Polski
Gamereactor
wiadomości
Alan Wake 2

Alan Wake 2 wydaje się działać nieco lepiej na Xbox Series X w porównaniu z PS5

Ale gra jest uważana za wizualne i techniczne osiągnięcie.

HQ

W naszej recenzji Alan Wake 2 Magnus podzielił się mnóstwem pozytywnych przemyśleń i opinii na temat fabuły gry, prezentacji audiowizualnej i systemów rozgrywki. Ale zauważył również, że chociaż wyniki wydawały się być całkiem świetne, eksperci w tej sprawie prawdopodobnie będą mieli coś więcej do dodania na tym froncie.

W tym celu ludzie z Digital Foundry wzięli Alan Wake 2 na PS5, Xbox Series X i Xbox Series S i doszli do wniosku, że gra jest fantastyczna i "prawdziwe osiągnięcie wizualne, zapewniając dobrze skalibrowaną grafikę nawet na Xbox Series S".

Ale to, że tytuł Remedy działa dobrze, nie oznacza, że jest idealny. Digital Foundry zauważa, że gra cierpi na pewne błędy, błędy synchronizacji dźwięku przerywników filmowych w wersjach Xbox, ma czasami wątpliwą jakość obrazu, ma problemy z odbiciami w przestrzeni ekranu prowadzącymi do ziarnistego wyglądu i że często wersja Xbox Series X przewyższa PS5.

W szczególności Digital Foundry stwierdza: "PS5 nie radzi sobie tak dobrze. Niektóre obszary naprawdę mają problemy w trybie wydajności, z niestabilnym odczuciem w typowej grze w dotkniętych obszarach. Różnica w liczbie klatek na sekundę w porównaniu z Series X jest zaskakująca, a PS5 konsekwentnie nie osiąga docelowego czasu wyświetlania klatek w niektórych misjach. To samo dotyczy trybu jakości".

Kontynuują: "Procesor graficzny PS5 jest tutaj trochę zbyt mocno naciskany, bez niezbędnego zapasu mocy, aby nadążyć za trudniejszymi segmentami. Z kolei seria X ma znacznie mniej takich problemów, chociaż czasy ładowania mogą być o kilka sekund dłuższe".

Digital Foundry zauważa również, że chociaż zarówno tryby wydajności, jak i jakości na obu konsolach działają dobrze, istnieje zauważalna różnica w globalnym oświetleniu, oświetleniu wolumetrycznym, jakości mgły, filtrowaniu tekstur, szczegółowości tekstur, cieniach, odbiciach w przestrzeni ekranu i innych, gdy preferuje się opcję wyższej liczby klatek na sekundę.

Tak więc, podczas gdy wszystkie wersje konsolowe działają dobrze, Digital Foundry potwierdza, że "Najlepsze doświadczenie Alana Wake'a jest niewątpliwie na platformie PC". Powiedziano nam, że oświetlenie, jakość obrazu, potencjał wysokiej liczby klatek na sekundę, wszystko to znacznie przewyższa edycje konsolowe.

Na jakiej platformie grasz w Alan Wake 2?

Alan Wake 2

Powiązane teksty

0
Alan Wake 2Score

Alan Wake 2

RECENZJA. Przez Magnus Groth-Andersen

Remedy dostarcza swoją najbardziej bezkompromisową grę w historii, a także najlepszą.

0
Gra roku 2023 Bena: Alan Wake 2

Gra roku 2023 Bena: Alan Wake 2

PUBLICYSTYKA. Przez Ben Lyons

Biorąc pod uwagę, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Baldur's Gate III, Alan Wake 2 i nie tylko prowadzą walkę, którą grę uważam za najlepszą w 2023 roku?Wczytywanie następnej zawartości