Polski
Gamereactor
wiadomości
Barbie

Współdyrektor generalny Netfliksa uważa, że Barbie i Oppenheimer poradziliby sobie równie dobrze na streamerze

Ted Sarandos uważa, że nie rozmiar ekranu ma znaczenie.

HQ

Ted Sarandos, współdyrektor generalny Netflixa, wygłosił odważne, choć prawdopodobnie kontrowersyjne oświadczenie na temat dwóch największych filmów ubiegłego roku. Barbie i Oppenheimer przyczynili się do kinowego wydarzenia, jakiego nie widzieliśmy od jakiegoś czasu, i przyciągnęli łącznie ponad 2 miliardy dolarów do box office'u.

Sarandos uważa jednak, że mogłyby być równie duże, gdyby oba zostały uruchomione na Netflixie. "Nie ma powodu, by sądzić, że sam film jest lepszy na każdym ekranie dla wszystkich ludzi" – powiedział w rozmowie z "The New York Times". "Mój syn jest redaktorem, oglądał Lawrence'a z Arabii na swoim telefonie".

Wiele filmów, które trafiają na Netflix, przyciąga wielu widzów, ale doświadczenie kina to coś, co wielu kinomanów nadal lubi mieć. Odcięcie się od świata zewnętrznego na kilka godzin i prawidłowe picie w filmie jest trudne do zrobienia z telewizora, gdzie masz dostęp do innych urządzeń.

Mimo to, nawet jeśli niektórym może się nie podobać punkt widzenia Sarandosa, trudno argumentować, że streaming staje się nową normą oglądania filmów. Malejące wyniki box office'u ostatnich filmów pokazują, że wiele osób jest skłonnych przeczekać krótki czas, aż nowy film pojawi się na platformie cyfrowej.

Barbie

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości