Polski
Gamereactor
Videos
Super Mario RPG
HQ

Super Mario RPG - Recenzja wideo

Dzielimy się naszymi przemyśleniami na temat kultowej i ukochanej gry RPG Nintendo i Square teraz, gdy została ulepszona i przerobiona, aby pasowała do platformy Switch.

Audio transcriptions

"Biorąc pod uwagę, że remake'i i remastery Nintendo były w większości dyskretne w pod względem zmian w zakresie, podobał nam się sposób, w jaki Super Mario RPG zostało ukształtowane z przełącznika, od samego początku. Ten remake wykracza poza Ocarina of Time 3D lub Metroid Prime Remastered, ponieważ jest bardziej podobny do tego, co Mercury Steam zrobił z Metroidem 2, albo bliżej do tego, co Link's Awakening dostało kilka lat temu."

"lat temu. Oznacza to, że ówczesne piękne, wstępnie renderowane sprite'y 2D z 3D są teraz zastępowane przez pełne środowiska oparte na wielokątach i postaciami. Jednocześnie fakt, że nowa gra pozostaje wierna izometrycznej perspektywy oryginału i ograniczonych etapów pozwoliło twórcom na więcej zasobów, aby oba elementy były niesamowicie wyraźne i szczegółowe, przynajmniej gdy porównasz Super Mario RPG z jakimkolwiek innym Mario lub RPG w systemie, które zwykle są bardziej otwarte, a tym samym ograniczone wizualnie. To powiedziawszy, każdy pojedynczy przyjaciel, wróg, miasto lub loch został wyrenderowany zgodnie z oryginałem."

"projekty, w rezultacie zachowując wygląd z lat 90-tych, który, co ciekawe, sprawia wrażenie nostalgiczny dla weteranów i w jakiś sposób świeży dla nowicjuszy, którzy są bardziej przyzwyczajeni do oglądania wszędzie nowoczesnych projektów Mario. Innymi słowy, dla nas Super Mario RPG wygląda jak umieszczenie na ekranie i w grze samej grafiki CGI, którą my marzyliśmy jako nastolatkowie i widzieliśmy drukowane reklamy i reklamy telewizyjne z tego era. To niższy, pulchniejszy Mario bez głosu, przypominająca lalkę księżniczka Toadstool Peach i klasyczne projekty większości wrogów, wraz z dotykiem kwadratowy dodany z armią wrogów inspirowanych bronią Smithy'ego i dodatkami takimi jak Geno i Mallow, które, choć początkowo nieco odpychające, czują się jak w domu po pewnym czasie. Podobnie jest z grą, która pozwala zrozumieć korzenie dwóch gałęzi Mario RPG kiełkuje po klęsce Square, Paper Mario od Intelligent Systems oraz Mario & Luigi od AlphaDream. Nie tylko możesz zobaczyć ich podstawowy system walki zdefiniowany za pomocą przycisków czasowych dla większego efektu, jak radzi sobie z przedmiotami i mocami, ale także komediowy styl, w jakim serial będzie podążał do przodu. Na pierwszy rzut oka było to dziecinne założenie, z jęczącą chmurką w kształcie chmury."

"Mallow i fabułą spełniającą życzenia, ale wprowadziła kilka przezabawnych anime i ostrzejsze komentarze, które obie gałęzie rozwijały w dół linii. Tak więc, jako remake, chodzi głównie o audio-wizualną stronę rzeczy. The Wspomniana wcześniej grafika 3D renderuje jedne z najbardziej kapryśnych i unikalnych Mario środowiska, w tym Nawiedzony Las i Bardzo Osobliwą Wieżę, podczas gdy Yoko Rozpoznawalne melodie Shimomury otrzymują wersję orkiestrową, na którą zasłużyły. To nie przeszkadza utworom, takim jak główna muzyka walki, przejść od chwytliwej do nużąco powtarzalna i przydałoby się kilka nowych utworów dla urozmaicenia."

"Brakowało nam również odrobiny więcej trudności. Jest to przystępna gra RPG dla wszystkich grup wiekowych, być może jedna z najlepszych moich pierwszych gier RPG pomimo swojego wieku, ale chyba że unikasz wielu spotkań, przez większość czasu będziesz wyraźnie obezwładniony i pokonasz prawie każdego bossa za pierwszym podejściem. Inne dodatki, takie jak możliwość zamiany jednej z trzech ustawionych postaci podczas walki na dowolną z Pozostałe dwie rezerwy z drużyny są naprawdę miłe, nie dlatego, że sprawiają, że jest nawet łatwiejsze, ale dlatego, że sprawia, że dość podstawowa walka staje się bardziej strategiczna, gdy pamiętaj o podstawowych słabościach i nowym potrójnym ruchu."

"Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, po 12 do 15 godzinach gry, poczuliśmy, że całkiem dobrze w Super Mario RPG, ponieważ oboje w końcu graliśmy w oryginał i cieszenie się jednym z najlepszych remake'ów, jakie Nintendo kiedykolwiek stworzyło.
opublikowane. Czuje się trochę głupio i nudno zarówno pod względem fabuły, jak i walki od czasu do czasu, ale nie tak bardzo, gdy umieścisz go w kontekście, a nawet jeśli ma to szczególny urok lat 90-tych, duża część społeczności będzie się do tego odnosić."

"Jest to również miły, przyjazny RPG dla tych, którzy do tej pory nie cieszyli się tym gatunkiem, i nawet jeśli przechyla się nieco za bardzo na łatwą stronę, wciąż zachowuje pewne z bardziej niejasnych, oldschoolowych, a nawet archaicznych systemów i sekretów oryginału posiadał. Jednak dla nas najbardziej ekscytującą perspektywą jest to, że po ukończeniu tego Nintendo i Square slash Arte Piazza mogą kontynuować eksplorację tej serii ponieważ zdecydowanie może działać równolegle z Paper Mario od Intelligent Systems. Po prostu ustawia scenę dla Super Mario RPG 2."

Recenzje

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej