Polski
Gamereactor
Videos
HQ

Film Frenzy: Odcinek 6 - Dlaczego filmy są takie drogie?

O rozrostych budżetach współczesnej przestrzeni filmowej rozmawiamy w najnowszym odcinku Filmowego Szału.

Audio transcriptions

"Witajcie wszyscy i jak zwykle witajcie w szóstym odcinku Filmowego Szału.
Mam tutaj moich uroczych kolegów Magnusa i Alexa, którzy są nade mną, i tak, dzisiaj będziemy znowu rozmawiać o filmach, jak zwykle, to jest to, o czym rozmawiamy w tym programie."

"Ostatnio pojawił się pewien trend dotyczący budżetów filmowych. Rozmawialiśmy już o tym przy różnych okazjach na Film Frenzy. Co filmy muszą osiągnąć, aby być w stanie wyjść na zero? Wiesz, ich produkcja kosztuje tyle pieniędzy, a do tego dochodzą koszty marketingu, i myślę, że ostatnio wróciło to na pierwszy plan z powodu Dune. Były różne rozmowy na temat tego, czy budżet Dune był zbyt duży, ale dla mnie, cóż, zajmiemy się tym, ujmijmy to w ten sposób. Porozmawiajmy więc trochę o budżetach filmów. Czy czy uważamy, że są one, zanim przejdziemy do konkretów, czy uważamy, że są one fundamentalnie zbyt duże? Tak, zdecydowanie dochodzi tam do prania brudnych pieniędzy. Ktoś dostaje za to płaci. Tak, zdecydowanie dzieje się tam pranie brudnych pieniędzy. Ktoś dostaje za to pieniądze za to. Tak, zdecydowanie dzieje się tam pranie brudnych pieniędzy. Ktoś dostaje za to pieniądze."

"za dużo, albo ktoś gdzieś wpłaca pieniądze, bo tak jak powiedziałeś Dune, prawda, a Diuna ma 200 milionów? Nie, to jest faktycznie zrobione, myślę, że zostało zrobione za 180, między 180 a 190, co, nawiasem mówiąc, skoro mówimy o tym filmie jako o swego rodzaju katalizatorze, który jest uważany za tani. Tak. I uważany za bardzo dobrze i w pewnym sensie oszczędnie wykonane w porównaniu do niektórych budżetów Marvela, które moim zdaniem sprowokowało rozmowę, ponieważ myślę, że pierwotne porównanie brzmiało: jak Diuna, część druga wygląda tak, jak wygląda, gdy Ant-Man Quantumania jest zrobiony za około 70, 80 milionów dolarów więcej i jest konsekwentnie krytykowana za tandetne CGI. Myślę, że to było miejsce, w którym wielu ludzi ponieważ szczególnie maszyna Marvela miała to ogólnie i pozornie, Myślę, że to była tendencja, która rosła przez ostatnie pięć lat, że ich CGI jest słaba, a mimo to kosztują o wiele więcej i ciągle mówi się nam, że postprodukcja jest tym, co faktycznie kosztuje pieniądze, a nie tyle, ile samo bycie na planie. Więc to naprawdę dziwne rozmowa, ponieważ w pewnym sensie prowadzi do jednego głównego pytania: dlaczego? Dlaczego to tyle kosztuje?
dużo pieniędzy? Tak."

"Wróć do żart o praniu brudnych pieniędzy. Czy to dlatego, że na przykład film Marvela zawiera dużo powracających aktorów i za każdym razem, gdy masz aktorów zwracających swoje opłaty za utrzymanie, jak skala w jakimś punkcie? Nie wiem. Nie znam się na tym. Jestem pewien, że mają te kontrakty od dziesięcioleci."

"czasu. Więc dlaczego Quantumania kosztowała 250 milionów? Tego naprawdę nie rozumiem.
Nie, nie rozumiem.
Może opłaty prawne dla Jonathana Majorsa?
Nie, ja też tego nie rozumiem, bo część mnie myślała, że wiesz, tak, oba, na przykład, wiesz, Diuna i Ant-Man miały dużo efektów specjalnych, ale wiemy też, że ogólnie rzecz biorąc, jest wiele filmów Marvela, które mają tendencję do kręcenia tak jak w planie przed zielonym ekranem. W ten sposób robią swoje rzeczy przez większość czasu."

"czasu, jak sądzę. Więc, ale, podczas gdy, no wiesz, z Dune, wiemy, że wychodzą na pustynię i kręcą dużo na planie, a potem dodają do tego efekty specjalne i tak dalej.
Tak.
ale chodzi o to, że z pewnością koszty się wyrównają, wiesz, jeśli robisz filmowanie na planie będzie kosztować więcej pieniędzy, aby zabrać tam aktorów, wiesz, aby zbadać lokalizacje i zrób to wszystko, a potem z pewnością zaoszczędzisz pieniądze, filmując na planie przy użyciu zielony ekran, ale wtedy będziesz naliczać więcej kosztów efektów specjalnych, to dziwaczne, ale albo W ten sposób coś wyraźnie dzieje się ze sposobem, w jaki te filmy są skonstruowane, na pewno na pewno, ale jak koleś miał wielu wielkich aktorów, jak wielu naprawdę wielkich aktorów, a także i Ponadto, ponieważ przypuszczam, że wszyscy aktorzy nie zostali publicznie zweryfikowani, ale wszyscy byli podpisani na kolejne, takie jak kolejne koncerty strzeleckie na pierwszym kontrakcie, ponieważ w przeciwnym razie budżet byłby znacznie wyższy, to po prostu sposób, w jaki zwracane są opłaty działa, ale właśnie dlatego uważam, że pierwotny był część druga jest zrobiona za tylko ułamek więcej niż część pierwsza i to zostało przypisane częściowo wiesz, w wywiadzie z hollywoodzkim reporterem większość produkcji to covet 19."

"jak regulowane, ale że trudniej było robić tego rodzaju rzeczy, ale to jest to, co sprowadza mnie z powrotem do jednego z moich ulubionych filmów wszech czasów, który prawdopodobnie jest moim ulubionym filmem wszech czasów, który to mad max fury road, który został nakręcony chyba za 150 160 milionów dolarów.
gdzie prawie każda pojedyncza rzecz, którą widzisz na ekranie, musiała zostać fizycznie wyprodukowana i to też jest Biorąc pod uwagę, że kiedy zaczęli kręcić, myślę, że było to w Australii, ale mogę się mylić Może to była Algieria, jakby to było gdzieś daleko, gdzie mogli zrobić większość scen pustynnych."

"że mniej więcej tydzień wcześniej po raz pierwszy od kilkuset lat spadł deszcz.
więc ziemia znów stała się żyzna i zielona, a oni nie mogli tego wykorzystać, więc musieli odwołać zdjęcia i wysłać wszystkich z powrotem do swoich krajów, wymazać film z pamięci.
a następnie powtórzyć sesję w późniejszym czasie, więc chodzi o to, że mówimy o inflacji tutaj, ale nadal bardzo trudno jest mi owinąć głowę wokół tego, jak nawet używając zestaw cgi z tymi studiami efektów specjalnych, jak dojdziesz do 250 milionów, szczególnie w przypadku przykład powrotu do ant-mana i króla lwa i króla lwa i króla lwa i króla lwa i króla lwa i króla lwa i króla lwa i króla lwa i króla lwa i króla lwa i króla lwa quantumania są tam aktorzy z wielkimi nazwiskami, ale nie pada deszcz jak w dune part two Myślę, że oboje możemy się zgodzić, że jest kilku głównych członków obsady, którzy oczywiście są w porządku."

"wynagradzani za swoją pracę, ale to nie jest jak kawalkada, mam na myśli, że to wciąż jest coś i mam na myśli, że to nie jest jedyna rzecz, jak marvels jest dokładnie taka sama to było zrobione dla tego, co 220 jedzie na 250, jeśli nie więcej więc jak to do cholery jest z producentami i bezpośrednią transmisją, bo też ciężko mi w to uwierzyć?
że filmy Marvela są z natury inaczej robione niż inne wielkie hollywoodzkie blockbustery?
więc co się dzieje, wiesz, że to wszystko wraca do mnie?
z ridleyem scottem, bo wiesz, wytykamy palcami dune i uh i marvela filmy i takie tam, ale ridleyowi wciąż udaje się zrobić gladiatora 2 za 250 milionów co w jakie 30 dni, 50 dni czy coś to było tak Ten jest dla mnie naprawdę niezwykły, ponieważ nie mogę sobie wyobrazić, że używają naprawdę jakiekolwiek efekty specjalne dla tego filmu, jak w porównaniu z Diuną i w porównaniu z marvelem, wiesz?
filmy dla mnie prawdopodobnie będą jak większość z nich będzie fizyczna, prawda?
i patrzysz na obsadę gladiatora i wiesz, że jest kilka wielkich gwiazd, ale znowu to nie jest tak, że to nie jest jak dune, prawda, kto jest tym, kogo znamy w gladiatorze 2, to denzel washington pedro pedro's pascal oh well no gladiator two no that's paul it's paul mescal isn't it yeah Obaj w nim jesteśmy, pedro pascal tak, pedro pascal też w nim jest."

"Nie jest tani, nie jest tani, nie jest przeciwieństwem taniości, nie jest tani.
ale nie jest tak drogi jak sprowadzenie wiesz timothy chalmers florence pew zendaya Sprowadzenie Christophera pracującego na emeryturze jak tak po prostu Brolin nie jest to nie jest tani aktor, to dziwaczne i chciałbym, żeby pewnego dnia, jak wiesz, za 10 lat dostaniemy dokument o tworzeniu gladiatora 2 i po prostu oszalejemy, może przywieźli na żywo pawiany czy coś takiego i musieli je trenować do walki, ale ridley nie zawsze to robi."

"zrobił to kilka razy, ponieważ zrobił to również z napoleonem, który również miał niesamowicie zawyżony budżet produkcyjny, ale na przykład Przymierze Obcych zostało zrobione za około, jak sądzę, co jest również bardzo ciężkim filmem z efektami specjalnymi, wiesz, sci-fi kręcone jak ma wyglądać jak różne planety, wszystkie te rzeczy i różne zaawansowane technicznie rzeczy."

"Zestaw, jak sądzę, uh, a także całkiem ładny, bardzo ładny film, nie szczególnie dobry, ale Mimo wszystko ładny film, który został nakręcony za około 100 milionów, więc nawet on najwyraźniej wie, jak zrobić bardziej ograniczony zestaw nawet dla filmu z dużą ilością efektów, więc wciąż nasuwa się pytanie, że w przeszłości powiedzmy między Przymierzem Obcych a teraz, czyli w ciągu ostatniej dekady, więc nadal co się stało i to rodzaj nawet jeśli właśnie powiedziałem, że Disney prawdopodobnie nie robi filmów inaczej niż ktoś jeszcze to też wydaje się, że wiele osób wskazuje na indiana jones jako przykład tej tendencji do przekraczania budżetu, ponieważ indiana jones jest do czegoś stworzona jak 100 milionów, tak, powiedziano, że um, co jest jak to jest po prostu absolutnie szalone aby nawet rozważyć fakt, że może kiedykolwiek odzyskać te pieniądze, nawet będąc filmem Wydarzenie, jakiego świat nigdy nie widział, musiałoby być zbliżone do tego, co Avengers Infinity wojna, żeby te pieniądze się zwróciły, tak dla przypomnienia, że budżet produkcji avatara Way of Water wynosił podobno 250 milionów lub około 250 milionów, więc tak, wiesz, myślę, że to jest W przypadku filmu Indiana Jones budżet produkcyjny skutecznie go przewyższył, co jest niezwykłe."

"i mam na myśli, że jeśli przypomnisz sobie wiele wczesnych recenzji Indiany Jonesa naprawdę wskazywały na tandetną pracę cgi w kilku miejscach, nie sądzę, żeby miało to aż takie znaczenie w Finał to tak jakby finał, ale znowu ten film ma wiele problemów, ale kiepskie efekty i tak dalej.
zła estetyka wizualna nie jest tak naprawdę jednym z nich, ale trudno to zrozumieć."

"spojrzeć na taki film, którego nakręcenie tyle kosztowało, a potem nie myśleć, że każde pojedyncze ujęcie jest po prostu doskonale zaaranżowane i jakby ożywione, co nie jest, więc chciałbym bardziej niż film dokumentalny, chciałbym po prostu dostać pieprzony arkusz kalkulacyjny Excela, jak kto?
zabrał, kto zabrał co do domu, tak, bo czy to jest po prostu top, czy to jest po prostu top hajs?
zabierając do domu grubsze wypłaty, trudno mi w to uwierzyć, ale nie wiem, nie potrafię tego wyjaśnić."

"w inny sposób, to znaczy, że umarł na homara rano i wieczorem.
Chciałem tylko powiedzieć, że nie tylko budżet produkcyjny jest drogi.
że musisz wziąć pod uwagę sposób, w jaki filmy są później sprzedawane, a my zwykle rzucamy liczbą mówiącą, ile pieniędzy kosztuje nakręcenie filmu."

"to wprowadzenie go na rynek będzie kosztowało dwa razy więcej.
kiedy połączysz je razem wokół tego lub czegoś podobnego, szczególnie dla tych duże filmy, takie jak znasz swoje filmy Disneya, a nawet swoje hity, takie jak koleś, to kosztuje pieniądze na tworzenie reklam i reklam oraz umieszczanie billboardów i wszystkich tych różnych rzeczy, więc wiesz, jak tak, więc dla filmu takiego jak koleś, co 180 milionów lub jakakolwiek marża, którą oni powiedziano o produkcji, jeśli powiedziałeś, że musi ona przekroczyć 350 milionów, aby wyjść na zero z marketing na szczycie, myślę, że byłoby to dość wiesz, wiarygodne szacunki, moja rodzina pracuje w profesjonalnym kinie, mój tata jest kompozytorem."

"i jeden z jego przyjaciół i to jest oczywiście rodzaj anegdotycznego dowodu, ale kiedyś powiedział, że dla dużych hollywoodzkich hitów musisz wziąć budżet produkcyjny, a następnie go podwoić aby uzyskać pełny budżet również na marketing i dla większości dyrektorów studiów, przynajmniej w tamtym czasie musiałeś to podwoić, aby uzyskać pełny budżet na marketing, a dla większości studiów przynajmniej w tamtym czasie, musiałeś podwoić tę kwotę, aby uzyskać pełny budżet na marketing."

"więc jeśli film kosztował 200 milionów, to trzeba było wydać 800 milionów, żeby uznać go za sukces.
nie oznacza to, że nie osiągnie nawet progu rentowności, ale aby sequele mogły być dążył do bonusów, aby kopnąć wszystkie te rzeczy, cały ten dodatkowy sos, który oznacza, że te studia stają się głodne, aby realizować więcej lub podpisywać większe kontrakty z reżyserami lub cokolwiek innego ale to jest podwójne podwójne podwójne więc oznacza to, że doom część druga stoi przed 800 milionami i oznacza to również, że indiana jones zmierzyła się z 1,2 miliarda dolarów, aby dostać się do tego punktu, który był jak dużo i dużo filmów, które są teraz robione za te 250 plus, będzie musiał być jednym z najbardziej lukratywnych filmów, jakie kiedykolwiek powstały, aby można je było uznać za sukcesy, które niektóre z nich odniosły."

"dwa filmy o Avengersach, ale coś takiego jak Justice League i wydaje mi się, że pamiętam, że Justice League został początkowo nakręcony za blisko, jeśli nie ponad 300 milionów dolarów i dostał około 650 milionów z powrotem, co musiało być ogromnym ciosem dla studia, to znaczy, że musi mieć było jak okropne, na pewno muszą mieć margines oczekiwanego rodzaju zarobków a znak, że do streamingu w dzisiejszych czasach muszą wyglądać jak dla indiany jones, muszą powiedzieć Wiesz, będziemy szczęśliwi, jeśli zarobi 800 milionów, ponieważ zarobimy kolejne 400 milionów od Disney plus zarobki lub coś w tym rodzaju, wiesz, myślisz, że to jest coś, co oni biorą pod uwagę, ale tak czy inaczej nie zmienia to faktu, że Indiana Jones nie zarobiła wystarczająco dużo pieniędzy w kinie na swój budżet, nikt nie może mu tego odebrać, ale to również sprawia, że Pomyśl o tym, że tak jak Diuna część druga jest uważana w tej chwili, o której mówimy, jest uważana za część drugą."

"ogromny sukces i jest uważany za jeden z tych filmów, które znasz Jest uważany za jeden z tych filmów, jak wiesz, jest uważany za jeden z tych filmów, jak który w pewnym sensie dociera do głównego nurtu, o którym ludzie mówią, tworzy szum jest na skraju złamania 400 milionów, ale jest też w kinach już od jakiegoś czasu jak zbliżające się dwa tygodnie, więc czy jesteśmy pewni, że nawet film, który ma taki krytyczny buzz i jest tak mainstreamowy że podwoi swój obecny pobór, trudno mi w to uwierzyć, więc to również Po prostu ludzie mówią o "Diunie 2" jak o filmie, który został zrobiony tanim kosztem."

"szukać w nim rady, ale wydaje mi się, że filmy, które są robione za sto milionów mają o wiele większe szanse, na przykład film o braciach super mario, który, jak sądzę, został stworzony dla około stu milionów i podwoi swoje obecne zyski, w co trudno mi uwierzyć, ponieważ Ludzie mówią o "Diunie" tak, jakby była tanim filmem i że powinniśmy się z tego cieszyć."

"szukać w nim rady, ale wydaje mi się, że filmy, które są robione za sto milionów i robione 1.36 rachunek, więc chodzi o to, że nawet przy 200 milionach dolarów wydaje się, że to jest to, że jesteś jakby to było to samo, co z grami, z którymi mamy wrażenie, że wiele gier tego nie robi.
naprawdę działa tak dobrze, jak zamierzali lub chcieli wydawcy, ale wszystkie są chcąc dostać się do tego rodzaju tiktokowego stanu wirusowego, takiego jak świat władzy Każdy chce być Power World lub Helldivers 2 gdzie nagle po prostu wybucha i masz więcej ludzi chodzących do kina żeby coś obejrzeć niż kiedykolwiek wcześniej a potem to ucichnie."

"Więc, mam na myśli Dune Part 2, 400 milionów.
Jestem pewien, że spodziewają się więcej, licząc na więcej.
To znaczy, to dziwne z wieloma budżetami teraz ponieważ w zeszłym roku myślę, że widzieliśmy duże sukcesy były jakby mniejsze, jak Godzilla minus jeden podobno za 15 milionów."

"Nie bardzo w to wierzę, ale jeśli tak, to nikomu za to nie zapłacili.
Ludziom zapłacono za bycie częścią tego zespołu.
Tak."

"Naprawdę powstał za 15 milionów?
Najwyraźniej taka jest historia, ale za każdym razem, gdy dyrektor był o to pytany, nie chciał tego komentować."

"Jakby tylko powiedział, och, chciałbym, żeby to było tak dużo albo co niektórzy...
Ludzie myślą, och, chciałby, żeby to było tak mało albo, och, chciałby mieć więcej, czyli jeśli jest mniej niż 15."

"Ale tak czy siak, właśnie sprawdziłem, gdy...
Bo oczywiście, wiesz, Ape Out nadchodzi i spojrzałem na nowy budżet Godzilla Kong, nowy budżet Empire, i najwyraźniej jest to, ponownie, około 200 milionów bomb, co jest jak, nie dostaniesz się tam z Godzillą."

"Uwielbiam Ape Out, ale nie sądzę...
No chyba, że naprawdę zależy ci na...
Ponieważ stara rzecz...
Mówię, że stara rzecz, jak pięć lat temu, kiedyś to było dostarczane do Chin ponieważ Chiny dadzą Ci prawdziwe pieniądze."

"To jak Dwayne Johnson w Skyscraper czy jakoś tak.
Świetny film.
A widzisz...
Oglądałem ostatnio Ucieczkę...
Czy to jest Escape Plan 3?
Znasz ten Escape Plan z..."

"Tak, tak, tak.
Tak, tak.
A potem zrobili drugi.
Potem zrobili trzeci, który zarobił chyba 1,7 miliona w kasie."

"Budżet wyniósł około 35 milionów.
I to było najwięcej, tak jakbyśmy próbowali...
Więc masz Sylvestra Stallone i Dave'a Bautistę, i zamierzają uratować córkę chińskiego miliardera, dziedziczkę."

"i jej gang, który został porwany.
i umieszczeni w czymś, co wygląda na...
Ponieważ w pierwszym przypadku chodzi o to, że są na łodzi, prawda?
Tak."

"Ponieważ drugi, oni są na łodzi.
Tak czy inaczej.
Trzeci, są po prostu gdzieś, gdzie można uciec.
Wygląda na to, że..."

"I mają tego drugiego Chińczyka, który jest z nimi który jest jak superman.
Nie można go zabić.
Ale wygląda też jakby miał z 50 lat."

"A dziedziczka, która jest jego dziewczyną, ma jakieś 20 lat.
Więc byłem trochę, wiesz, pod koniec, kiedy się całowali, Myślałem, że jest tam jakaś mentalna dynamika.
Ale wiesz..."

"Czuję się jak w gorączkowym śnie, gdy to wyjaśniasz.
Robi się coraz dziwniej.
Naprawdę tak było.
Naprawdę tak było."

"Ale tak czy inaczej, zamierzam porwać twoją myśl, Alex.
Idź na całość.
Zrób to.
Zrób to.
Więc mówiłeś o tanich filmach."

"Zastanawiam się, dlaczego nie widzimy więcej tanich filmów, prawda?
Patrzę na takie rzeczy jak Poor Things i Anyone But You, prawda?
Podobno ich budżet wynosił odpowiednio 35 milionów dolarów i 25 milionów dolarów.
A jednak są, wiesz, są znacznie powyżej tego, za co zostały stworzone."

"Zastanawiam się więc, dlaczego nie widzimy tego rodzaju...
Te budżety lub te firmy produkcyjne stawiają na te mniejsze filmy.
Jak zeszłoroczne No Hard Feelings, prawda?
Z Jennifer Lawrence."

"Film komediowy.
Zarobił tylko 180 dolarów.
Ale to było tanie do zrobienia.
Zastanawiam się więc, dlaczego nie widzimy, że od czasu do czasu podejmują większe ryzyko w przypadku rzeczy o mniejszym budżecie."

"Dlaczego oczekuje się, że box office za każdym razem osiągnie granicę miliarda.
Nikt nie ma czasu, żeby iść i zobaczyć te wszystkie filmy.
Więc bądźmy, no wiesz.
Genialnym szablonem są też horrory."

"Które tak naprawdę, poniekąd w świecie post-paranormal activity, pojawiły się po to, by...
Aby kosztować może wysoki budżet.
Nawet horrory z efektami rzadko przekraczają budżet 20 milionów dolarów.
A jeśli w pewnym sensie osiągniesz swój krok i jesteś sprzedawany jako taki, ludzie mówią o tym, jak przerażający jest ten film."

"Jak dobry jest ten film.
Zwykle radzą sobie bardzo dobrze.
I nie, żadna z nich nigdy nie przekroczyła 200 milionów dolarów przychodu.
Ale nie muszą."

"Oczywiście, że nie muszą.
Na przykład coś takiego jak Hereditary.
Myślę, że w pełnej sprzedaży zarobił około 90 milionów dolarów.
I stworzył wiele szumu w sieci dla A24."

"Więc, oczywiście, duży sukces.
Ale został zrobiony za 10 milionów dolarów.
Więc jesteś daleko w tyle.
Ponownie, jeśli użyjemy podwójnego podwojenia, to 40 milionów dolarów."

"A potem to się podwaja.
Tak więc, według wszystkich metryk i wszystkich kont.
I ten film wygląda na droższy niż prawdopodobnie był.
I to samo z Midsommar."

"Drugi film Ari Astera.
Ale zabawne jest to, że wracając do twojej oryginalnej rzeczy.
Potem robi Bo is Afraid.
Który kosztował 35 milionów dolarów."

"Czyli trzy i pół Hereditary poszło na Bo się boi.
Wydaje się, że to naturalny punkt końcowy hollywoodzkiej machiny myślowej.
Aby wyrazić lub przekazać potencjalnemu klientowi.
Musisz zwiększyć budżet, żeby, bo Bo się boi, nawiasem mówiąc, nie nienawidzę tego filmu."

"Uważam, że Ari Aster to bardzo utalentowany reżyser.
Ale nie, nie możesz zobaczyć trzech i pół Hereditary na ekranie.
Nie.
Po prostu nie możesz."

"Z A24 jest jeszcze gorzej.
Bo mają ten film Civil War, który wychodzi, prawda?
Na przykład w przyszłym miesiącu.
Racja."

"I ten film wygląda, i jeśli mam rację mówiąc, jest drogim filmem jak na standardy A24.
Więc, wiesz.
I.
Nie wiem, czy ten film koniecznie osiągnie dobre wyniki."

"Wydaje mi się, że jeśli nie odniesie sukcesu w krajowym box office.
Może, wiesz, może walczyć gdzie indziej na całym świecie.
I widzę, że A24 ma z tym trochę problemów.
Co sprawia, że zastanawiam się, dlaczego decydują się na to, co działa dla nich."

"I spróbuj pójść na całość z tak dziwnym, ryzykownym projektem.
Nawet nie jak.
Tak.
To też nie jest pewny hit."

"Zwłaszcza, że ten Garland, podobnie jak film, który nakręcił.
Film, który nakręcił przed Wojną domową to Men.
Który nawet dla niego był niskobudżetowym horrorem na małą skalę.
Co wydawało się całkowicie idealne dla faceta takiego jak on."

"Z tymi rzeczami radzi sobie bardzo dobrze.
A drugim, jak ostatnim razem, gdy miał dużego kinowego wykonawcę, była Ex Machina.
Bo Annihilation, o ile dobrze pamiętam.
Z powodu kilku różnych rzeczy trafił na Netflixa."

"Tak.
I zrobili to bez ogródek.
Więc Civil War jest jak, jest ogromnym ryzykiem dla studia.
I 50 milionów budżetu na produkcję."

"To znaczy, że będą musieli dobić do tych 200 milionów.
Co nie sądzę, myślę, że to bardzo rzadkie, że A24 to robi.
Więc znowu, wygląda na to, że prawdopodobnie wiedzą, że istnieje większy czynnik ryzyka.
Ale po prostu nie mogą się powstrzymać."

"Że to po prostu naturalny sposób, w jaki załatwiają swoje sprawy.
Ale nie jestem pewien, czy to właściwa decyzja.
Swoją drogą, wygląda ślicznie.
Uwielbiam Jesse'ego Plemonsa."

"Myślę, że Wagner Moore jest dobrym aktorem.
Tak.
Wydaje mi się, że Kirsten Dunst też w nim gra.
Oni wszyscy są utalentowani."

"Tak.
Ale nie sądzę, by którykolwiek z tych trzech filmów zrobił z ciebie kasowego behemota.
Nie.
Więc jestem tym trochę zaniepokojony."

"Ale jeszcze raz.
Ale czy nie zgadujesz, tak jak ja zgaduję, że to dlatego, że jest to paliwo do domowego ogniska, które popchnie ludzi do kina, prawda?
Po prostu, tak.
Że stało się to prawdopodobnym scenariuszem."

"Mało prawdopodobny, ale z biegiem lat coraz bardziej prawdopodobny.
Tak.
Zakładam, że jest produkowany na rynek krajowy.
A jeśli nie odniesie sukcesu na rynku krajowym, co widzieliśmy, myślę, że wiemy, że zarobki w kasie są niższe niż kiedykolwiek w tej chwili."

"Albo były ostatnio, powinniśmy powiedzieć.
Wiesz, nie widzimy tak wielu filmów wartych miliardy dolarów każdego roku.
Więc po prostu zakładam, że ten film i tak zarobi mniej niż spodziewalibyśmy się, powiedzmy, w 2018 roku.
Tak, nie wiem."

"Myślę, że było to jeszcze przed pandemią, filmy, które wychodziły, nawet filmy, których prawdopodobnie nie spodziewałbyś się, że wyjdą i zarobią prawie miliard dolarów na samym rynku krajowym.
Więc myślę, że ten film, wiesz, jeśli zarobi 200 milionów w obu Amerykach, to myślę, że zrobił to dobrze.
Ale myślę, że widzimy to samo."

"Sean Layton, były szef PlayStation, miał interesujący cytat na temat tworzenia gier, który również odnotowuje rosnące koszty i, powiedzmy, mniejszy rynek, który mieliby ci ludzie, którzy tworzą te rzeczy.
Właściwie to byś chciał.
I wezwał do pewnego rodzaju renesansu gry w podwójne A.
Myślę, że w dużej mierze to, do czego tutaj wzywamy, jest takie samo dla filmów, czyli jak ożywienie."

"Na przykład, nie, jest całkowicie w porządku być w tym, w zależności od tego, jaki to film, z budżetem od 40 do 100 milionów dolarów.
Ponieważ nie potrzeba aż tak dużego sukcesu, żeby przynajmniej osiągnąć próg, w którym możesz powiedzieć: cóż, to było dobre.
To był sukces.
Możemy kontynuować od tego miejsca."

"Ale.
Chodzi o te 200 milionów, gdzie po prostu tak rzadko udaje się nawet strzelać w przedziale siedmiu, ośmiu, dziewięciuset milionów dolarów.
I to po prostu wydaje się daremne.
I tak wiele filmów, które zasługują na znacznie więcej, dostaje wałek w takich miejscach, jak powrót do Mission Impossible, Dead Reckoning."

"Myślę, że według wszystkich rachunków, według wszystkich rachunków, jak nie pamiętam, ile to zarabia.
Ale zarabia dobre pieniądze.
To dlatego, że jest zrobiony za tak potężnie zawyżony budżet, że jest potem uważany za porażkę.
Jakby robił."

"Mam numer.
To daje pięćset sześćdziesiąt milionów.
To po prostu dobrze wygląda.
Pół miliarda dolarów.
Ale to po prostu nie działa, gdy budżet wynosi prawie trzysta milionów dolarów."

"Wtedy to nie działa.
Ale spójrz, myślę.
Słuchaj, to będzie interesujący rok.
I myślę, że będziemy świadkami uratowania box office'u tego lata, kiedy Horizon i American Saga wystartują."

"I na tym zakończę ten odcinek Filmowego Szału, żeby zostawić wam coś do przemyślenia.
Jeśli pójdziesz, przygotowując się do następnego.
Oczywiście, że wiesz.
O tak."

"Całe nasze nadzieje i modlitwy pokładamy w wielkim westernowym eposie Kevina Costnera.
Idźmy więc wszyscy do kin i wspierajmy Kevina Costnera.
W porządku.
Pomóżmy mu na jego drodze."

"Fajnie, że wszyscy mamy swoje ulubione franczyzy.
Masz Horizon.
Magnus ma Mission Impossible.
Ja mam Escape Plan."

"Tak.
Tak.
Jedziesz do.
Przez kilka następnych miesięcy będziesz tylko aplikował wielokrotność.
Tak."

"Tak.
Ucieczka i Małpy.
To moje.
Tak, oczywiście.
Apescape."

"O mój Boże.
Oh, może będzie z tego adaptacja filmowa.
Kto wie?
Ale tak czy inaczej, podsumujmy to.
Jedziemy już od dłuższego czasu."

"To był szósty odcinek Filmowego Szału.
Za tydzień wracamy z kolejnym.
Nie wiem, o czym rozmawiamy.
Planowaliśmy w tym tygodniu porozmawiać o Netflixie, ale zamiast tego rozmawialiśmy o budżetach filmowych."

"Ale tak czy inaczej, dzięki za oglądanie.
Nie zamierzam więc nawet myśleć o tym, jaki będzie odcinek w przyszłym tygodniu.
Tak czy inaczej, możecie go obejrzeć w przyszłym tygodniu.
I tak, Magnus, Alex, jeszcze raz, przyjemność jak zawsze."

"Do zobaczenia w następnym odcinku.
.
.
.
."

".
.
.
.
."

".
.
.
.
."

".
.
.
.
."

".
.
.
.
."

".
."

Wywiady

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej