Polski
Gamereactor
Videos
Another Code: Recollection
HQ

Another Code: Recollection - Recenzja wideo

Seria przygodowa została poddana nowoczesnemu remontowi w najnowszej kolekcji HD na Nintendo Switch.

Audio transcriptions

"DS i Wii odniosły ogromny sukces w połowie lat 2000, nie tylko dzięki Wiecznie zielone franczyzy Nintendo, fantastyczny katalog obejmujący prawie wszystko każdy gatunek, a nawet kilka eksperymentalnych projektów, ale także dlatego, że trafili na ważny mainstreamowy cel, stawiając na tak zwane Touch Generations, gry dla wszystkich odbiorców, które wykorzystywały bardziej intuicyjne sterowanie systemy zapewniały bardziej zrelaksowane wrażenia. Jednym z głównych wykładników tego podejścia była gra Another Code, która została wydana na oba systemy wraz z Two Memories na DS w 2005 roku i R. A Journey Into Lost Memories w 2009 roku."

"Gry zostały stworzone przez nieistniejące już studio CiNG poprzez połączenie dwóch gatunków bardzo japońską powieść wizualną i tradycyjną przygodówkę typu wskaż i kliknij.
do których jesteśmy bardziej przyzwyczajeni na Zachodzie. Fakt, że te dwie gry zebrały kultowe zarówno wśród graczy, jak i nowicjuszy, nie miało tak wiele wspólnego z ich ekscytującą fabułą lub skomplikowanymi zagadkami. Nie były szczerze mówiąc. Kluczem do ich sukcesu był przede wszystkim ton, czyli sztuka, interesujący sposób, w jaki używali swoich kontrolek, a przede wszystkim Ashley Mizuki Robbins. Another Code Recollection pojawi się na Nintendo Switch w wersji HD remake slash kompilacja dwóch pozycji, która stara się zarówno zadowolić starych fanów, jak i być może zainteresować miłośników oldschoolowych przygodówek w sposób, w jaki Famicom Detective Club próbował i zawiódł nie tak dawno temu. Co to jest oznacza, że otrzymujesz ostrzejszą, piękniejszą grafikę i skonsolidowane doświadczenie dla dwóch opowieści, ale jednocześnie tracisz większość oryginalnych zagadek lub zobaczysz je mocno zmodyfikowane. Może to być kłopotliwe dla fanów oryginału, ale ma sens, gdy pomyślisz o podejściu do nowej gry. Nintendo Switch jest przeznaczony do grania na telewizorze lub jako urządzenie przenośne, ponieważ nie jest to dostosowany do typu dwuekranowego, ani nie zawiera na przykład mikrofonu. I A co z funkcjami dotykowymi i wskaźnikiem? Cóż, wykorzystuje przechylanie czujniki urządzenia lub jego kontrolerów od czasu do czasu, ale dla niektórych deweloperzy nie chcieli wykorzystywać ekranu dotykowego ani kursora możliwości sprzętu. W większości przypadków są to więc przyciski i drążki."

"co odbiera sporą część magii sprzętowej, którą posiadał oryginał. I pod względem prezentacji i eksploracji, dla tych, którzy grali na Wii, pomyślcie o że jest to bardzo podobne do perspektywy trzecioosobowej, której gra używała w pomieszczeniach, ale teraz wszędzie i z pełnym ruchem kamery 3D. Teraz ruch kamery jest to właśnie jeden z największych problemów. Być może próbując być bardziej dostępny, domyślnie jest niewiarygodnie powolny, dlatego zalecamy, abyś zwiększ jego prędkość do co najmniej 60 zaraz po uruchomieniu gry po raz pierwszy."

"raz. I nawet tam czujesz się nieco ospały. To samo można powiedzieć o opóźnionym menu i ogólnej wydajności gry, a także o niektóre z jej słabych tekstur i geometrii, które wyraźnie sprawiają, że wygląda jak bardzo mały i ograniczony projekt. Wręcz przeciwnie, doceniamy dodatkowe pisanie i rozszerzone przedmioty kolekcjonerskie, które faktycznie dodają do wiedzy w interesujący, a nawet ekscytujący sposób. I nawet jeśli przegapimy niektóre zagadki dla nostalgicznych powodów, kilka nowych dodatków jest oczywiście świeżych i dla tym lepiej i nie zbierasz już tylu bezużytecznych przedmiotów. Poza powolnym kamery, jest kilka nowych funkcji, które są warte uwagi."

"wspomnieć. Asystent nawigacji i podpowiedzi do zagadek. Pierwsza z nich powie ci, gdzie iść lub czego dotknąć w następnej kolejności, podczas gdy ta druga daje ci najpierw kawałek porady, a następnie bardziej rażące rozwiązanie danej zagadki. Jest to świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą zapoznać się z gatunkiem w bardzo zrelaksowany sposób. Gdzie indziej, Grafika HD podnosi sztukę i, co najważniejsze, postać Taizuki Kanasaki projekty. Tak więc, jeśli jako nastolatek zakochałeś się w 14- i 16-letnich rozpikselowaną Ashley, to tym bardziej może się to przydarzyć dzisiejszym nastolatkom, bo ona całkiem podtrzymuje całe doświadczenie w pojedynkę. Inne postacie, w tym sympatyczny na początku D, kończą jako płytkie lub nieciekawe, pomimo wspomnianego wcześniej dodatkowe pisanie. Ma to taki sam efekt, jak wiele lat temu, kiedy porównaj te dwie gry. Sześć godzin pierwszej z nich wydaje się bardziej zwarte i lepiej upakowane niż trzygodzinne wydarzenia z sequela. Historie są po prostu w porządku, radząc sobie z twoimi typowe tropy dorastania, tematy poboczne, takie jak uzależnienie, i łagodne sci-fi nadrzędna tajemnica. Można spojrzeć na Another Code jak na pewnego rodzaju prekursora do stylu Life is Strange, który stał się popularny kilka lat temu, z powolnym tempem narracją, kontemplacyjnym kątem, artystycznym akcentem, sympatycznym nastolatkiem w roli głównej i paranormalne zwroty akcji. Ale ze sprzętem z 2000 r."

"sztuczka zniknęła, nawet dodany aktor głosowy nie zdołał sprawić, że doświadczenie bardziej angażujące dla dzisiejszych odbiorców, ponieważ wszystko wydaje się nieco zbyt nudne, lo-fi, przewidywalne i prymitywne. W obecnej sytuacji polecilibyśmy to tylko miłośnikom oryginałów dla samej nostalgii i obsługi fanów, a także z kilkoma zastrzeżeniami. Jeśli szukasz o wiele bardziej skomplikowanego i wciągającego anime zajmujących się umysłem, masz świetną alternatywę w postaci dwóch AI The Siminium Files na tej samej platformie. To powiedziawszy, nie możemy teraz pomóc, ale chcemy, aby własna saga Kyle'a Hyde'a CING, Hotel Dusk i Last Window, aby uzyskać Switch HD, tylko z nieco większą dbałością i polerowaniem."

Recenzje

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej