Polski
Gamereactor
wiadomości

Xbox zamyka Arkane Austin, Tango Gameworks i dwa inne studia

Redfall nie otrzyma dalszego wsparcia i zaczynają być wydawane zwroty pieniędzy, podczas gdy Mighty Doom, kolejna gra od innego zamkniętego dewelopera, również zostanie zamknięta w sierpniu.

HQ

Jeśli wstrzymywałeś oddech na więcej Redfall treści po katastrofalnej premierze rok temu, możesz wkrótce odetchnąć. Microsoft i Xbox ogłosiły szokującą wiadomość, że zamykają cztery wyjątkowe studia, w tym twórcę Redfall Arkane Austin i twórcę Hi-Fi Rush Tango Gameworks.

Arkane Austin zabrał się do mediów społecznościowych, aby potwierdzić tę wiadomość, dodając, że Redfall nie będzie dalej rozwijany, że gracze, którzy kupili aktualizację gry Hero Pass lub premium Bite Back Edition lub Bite Back będą kwalifikować się do zwrotu pieniędzy, a Arkane Lyon pozostanie nienaruszony i będzie kontynuował pracę nad nadchodzącymi projektami, takimi jak Marvel's Blade. Jeśli chodzi o Redfall, serwery pozostaną aktywne w przyszłości, ale jak długo, to się dopiero okaże.

Tango Gameworks potwierdził również te doniesienia w oświadczeniu opublikowanym na X, dodając, że jego gry "pozostaną grywalne wszędzie tam, gdzie są dzisiaj".

Mówi się, że zarówno Alpha Dog Games (Mighty Doom ), jak i Roundhouse Games (studio wsparcia) również zostaną zamknięte, przy czym to drugie ma zostać włączone do ZeniMax Online Studios.

Alpha Dog opublikował własne oświadczenie, w którym zauważa, że Mighty Doom nie przetrwa tej czystki i że gra zostanie zamknięta 7 sierpnia. Gracze nie mogą już kupować i zdobywać waluty w grze za prawdziwe pieniądze.

Jeśli chodzi o pełną liczbę dotkniętych deweloperów i to, co przyniesie przyszłość dla własności intelektualnej, która była rozwijana przez dotknięte studia, pozostaje obecnie w powietrzu. Wkrótce usłyszymy więcej.

Xbox zamyka Arkane Austin, Tango Gameworks i dwa inne studia


Wczytywanie następnej zawartości