Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
recenzje
A Musical Story

A Musical Story

Ta emocjonalna przygoda rytmiczna opowiada historię młodego mężczyzny, którego życie migocze przed oczami.

Przez pewien czas w modzie były gry rytmiczne. Guitar Hero i Rock Band całkowicie ją miażdżyły, a gracze z całego świata grali do kultowych piosenek na swoich plastikowych urządzeniach peryferyjnych. Ale niestety, to było dawno temu, a teraz gry oparte na rytmie są znacznie mniej powszechne, a fizyczne urządzenia peryferyjne jeszcze mniej. Nie trzeba dodawać, że podgatunek musiał się dostosować i od tego czasu pojawił się Fuser, a jeszcze niedawno, niezależny tytuł osadzony na tle lat 70. przez dewelopera Glee-Cheese Studio. Krótka rytmiczna przygoda trafnie nazwana Muzyczna opowieść.

A Musical Story

Fabuła kręci się wokół wspomnień młodego mężczyzny o imieniu Gabriel, który dosłownie przeżywa swoje życie, które przemyka mu przed oczami. Na początku gry, w menu początkowym o to chodzi, Gabriel jest przedstawiony w szpitalnym łóżku, nieprzytomny i wyraźnie walczący o życie. Powód, dla którego znajduje się w tej sytuacji, jest niejasny, ale wkrótce dowiesz się, jak zaczynasz grę, że historia się rozwikła i doprowadzi do momentu, w którym Gabriel szybko trafił na oddział szpitalny. Nie będę zagłębiać się w zawiłości narracji, ponieważ Musical Story to tylko krótka gra (trwa około dwóch godzin), a jej fabuła jest jednym z jej najważniejszych aspektów. Ale powiem, że chociaż czasami może być trudno śledzić, ze względu na brak jakiegokolwiek dialogu, przedstawiana jest emocjonalnie złożona opowieść, która wkracza i bada kluczowe momenty w życiu Gabriela, w tym pracę w fabryce konserw. jako dziecko i zakochałem się po raz pierwszy.

Jeśli chodzi o sposób przekazywania narracji, jest to trochę nietradycyjne, ponieważ historia jest podzielona na 24 rozdziały, z których każdy jest zdefiniowany przez kluczowy obraz lub wspomnienie, które musisz zbudować, budując ścieżki muzyczne, poprawnie naciskając klawisze strzałek w lewo i w prawo (na PC) we właściwym czasie, wszystko do pobicia. W pewnym sensie jest podobny do innych gier rytmicznych, takich jak Guitar Hero czy Rock Band, ponieważ musisz naciskać klawisz po klawiszu dokładnie tak, jak o to prosi, ale jest też bardzo inny, ponieważ nie ma systemu punktacji, żadnych absurdalnie skomplikowanych riffów i są tylko dwa wejścia, o które musisz się martwić. I dzieje się tak, ponieważ nie ma to być sama w sobie wymagająca gra wideo, ale raczej nowy sposób na przekazanie historii w angażujący i wyjątkowy sposób.

Jeśli chodzi o to, jak pamięć jest zbudowana, a raczej zapamiętywana, każdy nowy rozdział prosi cię o stworzenie rytmu poprzez uderzanie każdego wejścia na czas. Zakładając, że tak zrobisz, ten rytm zostanie przesunięty na dalszy plan i będzie odtwarzany w sposób powtarzany w cichszym tonie, podczas gdy będziesz walczył z innym rytmem, aby dopasować się do tego. Zasadniczo to, o co prosi cię A Musical Story, to tworzenie różnych małych piosenek, które są w umyśle Gabriela odzwierciedleniem kluczowego wspomnienia lub momentu w jego życiu. Same piosenki są częścią oryginalnej ścieżki dźwiękowej, która przypomina lata 70. i jest bardzo uduchowiona i często zawiera wpływy syntezatorów, mimo że syntezator wdarł się na scenę w latach 80-tych. Podczas gdy niektóre utwory są dość uspokajające, lo-fi i relaksujące, wiele z nich jest dostosowanych do mrocznych momentów w życiu Gabriela i są, jeśli w ogóle, trochę niepokojące i niepokojące, szczególnie podczas wspomnień o złej podróży spowodowanej narkotykami .

To jest reklama:
A Musical StoryA Musical Story
A Musical StoryA Musical Story

Rozgrywka nie jest wyjątkowa, ale to też nie jest słaby punkt. Moją największą krytyką jest to, że wydaje się, że deweloper, Glee-Cheese Studio, nie podjął wystarczającego ryzyka z tym, co zamierzał dostarczyć, ponieważ każdy rozdział używa tego samego systemu kołowych ścieżek, który jest naprawdę tylko doprawiony różnymi kolorami dla odpowiednie klawisze lewy i prawy. Jeśli nigdy nie dojdziesz do ostatniego rozdziału, to nigdy nie będzie to naprawdę problemem, ale bez zepsucia niczego, ostatni rozdział dowodzi, że istnieją unikalne i różne sposoby na stworzenie systemu torów, który jest częściej badany przez resztę gry, na każdym kroku po prostu lepiej A Musical Story.

Dotyczy to również sposobu wyświetlania grafiki (wspomnień), ponieważ bardziej kreatywna praca z systemem ścieżek pozwoli deweloperowi lepiej podkreślić i uwydatnić naprawdę wspaniałe efekty wizualne i animowane sceny, które są wykorzystywane do prezentowania tych kluczowych momentów w Życie Gabriela. To wszystko wydaje się po prostu trochę straconą okazją, aby naprawdę odkryć i służyć naprawdę wyjątkowej i niezwykłej założeniu narracji.

To jest reklama:
A Musical StoryA Musical Story

Chociaż podzielam pewne narzekania na A Musical Story, nie sądzę, żeby to była zła gra. Jeśli szukasz nowej gry wideo do wypełnienia wieczoru, takiej, która zostanie z tobą dzięki swojej emocjonalnej narracji, to jest to najlepszy kandydat. Jest relaksujący, łatwy do odebrania i grania, wyjątkowy i można go ukończyć w ciągu kilku godzin lub dwukrotnie, jeśli zamierzasz udoskonalić każdy rozdział bez popełnienia błędu, aby odblokować ostatni, tajny, ukryty rozdział.

06 Gamereactor Polska
6 / 10
+
Ścieżka dźwiękowa jest fantastyczna. Grafika i styl artystyczny są genialne. Relaksujący i łatwy do grania.
-
Rozgrywka mogłaby być trochę bardziej ekscytująca. Narracja może być trudna do naśladowania z powodu projektowania bez dialogów.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
A Musical StoryScore

A Musical Story

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Ta emocjonalna przygoda rytmiczna opowiada historię młodego mężczyzny, którego życie migocze przed oczami.Wczytywanie następnej zawartości