Polski
Gamereactor
wiadomości
Perfect Dark

Wyjaśnienie podstaw powrotu Perfect Dark

Inicjatywa odpowiedziała na kilka ważnych pytań dotyczących gry.

HQ

Wczoraj w końcu dostaliśmy długo wyczekiwane spojrzenie na nadchodzący Perfect Dark w pierwszym zwiastunie rozgrywki.

Teraz The Initiative opowiedziało nam więcej o nadchodzącej przygodzie Joanny Dark za pośrednictwem Xbox Wire i obiecuje, że nie musisz grać w żadną z poprzedniczek, aby dobrze się przy tym bawić, ponieważ "Team Perfect Dark czerpał inspirację z elementów pierwszych dwóch gier, ale stworzył wokół nich zupełnie nową historię i uniwersum na potrzeby tego restartu".

Dla tych, którzy zastanawiali się, czy będzie w nim jakiś tryb wieloosobowy, twórcy twierdzą, że będzie to "doświadczenie dla jednego gracza, z zestawem misji - ale z wyborami oferowanymi w sposobie wykonywania tych misji". Inicjatywa ciężko pracowała, aby stworzyć system, który intuicyjnie pozwala nam poruszać się po otoczeniu w sposób, do którego możemy nie być przyzwyczajeni z tytułów akcji z perspektywy pierwszej osoby.

Chodzi o to, aby mieć do dyspozycji "zarówno walkę wręcz, jak i strzelaninę, mechanikę skradania się i swobodne korzystanie z gadżetów" oraz "przedstawić graczom cel, ale pozwól im wymyślić, jak chcą go osiągnąć". W rezultacie twórcy nie chcą szufladkować powrotu Joanny Dark, ale twierdzą, że składa się on z "elementów strzelanek pierwszoosobowych, immersyjnych symulatorów i skradankowej akcji, ale łączy je w płynną całość".

Sama Joanna Dark jest wzorowana na wyglądzie aktorki Elissy Bibaud, ale głosu użyczyła jej brytyjska aktorka Alix Regan. Ma duże doświadczenie zarówno w rolach filmowych, jak i telewizyjnych, a także podkładała głos w niezliczonych grach wideo.

Świat, który odwiedzamy, rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której Ziemia stała się w dużej mierze niezdatna do zamieszkania po czymś, co nazywa się Kaskadą. Jednak hiperkorporacja Core Mantis uruchamia coś, co nazywa się The GEN Network, co pozwala na lokalną odbudowę przyrody i uczynienie jej ponownie zdatną do zamieszkania, i uruchamia ją w Kairze. Coraz więcej firm idzie w ich ślady, ale wydaje się, że dzieje się coś innego i nie do końca altruistycznego (w przeciwnym razie mogłaby to być nudna gra).

Dark pracuje dla dataDyne, która bada sieć GEN w Kairze. Powodem, dla którego to, w kontekście gier, nieco nietypowe miasto zostało wybrane na przygodę, jest "zaoferowanie kontrapunktu dla innych historii tajnych agentów i mediów w ogóle - starożytny Egipt i współczesny Egipt były widziane przez wielu, ale niedaleka przyszłość w tym kraju jest naprawdę czymś nowym".

Czy to brzmi jak ekscytująca konfiguracja godna Perfect Dark, jak myślisz?

Perfect Dark

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości