Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
lifestyle

Walentynki 2046 mogą być bardzo pamiętne

NASA uważa, że asteroida może uderzyć w Ziemię w tym dniu.

HQ

Jeśli już zarezerwowałeś kolację z drugą znaczącą osobą na Walentynki w 2046 roku, możesz przemyśleć swoje plany, ponieważ NASA ujawniła teraz, że wierzy, że Ziemia może być zagrożona uderzeniem asteroidy w tym dniu.

Całkiem niezły prezent walentynkowy, ale NASA powiedziała, że jej obliczenia mówią, że asteroida wielkości basenu olimpijskiego może uderzyć w planetę. I może to być wielkie słowo, ponieważ NASA twierdzi, że powinna zbliżyć się do 1,1 miliona mil blisko Ziemi, ale tak jak w przypadku wszelkich obliczeń, gdy uwzględniasz ponad 20 lat zmian, trajektoria asteroidy może zobaczyć ją na kursie kolizyjnym dla naszej planety.

W rzeczywistości szanse zostały zredukowane do 1 do 560 szans na uderzenie Torino Impact Hazard Scale, przy czym jest to jedyna asteroida na radarze NASA, która została oceniona tak wysoko. Dla tych, którzy zastanawiają się, co ta skala odpowiada w zwykłych ludzkich rozmowach, NASA mówi, że uderzenie jest "bardzo mało prawdopodobne" i "nie ma powodu do niepokoju publicznego".

Mimo to, biorąc pod uwagę sposób, w jaki minęło kilka ostatnich lat, uderzenie asteroidy w ciągu 20 lat nie wydaje się zbyt daleko idące.

To jest reklama:
Walentynki 2046 mogą być bardzo pamiętne

Dzięki, BBC.Wczytywanie następnej zawartości