Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości

Żywotność gier wideo wzrosła o 33% w stosunku do 2022 roku

Deweloperzy skupili się na tym, aby utrzymać swoje tytuły na dłużej.

HQ

Gry jako usługa stają się coraz bardziej popularne na przestrzeni lat, a coroczny raport Gaming Report z Unity ujawnił, że w ciągu 2022 roku nastąpił jeszcze większy boom.

W raporcie zauważono, że żywotność gier wzrosła o 33% w ciągu 2022 r., A jeśli chodzi o to, jak długo deweloperzy zwykle starali się aktualizować swoje gry, 84% studiów 50+ osób celowało dłużej niż sześć miesięcy, podczas gdy tylko 55% niezależnych firm, które są mniejsze niż to, oferowało sześć miesięcy wsparcia.

Pomimo tego trendu, średniej wielkości deweloperzy (około 10-49 osób) stwierdzili również, że 49% z nich ma trudności z utrzymaniem graczy po premierze. Jeśli chodzi o sposób utrzymywania się, przepustki bojowe nadal są tutaj królem, chociaż materiały eksploatacyjne są nadal bardzo powszechne. Skrzynie Gacha znacznie się jednak zmniejszyły i były używane coraz rzadziej przez cały 2022 rok.

Żywotność gier wideo wzrosła o 33% w stosunku do 2022 roku


Wczytywanie następnej zawartości