Polski
Gamereactor
Videos
Avatar: Frontiers of Pandora
HQ

Avatar: Frontiers of Pandora - Recenzja wideo

Dzielimy się naszymi przemyśleniami na temat przygodowej gry akcji Massive, której akcja toczy się w uniwersum science fiction Jamesa Camerona.

Audio transcriptions

"Kiedy ogłoszono, że Ubisoft Massive i Lightstorm Entertainment Jamesa Camerona pracują razem nad wysokobudżetową, całkowicie unikalną grą wideo osadzoną w uniwersum Avatara, nie trzeba było długo czekać, aby ludzie zaczęli przewidywać i budować swoje nadzieje i oczekiwania na tę grę.
Avatar Frontiers of Pandora przenosi graczy na zupełnie nową część obcego księżyca. Rozgrywająca się na zachodniej granicy gra polega na ponownym odkryciu twoich korzeni Na'vi, wyruszając w podróż jako młody wojownik, który spędził dzieciństwo uwięziony i szkolony przez inwazyjną ludzką frakcję RDA, aby ostatecznie zostać wykorzystanym jako broń przeciwko rdzennym mieszkańcom Pandory."

"W rzeczywistości jest to ta sama historia, którą chciał opowiedzieć oryginalny Avatar, z wyjątkiem tego, że zamiast bohaterem jest człowiek w ciele Avatara, jesteś prawdziwym Na'vi, który został odizolowany i odcięty od własnego świata i dziedzictwa.
Fabuła działa, ale nie jest główną siłą napędową tej gry. Śledzisz wydarzenia, które prowadzą cię przez trzy główne biomy zachodniej granicy, aby spotkać różne klany i wojowników Na'vi, a wszystko to podczas pracy z dobrymi ludźmi, aby chronić planetę przed niszczycielskimi wysiłkami RDA."

"Jest to narracja, która nie budzi obaw, ale też nigdy nie ośmiela się zaskakiwać. Gra oczekuje raczej, że twoja eksploracja i doświadczenie w otwartym świecie Pandory będą głównym czynnikiem wywołującym zachwyt.
Pandora to duży świat z mnóstwem pionowych przestrzeni, a system wspinaczki i poruszania się jest niesamowicie dobrze zaprojektowany i pozwala traktować świat jak jeden wielki plac zabaw.
Z drugiej strony walka polega na wykorzystaniu twojego wojownika dwóch światów do pokonywania zagrożeń. Pomiędzy tradycyjną bronią Na'vi, która świetnie nadaje się do bardziej precyzyjnych i skrytych ataków, a bronią palną RDA i materiałami wybuchowymi, gdy sytuacja staje się trudna, walka jest zaskakująco głęboka i wymagająca."

"Podczas gdy Frontiers of Pandora może wyglądać jak gra Far Cry, w praktyce nie gra się jak w nią. To nie jest tytuł, w którym możesz biegać, strzelać i rozwalać każdy problem. Jeśli spróbujesz, zginiesz.
W tej grze musisz polegać na umiejętnościach i zdolnościach wojowników Na'vi, aby się skradać, po cichu eliminować, a nawet używać technologii RDA do hakowania systemów w celu pokonania zagrożeń.
Dzięki wielu drzewkom umiejętności wypełnionym dodatkami, które dodatkowo wzmacniają różne elementy działania Na'vi, możesz naprawdę zbudować styl gry, który pasuje do sposobu, w jaki chcesz podejść do przygody."

"Jest jednak pewien haczyk. Podczas gdy podstawy rozgrywki działają, projekt misji i działania w otwartym świecie są tak Ubisoftowe, jak to tylko możliwe. Oczekuje się, że będziesz podróżować po szerokim otwartym świecie, aby zamknąć bazy RDA i wchodzić w interakcje z całą masą przedmiotów kolekcjonerskich.
Po kilku godzinach eksploracji świata, urok podróżowania między znacznikami na mapie świata zanika, a zamiast tego zostajesz pozbawiony możliwości spędzenia czasu poza zwykłym podążaniem za główną linią zadań.
Oczywiście, istnieją zadania poboczne do zbadania, ale nie spodziewaj się, że zostaniesz tutaj oczarowany szerokimi i rozległymi historiami pobocznymi. Zazwyczaj są one dość proste i służą jedynie wydłużeniu czasu rozgrywki."

"Ale do rzeczy. Pomimo dość elementarnego projektu rozgrywki, który często zbyt mocno opiera się na znanych tropach otwartego świata Ubisoft i eksploracji, która zależy od umiejętności gracza i chęci zejścia z utartej ścieżki, Frontiers of Pandora udaje się uchwycić poczucie podziwu i zachwytu, które zawsze wyróżniało tę serię.
Ten pierwszy moment, w którym wychodzisz do otwartego świata i oddychasz świeżym powietrzem Pandory, lub kiedy po raz pierwszy docierasz do nowego głównego biomu, który uświadamia ci, jak wyjątkowy i zróżnicowany jest ten obcy księżyc, to doświadczenie i emocje, które są tak awatarem, jak to tylko możliwe."

"Ogromny wysiłek Massive, aby ten świat był żywy, tętniący życiem i wyjątkowy, nie może pozostać niezauważony. W tej grze jest znacznie więcej dobrego niż złego. Szybowanie w chmurach na Ikranie, pokonywanie masywnych stworzeń tak humanitarnie i szybko, jak to możliwe, łamanie i rozbijanie technologii RDA o rozmiarach behemota.
Wszystko to jest dokładnie i autentycznie awatarowe, a Massive nie przegapił pod tym względem ani jednego uderzenia. Są jednak inne elementy, które nie pasują do projektu misji i aktywności w otwartym świecie. Dlaczego ta gra potrzebowała systemu poziomów łupów? Dlaczego narzędzia, przedmioty i zasoby muszą mieć czynnik rzadkości, jest dla nas nie do pojęcia, ponieważ wydaje się, że jest on obecny tylko po to, aby Massive mogło zmusić cię do polowania na idealną wersję owocu lub skóry zwierzęcej, której potrzebujesz do stworzenia wykwintnej wersji tego elementu zbroi, o którym marzyłeś."

"Połącz to ze skradaniem, które jest prawie natychmiastową porażką, a następnie problemami z wydajnością, które w dużej mierze obracają się wokół tekstur i obiektów wyskakujących i znikających modeli postaci, a otrzymasz grę, która jest wspierana przez naprawdę niezwykły projekt świata i podstawową rozgrywkę, a następnie powstrzymywana przez prawie każdy inny czynnik.
Avatar Frontiers of Pandora ma wiele do zaoferowania i gra powinna być celebrowana tylko za to. Jeśli uwielbiasz lub po prostu lubisz świat sci-fi Camerona, docenisz czas spędzony w tym przygodowym tytule akcji. Ale jeśli miałeś nadzieję, że zobaczysz wpływ i talent Massive świecący poprzez wprowadzenie nowych unikalnych i zmieniających grę mechanik i systemów, będziesz bardzo rozczarowany."

"Avatar Frontiers of Pandora to zabawna i piękna gra, która przywiązuje dużą wagę do szczegółów w sposobie, w jaki oferowany jest jej świat. Ale poza tym jest to trochę mieszana torba."

Recenzje

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej