Polski
Gamereactor
Videos
Like a Dragon: Infinite Wealth
HQ

Like a Dragon: Infinite Wealth - Recenzja wideo

Kiryu i Ichiban powrócili w Like a Dragon: Infinite Wealth, ale czy najnowsza gra JRPG od Ryu Ga Gotoku to gorączka złota?

Audio transcriptions

"Nie ma łatwego sposobu na umiejscowienie serii Yakuza w umysłach graczy. Albo ją kochasz albo nie chcesz mieć z nią nic wspólnego. Wszystko zmieniło się, gdy główny nurt otworzył się na w 2020 roku, kiedy Ryu Ga Gotoku zdecydowało się przejść na turowy tryb RPG w Yakuza Like a Dragon. Like a Dragon Infinite Wealth natychmiast wyłożyło karty na stół dla Ichibana Kasugi."

"przygody z Mii w serii, chociaż fabularnie zostało to już zasygnalizowane.
od lat w poprzednich odsłonach. Wszystkie pionki są rozłożone na planszy do gry rozpocząć się na Hawajach. Nie zagłębiając się zbytnio w szczegóły poza tym, co ma studio w zwiastunach, minęły prawie 4 lata od zakończenia Yakuza Like a Dragon. Poprzez serię okoliczności, w których Kasuga i jego przyjaciele znajdują się w tarapatach, Ichiban postanawia udać się do Honolulu w poszukiwaniu swojej biologicznej matki."

"Tam natrafia na spisek, w który zamieszany jest on sam i wielkie gangi przestępcze Hawajów.
Ichiban stopniowo nawiązuje współpracę ze smokiem Dojima i nowymi sojusznikami na wyspie.
staje się bohaterem, którego wszyscy w nim widzą. Nieskończone Bogactwo to zakończenie wielu z serii wątków fabularnych od czasu Yakuza 0 i chociaż nadal będziesz się dobrze bawić, jeśli jest to twoja pierwsza gra."

"Like a Dragon, gra będzie szczególnie satysfakcjonująca dla długoletnich fanów serii. Ostrzegamy, że Emocje są wysokie od początku do końca, więc dobrze, że jesteśmy przynajmniej w tropikalnym raju.
Przeniesienie historii Like a Dragon poza granice Japonii może być jednym z najbardziej ważnych zmian we franczyzie, ale w praktyce nie jest to aż tak dramatyczne odejście."

"jak mogłoby się wydawać. Tak, słoneczne, kolorowe, dzikie aleje Honolulu nie mają wiele do zaoferowania.
wspólnego z szarymi zaułkami Ijincho, Kamurucho czy Sotenbori, ale jego mieszkańcy zachowują się podobnie. Jest tam silna obecność Japończyków i generalnie wszystko jest zgodne z tym, co się tam dzieje.
ten sam wzór na mapie świata, która jest również największą w serii do tej pory."

"Istnieją teraz sposoby na łatwiejsze poruszanie się, takie jak surfer uliczny i proces łapania taksówek również został usprawniony. Nie wszystko jest idealne w raju a Hawaje są dobrze zaopatrzone w bandytów, gangsterów, gangsterów i wszelkiego rodzaju wrogów do pokonania. Walka przebiega według tego samego schematu, co w poprzednim głównym tytule z serii, chociaż wydaje się, że studio zwróciło uwagę na to, jak niewygodne było poruszanie się."

"przy tak wielu walkach w światowych wydarzeniach. Teraz zobaczysz mniej grup wędrujących po ulicach, ale zawsze znajdziesz jakąś w pobliżu skarbów lub skrótów.
Kiedy zbliżysz się do tego wroga lub grupy wrogów, wejdziesz w ten zmieniony stan rzeczywistości który widzi Ichiban. Sztuczna inteligencja przeciwników została zaktualizowana, a umiejętności i sposób na ekranie również zostały poprawione. Jest teraz więcej rodzajów kombinacji i możliwości ataków, ale zdolności obszarowe będą również zależeć od tego, gdzie znajduje się aktywna postać."

"Wygląda jednak na to, że niektóre błędy w Yakuza Like a Dragon nie znalazły swojego rozwiązania w Infinite Wealth. Profesje nadal wydają się być sposobem na wydłużenie doświadczenia i niektóre statystyki wrogów są czasami niespójne. Poza kilkoma drobniejszymi skargami, ogólnie walka po raz kolejny dostarcza wrażeń."

"Innym wspaniałym aspektem Infinite Wealth jest zawartość dodatkowa. Mini-gry to po raz kolejny źródłem, które wnosi radość do gry. A różnorodność jest większa niż kiedykolwiek, wszystkie z ostrym i kąśliwym humorem. Jest już ujawniony Crazy Taxi Delivery Man aplikacja, symulator aplikacji randkowej podobny do Tindera i nowe gry Sega Arcade. I być może gdzie koncepcja ewoluowała najbardziej, to Tsujimon."

"Teraz nie wystarczy tylko obserwować i pokonywać wrogów, aby dodać ich do Tsujidex, Musimy ich schwytać, aby mogli do nas dołączyć i zebrać zrównoważony zespół, z którym rywalizować z innymi trenerami Tsujimon w trójstronnych bitwach. Tak, masz teraz Pokemon w Like a Dragon. Istnieją nawet przystanki Tsuji i naloty, jakby to było Pokemon Go. To szaleństwo."

"Ale Tsujimony nie tylko mają własną fabułę, ale są również kluczem do Infinite Wealth.
naprawdę świetnej mini-gry, Dondoko Island. Symulator zarządzania kurortem na opuszczonej okazał się kolejnym świetnym posunięciem zespołu deweloperskiego. Ichiban będzie będzie musiał pomóc przekształcić wyspę wykorzystywaną jako nielegalne wysypisko śmieci w 5-gwiazdkowy kurort, w którym zarobić mnóstwo pieniędzy, które następnie szczęśliwie wyda w głównej grze. Nie musisz powiedzieć, że gdy raz spróbujesz, nie oderwiesz się od niej przez kilka godzin. Prawie zapomnisz co robiłeś przed ścinaniem drzew, łapaniem robaków, łowieniem ryb lub budowaniem mebli i budynków dla swoich klientów. Zrobisz to również z pomocą Tsujimona."

"Wyspa Dondoko może być po prostu najlepszą mini-grą w całej serii, nawet jeśli generujesz pieniądze nie jest tak płynne jak w rzeczywistości Sweet Ichiban. Mini-gra ma dłuższy cykl do generowania zysków, co również wydłuża czas i pieniądze potrzebne do inwestowania w sprzęt.
Ponownie, to tylko część tego, co Like a Dragon Infinite Wealth ma do zaoferowania. Ryu Ga Gotoku udało się rozwinąć i rozwinąć nie tylko system JRPG serii, ale także jej narrację, rozwój postaci i dodatkową zawartość. Oprócz bycia lepszym w prawie wszystkim i oferowania wrażenia z gry, którym żadna inna gra nie może się równać, jest to również trochę cud techniki. Zajmuje mniej niż 55 GB miejsca na dysku SSD PS5 i ma poziom szczegółowości w mimice twarzy, scenariuszach, oświetlenia i wydajności, który chciałoby mieć wiele gier AAA z większym budżetem. Przewyższa Yakuza Like a Dragon pod każdym względem, a jej zakończenie wyznacza jasny horyzont dla serii."

Recenzje

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej