Polski
Gamereactor
wiadomości
Yakuza: Like a Dragon

Yakuza i turowe jRPG to fakt

Czy ten eksperyment ma rację bytu?

HQ

Seria Yakuza przeżywa właśnie swój złoty wiek. Znana z zawiłych historii, licznych mechanik i sporej dawki japońskiego humoru, jest jedną z tych gier, których ciężko nie lubić.

To, że gry Yakuza osiągnęły swój szczyt twierdzą nawet twórcy. Nie mają jednak zamiaru zaprzestać wydawania gier z serii. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się zwykle znacząca zmiana w strukturze gier - jednak studio Ryu ga Gotoku poszło o krok dalej. A właściwie rzuciło się całym sobą w zupełnie niespodziewanym kierunku: powstająca Yakuza 7: Whereabouts of Light and Darkness ma być bowiem... turowym jRPGiem.

W ubiegłym roku, przedstawiona w Prima Aprilis prezentacja Yakuzy jako turówki została odebrana jako sezonowy żart. Humoru dodawał fakt, że interfejs do złudzenia przypominał coś rodem z Persony. Jak się okazuje jednak, naprawdę była to zapowiedź powstającej gry. Według producenta Toshihiro Nagoshi, mimo, iż obrany plan jest w stu procentach eksperymentem, studio chce spróbować czegoś nowego.

Dotąd znana jest jedynie data premiery w Japonii - 16 stycznia przyszłego roku; dopiero później tytuł zostanie udostępniony także na rynek zachodni.

HQ

Powiązane teksty

0
Od teraz seria Yakuza jest turowa

Od teraz seria Yakuza jest turowa

WIADOMOŚĆ. Przez Aleksandra Olszar

Yakuza: Like a Dragon zadebiutowała w listopadzie ubiegłego roku i oferowała jak dotąd największe zmiany w serii: nowego bohatera, nowe miasto, a także zupełnie nowy styl...Wczytywanie następnej zawartości