pierwsza to ogólna kampania w której rządzisz swoimi miastami, upewniasz się, że bogowie są szczęśliwi, badasz nowe technologie, zapewniasz aby ludność była najedzona i szczęśliwa, a także zawierać traktaty i umowy handlowe."

"Tutaj deweloperzy wzięli również pod uwagę zależność od pór roku, która jest naprawdę miłym akcentem, a nawet pozwoliło na budowanie placówek w środku Nigdzie, mechanika zaczerpnięta z warhammerowej wersji serii Total War. I szczerze mówiąc, jest to mechanika, która w Total War Pharaoh jest bardzo rozbudowana, aby faktycznie mieć jakieś strategiczne znaczenie."

"wartość strategiczną, ponieważ daje wojskom trochę wytchnienia i pozwala na budowę niektórych budynków których możesz bardzo potrzebować. Ponieważ gospodarka nie opiera się tylko na pieniądzach, ale także na surowcach, zarządzanie finansami i ogólną administracją nie powinno być zaniedbywane, a zamiłowanie do starych gier typu city builder, takich jak SimCity, nie zaszkodzi."

"Podobnie jak większość kampanii fabularnych w grach Total War, Total War Pharaoh ma unikalną walutę o którą musisz się martwić, w tym przypadku jest to legalność. Ogólnym celem jest, jak zawsze, zostanie ostatecznym i suwerennym władcą, ale po drodze są uprawnienia do odblokowania, więc jest to nie tylko o ukończenie gry, ale także o odblokowanie potężnych wzmocnień. Kult W związku z tym, że kult bogów rządzi się podobną zasadą, możesz zdobyć wspaniałe dobrodziejstwa od bóstw Egiptu, ale możesz też mieć gniewnego boga dyszącego ci na kark."

"Z jakiegoś dziwnego powodu nakładka i cały interfejs graficzny mapy kampanii sprawiają wrażenie nieco toporny i toporny, ale pomijając to, Creative Assembly jest dumne z dynamicznej rozgrywki.
system pogodowy, który można zobaczyć w bitwach i na mapie kampanii. Krótko mówiąc, szczęśliwe społeczeństwa mogą zobaczyć dobrodziejstwa natury, które zwiększają gospodarkę i produkcję żywności. Z drugiej strony, gdy mapa kampanii staje się ciemniejsza, pojawiają się klęski żywiołowe, a gniewni sąsiedzi dokonują inwazji. To sprawia, że warto nieco bardziej zarządzać swoim imperium i zwracać na nie uwagę."

"Następnie są bitwy. W Total War Pharaoh cały system bitew został podniesiony, i podczas gdy niektóre zmiany są bardziej dziwactwem, inne mają znacznie większy wpływ. Pogoda to głównie debuffy, ale naprawdę uzdolniony generał może użyć wiatru w połączeniu z ognistymi strzałami, aby złapać wroga w pułapkę i zadać mu dodatkowe obrażenia. Ten rodzaj taktycznego wykorzystania terenu to coś, co jest bardzo hardkorowe i szczerze mówiąc, poziom realizmu, który wymaga dużej uwagi od gracza, ale jest też fantastyczny, gdy działa."

"Jednym z moich głównych zarzutów wobec tytułów historycznych zawsze był brak różnorodności wśród piechoty, ale tutaj widać większą różnicę między różnymi typami piechoty.
rodzajami broni, które wprowadzasz do bitwy. Uzyskujesz większą głębię taktyczną niż tylko posiadanie ciężkich oddziałów na froncie, łuczników na wzniesieniu i lekkich oddziałów próbujących oskrzydlić przeciwnika."

"I chociaż istnieje tylko kilka opcji radzenia sobie z osłoniętymi i ciężko opancerzonymi oddziałami żołnierzami, nowa koncepcja niszczenia pancerza, w której pancerz jest niszczony z czasem, jeśli tylko rzucić w niego wystarczającą liczbą ludzi, działa dobrze. Ogólnie rzecz biorąc, można też bardziej wyspecjalizować się w konkretnym zadaniu."

"stylu gry i generalnie mieć więcej opcji, ale uwaga, niektóre frakcje oferują inne możliwości.
rodzaje broni, więc nie zawsze otrzymujesz te same narzędzia bez względu na to, kogo wybierzesz.
Oblężenia zostały również ulepszone do znacznie bardziej współczesnego poziomu i chociaż byłem w stanie wydostać się jako obrońca, nowa mechanika oblężenia sprawia, że jest ono o wiele bardziej dynamiczne."

"i zabawne bitwy, podczas gdy niektóre poprzednie tytuły szczerze czuły się jak każda inna bitwa lądowa z kilkoma dodanymi wojnami.
Ogólnie rzecz biorąc, Total War Pharaoh jest naprawdę fajną aktualizacją prawie na wszystkich frontach, a zdolność dostosowywania kampanii również została zachowana. Gdyby tylko mogli zaktualizować interfejs, to pływać. Warto zauważyć, że podczas gdy graliśmy na wersji testowej, nie było żadnych problemów technicznych poza tym, że gra była dość obciążająca dla naszego komputera, więc zapomnijcie uruchomieniu jej na podstawowej maszynie. Ale poza tym, Total War Pharaoh jest jedną z najlepszych gier na świecie."

"najlepszych historycznych tytułów we franczyzie od dłuższego czasu."

Recenzje

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej