Polski
Gamereactor
wiadomości
Final Fantasy XVI

Wartość rynkowa Square Enix gwałtownie spada, a wewnętrzny bilans energetyczny firmy jest obwiniany za większość nieszczęść

Prawie 2 miliardy dolarów poszło z dymem.

HQ

Wcześniej informowano, że najnowsza flagowa seria Square Enix, Final Fantasy XVI, nie spełniła wysokich oczekiwań kierownictwa. Podobnie sukces sprzedażowy Forspoken nie zmaterializował się, a Marvel's Avengers z pewnością nie wyszło dobrze. Nic więc dziwnego, że cena akcji Square Enix spadła jak kamień w ciągu ostatniego roku, a prawie 2 miliardy dolarów straciły na wartości rynkowej.

Anonimowe źródła w firmie, które rozmawiały z prasą, obwiniają teraz większość za nędzę i niepowodzenia wypaczonej wewnętrznej równowagi sił, w której poszczególni producenci mają zbyt wiele do powiedzenia. Opinię tę powtarzają zarówno osoby pracujące w Square Enix, jak i byli pracownicy, którzy twierdzą, że brakuje również struktury zespołu i odpowiedniej dokumentacji. Krytykują również cele kierownictwa, które wydają się zmieniać bez ostrzeżenia.

Co sądzisz o grach, które Square Enix wydało w ostatnich latach i zakładając, że krytyka jest prawdziwa, czy też ważne jest, aby mieć jedną wizję, która jest niewolniczo przestrzegana?

Final Fantasy XVI

Powiązane teksty

0
Final Fantasy XVIScore

Final Fantasy XVI

RECENZJA. Przez Ketil Skotte

Na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać Final Fantasy z dzieciństwa, ale za ponurą powierzchownością serce serii bije mocniej niż przez dziesięciolecia.Wczytywanie następnej zawartości