Polski
Gamereactor
wiadomości

Xbox potwierdza, że Game Pass otrzyma podwyżkę cen i nowy poziom

Najtańsza opcja nie zapewni Ci gier Xbox Game Studios, Bethesda czy Activision Blizzard w dniu premiery.

HQ

Gry Xbox Game Studios, które staną się dostępne na konsolach PlayStation i Nintendo, nie były jedynymi plotkami o zmianach, które sprawiły, że internet oszalał na początku tego roku. Słyszeliśmy również pogłoski o tym, że Game Pass zmieni się wraz ze wzrostem ceny, nowymi poziomami i nie tylko. Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć, jak ludzie zareagują na potwierdzenie tego ostatniego.

Ponieważ Jez Corden z Windows Central otrzymał potwierdzenie od Microsoftu, że Game Pass przejdzie wiele zmian w nadchodzących tygodniach i miesiącach:


  • Subskrypcja Xbox Game Pass na konsolę zostanie zastąpiona nowym poziomem o nazwie Xbox Game Pass Standard. Zapewni to dostęp tylko do katalogu gier firmy Microsoft, ponieważ nie będzie on już zawierał gier innych firm w dniu premiery. Standard będzie wyceniony na 14.99 USD miesięcznie.

  • Ci z Was, którzy już wykupili subskrypcję Xbox Game Pass na konsolę, zachowają ją, dzięki czemu nadal będą otrzymywać gry Xbox Game Studios już w dniu premiery i tym podobne. Jest już jednak za późno, aby to zasubskrybować, ponieważ nowi członkowie nie będą mieli tej opcji od dzisiaj. Od 12 września obecni subskrybenci będą mogli kupować subskrypcję Xbox Game Pass na konsolę przez maksymalnie 13 miesięcy. Jeśli masz już więcej niż 13 miesięcy skumulowanych, nie będzie to miało na Ciebie wpływu.

  • Xbox Game Pass Ultimate nie zostanie zmieniony, ale otrzyma oczekiwaną podwyżkę ceny. Nowa cena wyniesie 19,99 USD miesięcznie zamiast obecnych 16,99 USD.

  • W takim razie ma sens, że PC Game Pass również staje się coraz droższy, z 9,99 USD do 11,99 USD miesięcznie.

  • Xbox Game Pass Core (ten, który zastąpił Xbox Live Gold) będzie nadal kosztował 9,99 USD miesięcznie, ale roczna subskrypcja wzrośnie z 59,99 USD do 74,99 USD.

  • Podwyżki cen będą miały charakter globalny, więc nowe ceny dla Twojego kraju znajdziesz tutaj. Powiedziano nam, że nowe ceny wejdą w życie 12 września, więc możesz chcieć przedłużyć swoją subskrypcję za "tanio", póki możesz.

Co sądzisz o tych zmianach? Czy są tego warte dla Call of Duty: Black Ops 6, Indiana Jones i Wielki Krąg i nie tylko?

Xbox potwierdza, że Game Pass otrzyma podwyżkę cen i nowy poziom


Wczytywanie następnej zawartości