Polski
Gamereactor
recenzje
Anger Foot

Anger Foot

Free Lives to chaotyczny i absurdalny FPS akcji, który nigdy nie przestaje bawić.

HQ

Szybki jak błyskawica FPS akcji polegający na kopaniu i brutalnym strzelaniu do hord wrogów? Nie mów nic więcej, zapisz mnie! Takie było w zasadzie moje pierwsze wrażenie, gdy kilka lat temu usłyszałem i zobaczyłem Free Lives ' Anger Foot. Ta gra jest niezwykle prosta, a jednocześnie trafia we wszystkie znaki, które sprawiają, że Hotline Miami jest takim cudem. Celem jest wskakiwanie na małe i szybkie poziomy jako główny bohater Anger Foot, aby kopać, wysadzać w powietrze i strzelać do różnych wrogów, którzy stoją między tobą a twoim celem, w prymitywny i pokręcony sposób podobny do Johna Wicka. Jest hałaśliwy i chaotyczny i stanowi doskonały przykład tego, jak prosta mechanika może zostać podniesiona do góry nogami i wykorzystana do stworzenia ekscytującej całości.

HQ

Rozgrywka jest prawie dokładnie taka, jak ją właśnie ułożyłem. Pomyśl Ghostrunner o kwasie. Spadasz na poziom (jeden z ponad 60), który trwa około dwóch minut, a celem jest przebijanie się przez różne pomieszczenia, pokonując wrogów i unikając niebezpieczeństw, odnosząc przy tym tylko minimalne obrażenia. Jesteś definicją szklanego armaty i jeśli odniesiesz zbyt duże obrażenia na raz, zginiesz i będziesz musiał rozpocząć poziom od nowa. W teorii może się to wydawać dość łatwe, ale w praktyce Anger Foot to gra polegająca na reakcjach, płynności i szybkości, ponieważ wrogowie staną na baczność i bez wahania oddadzą w ciebie celne strzały, co oznacza, że jeśli nie jesteś na miejscu, w formie lub gotowy, zdobędziesz więcej zgonów, niż możesz sobie wyobrazić. Czasami ten projekt może przyprawić o ból głowy i frustrację, ale w większości przypadków dobrze się rozwija. Wracając do porównania z Johnem Wickiem, wyobraź sobie, że John nie miał kuloodpornego kombinezonu, który chroniłby go przed drobną bronią palną. To jest Anger Foot. Musisz być szybszy i bardziej śmiercionośny niż hordy wrogów na swojej drodze, w przeciwnym razie poniesiesz porażkę.

Jest to hardkorowa gra pod wieloma względami, ale Free Lives nie chce zrujnować Ci dnia przytłaczającym wyzwaniem i poziomem trudności. SamAnger Foot w sobie jest w rzeczywistości bogiem wśród ludzi. Lokalne rodziny przestępcze, które po kradzieży jego cennej kolekcji tenisówek muszą stawić czoła gniewowi Anger Foot, rozumieją, że jest on istotą pełną czystej wściekłości i przemocy, taką, która może zabić jednym kopnięciem i bez wysiłku może podnieść jedną z wielu różnych broni palnych i broni i oddać je do swojej dyspozycji, nie tracąc ani chwili. W tym miejscu ponownie pojawia się przepływ, ponieważ chociaż możesz pokonać każdy poziom, używając tylko ataków kopnięciem w zwarciu, możesz także złapać pistolet 9 mm, aby pokonać pięciu wrogów, rzucić pistoletem, aby ogłuszyć wroga, chwycić strzelbę typu pump-action i użyć jej do wysadzenia eksplodującej beczki, zanim zamienisz ją na kuszę, aby przebić kolejną grupę wrogów. Sprawczość gracza w Anger Foot jest genialna. Jest to gra, w której możesz podejść do zadania całkowicie tak, jak chcesz, nawet jeśli Free Lives oferuje po drodze pewne wyzwania.

To jest reklama:
Anger FootAnger Foot
Anger Foot

Aby po prostu przebić się przez fabułę, Anger Foot postawi na twojej drodze ponad 60 poziomów w czterech głównych lokacjach, a ich pokonanie zajmie około czterech godzin. Dla tych, którzy zajmują się ukończeniem (i masochistami), na każdym poziomie czekają dwa dodatkowe wyzwania, z których oba łączą się z ukończeniem poziomu, aby zapewnić jedną z trzech dostępnych gwiazdek do odblokowania na każdym poziomie. Te wyzwania są zwykle absolutnie brutalne i popchną cię do granic możliwości. Czasami obejmuje to przejście poziomu w czasie, który wydaje się absurdalny, ukończenie poziomu bez zabijania wroga, pokonanie poziomu podczas noszenia określonego tenisówki do odblokowania (zdobywa się je, zdobywając wystarczającą liczbę gwiazdek i dodając drobny dodatkowy atut/mechanikę do wykorzystania Anger Foot, taką jak ataki ślizgiem lub drugie życie), zabicie określonej liczby wrogów strzałami w głowę i tak dalej. Chodzi o to, że te wyzwania zmieniają rozgrywkę z prostego przetrwania na absurdalne wyzwania, które prawdopodobnie będą nieosiągalne dla wielu. Mimo to, jeśli jesteś gotowy na to zadanie, istnieje opcja, aby je odhaczyć.

Nie chodzi tylko o rozgrywkę - która niezależnie od tego, jak bardzo się nią cieszysz, pozostaje ekscytująca - wyróżnia się w Anger Foot, ale także prezentacja audiowizualna. Ta gra ma bardzo podstawowy HUD, który nigdy nie przytłacza gracza i, szczerze mówiąc, łatwo zapomnieć o jego istnieniu, co czyni cuda dla immersji. Scenografia jest żywa i kolorowa, choć bardzo prymitywna i tak pokręcona, że czasami trzeba zrobić podwójne ujęcie. Ścieżka dźwiękowa doskonale wpisuje się w rozgrywkę z dudniącym, ciężkim basem, który sprawia, że krew krąży w żyłach. Cała koncepcja Anger Foot wydaje się niesamowicie zorganizowana i zwarta, i zwykle pozostaje doskonałym przykładem tego, jak prosta mechanika może zabłysnąć, gdy jest bardzo dopracowana.

To jest reklama:

Jedynym obszarem gry, który nigdy mnie do końca nie wciągnął, były spotkania z bossami. Na końcu każdego z czterech głównych obszarów spotkasz się z bossem walczącym z bossem przestępczym tego regionu. Są to zazwyczaj wielofazowe spotkania, ale nigdy tak naprawdę nie popychają łodzi pod względem wyzwania lub złożoności, a oprócz tego, że różnią się nieco od zwykłej rozgrywki, w rzeczywistości są mniej stresujące i łatwiejsze do opanowania. Zamiast służyć jako sposób na rozwijanie swoich talentów w rozstrzygający sposób co około godzinę, wydają się one sztuczkami tylko po to, aby dodać trochę narracyjnej radości, co jest dziwnym projektem, ponieważ narracja Anger Foot jest, z założenia, cienka jak papier w najlepszych czasach. Free Lives zrobili tutaj absurdalną grę, oni o tym wiedzą, my to wiemy i nie ma tu owijania w bawełnę ani prób zabawy nieśmiałej. Jest to dziwaczna gra o szalonym osobniku, który zabija setki przestępców mieszkających w fikcyjnej metropolii zwanej Shit City a wszystko dlatego, że ukradli mu buty. Jeśli spodziewałeś się głębokiej i zagmatwanej narracji, to trafiłeś do złej gry.

Anger FootAnger Foot
Anger FootAnger Foot

Częściowo to właśnie ta samoświadomość sprawia, że granie w Anger Foot jest taką przyjemnością. Absurdalny charakter sprawia, że wyróżnia się i błyszczy, choć to nie wszystko, co się tu wyróżnia. Nie przedłuża swojego powitania, stale dodaje dodatkowe wyzwanie i różnorodność dzięki nowym typom wrogów, większej liczbie broni i świeżym biomom, łączy to z najwyższej klasy prezentacją oraz ciasną i bezbłędną wydajnością, a mimo to nadal ma prezencję, aby zapewnić trudne i naprawdę wymagające dodatkowe aktywności dla tych, którzy chcą przekroczyć swoje granice. Jeśli tego lata szukasz energicznej, głośnej i brutalnej akcji, Anger Foot jest grą do wyboru.

HQ
08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Wciągająca i emocjonująca rozgrywka. Żywe efekty wizualne. Świetny projekt dźwiękowy. Mnóstwo różnorodności. Mnóstwo agencji gracza.
-
Walki z bossami pozostawiają trochę do życzenia. Czasami gra może być nieco przytłaczająca.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Anger Foot Score

Anger Foot

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Free Lives to chaotyczny i absurdalny FPS akcji, który nigdy nie przestaje bawić.Wczytywanie następnej zawartości