Polski
Gamereactor
recenzje
Assassin's Creed Mirage

Assassin's Creed Mirage

Najnowsza odsłona serii Assassin's Creed firmy Ubisoft jest już dostępna, a wraz z powrotem do korzeni odnosi sukces, czy jest reliktem przeszłości?

HQ

Jest rok 861 i zaczynamy naszą przygodę w Anbarze, w sercu Iraku. Wcielamy się w młodego kieszonkowca Basima Ibn Ishaqa, który wraz ze swoim przyjacielem Nehalem zarabia na życie, kradnąc wszystko, co błyszczy w głębokich kieszeniach ludzi w tętniącym życiem Bagdadzie. Basim jest raczej podzieloną postacią, jedna jego strona jest raczej beztroska i czarująca, druga jego strona to człowiek o silnym poczuciu sprawiedliwości, który chce walczyć o tych, którzy walczą i o niesprawiedliwości jątrzące się w otaczającym go społeczeństwie.

W desperackiej próbie wzbudzenia zainteresowania Hidden Ones, którzy działają w mieście, Basim podejmuje się misji, która idzie straszliwie źle, zmuszając go do opuszczenia wszystkiego, co jest mu drogie, aby uniknąć egzekucji. Ale tam, gdzie kończy się jedno życie, zaczyna się inne, a Basimowi pomaga ucieczka zabójczyni Roshan, która prowadzi go w bezpieczne miejsce i bierze pod swoje skrzydła jako ucznia Hidden Ones.

HQ

Po okresie wstępnym, który służy również jako samouczek, Basim znajduje się poza Bagdadem i to tutaj przygoda naprawdę się rozpoczyna. Mapa otwiera się i masz teraz swobodę odkrywania tak, jak chcesz, z własnym sokołem u boku, który nazywa się Enkidu. Tym razem twórcy gry naprawdę wysłuchali życzeń wielu poprzednich graczy i znacznie odchudzili świat gry. Tutaj nie będziesz się stresować, gdy otworzysz mapę, tak jak w Odyssey i Valhalla, gdzie mapy były szalenie duże i wypełnione po brzegi misjami i zadaniami pobocznymi, tak wielu, że prawie nie wiedziałeś, od czego zacząć. Teraz świat gry jest podzielony na mniejsze części, które są znacznie łatwiejsze do strawienia.

To jest reklama:

Na przykład miasto Bagdad jest podzielone na cztery różne dzielnice, z których każda jest wizualnie i strukturalnie bardzo różna. Poza raczej pustą sekcją Wilderness, to wszystko. A to więcej niż wystarczająco, aby odkryć i zbadać. Ale nie tylko ze względu na rozmiar świata gry twórcy gry słuchali graczy, ponieważ zrobili również krok wstecz do poprzednich gier Assassin's Creed z Altairem, w których misje polegały na cichych zabójstwach z finezją.

W ostatnich kilku częściach hakowałeś ludzi na lewo i prawo, zostawiając za sobą stos ciał i nie dbając w najmniejszym stopniu o to, kto widział cię w twoich postępach, ale w Mirage jesteś dość surowo karany, jeśli nie pozostaniesz ukryty w cieniu, a karą są wrogowie wszędzie, co sprawia, że misje są czasami dość spocone. Tak więc przy każdej misji musisz zdecydować, jak najlepiej sobie z nią poradzić. Czy powinieneś spróbować wkraść się sam, czy też powinieneś wynająć grupę najemników lub trubadura do wykonania manewru wymijającego? Haczyk polega na tym, że aby wynająć pomoc, potrzebujesz żetonów, ponieważ gotówka najwyraźniej nie jest królem w Bagdadzie, a aby zdobyć żetony, musisz wykonywać misje poboczne, w których żetony są jedną z nagród. Żetony są dostępne w trzech projektach, Power Tokens, Merchant tokens i Scholar Tokens, a każdy z nich służy do przekupywania lub wpływania na różnych cywilów i osoby w Bagdadzie.

Assassin's Creed MirageAssassin's Creed Mirage
Assassin's Creed MirageAssassin's Creed Mirage
To jest reklama:

System walki rozpoznacie z Assassin's Creed Origins, gdzie niewiele się zmieniło. Jak zwykle, czas ma ogromne znaczenie, jeśli wdasz się w walkę wręcz, a parowanie i ucieczka są najlepszym sposobem na przetrwanie. Wyczucie czasu ma również ogromne znaczenie przy okradaniu kogoś, co jest powtarzającym się zadaniem w grze. Pojawia się pole, w którym musisz nacisnąć dokładnie wtedy, gdy symbol jest wyrównany, a jeśli ci się nie uda, zostaniesz ukarany zwiększonym rozgłosem. Miernik rozgłosu składa się z trzech sekcji, po pierwsze, że byłeś widziany, co oznacza, że strażnicy są czujni na ciebie, ale także cywile wokół ciebie. Im bardziej twój licznik rośnie, tym bardziej ludzie są aktywni w wzywaniu strażników, a strażnicy atakują cię, jeśli przejdziesz obok nich zbyt blisko. Aby się tego pozbyć, możesz przejść dwa sposoby, jeśli masz szczęście, nosisz Power Token i możesz przekupić Munadi, a jeśli masz pecha, będziesz musiał poszukać poszukiwanych plakatów w mieście i zburzyć je.

Same misje są w rzeczywistości dochodzeniami, w których każda część jest polowaniem na wskazówki, aby znaleźć nowych członków The Order, abyś mógł je wykonać. Każda z tych osób będzie wymagała odkrycia około czterech wskazówek, aby odkryć ich tożsamość, a eliminując tych ludzi, odkryjesz tożsamość przywódcy The Order działającego w Bagdadzie.

W ostatnich grach nowe bronie były rzucane w każdą otwartą skrzynię, ale w Mirage celem nie jest ciągłe znajdowanie lepszego sprzętu. Zamiast tego skrzynie, które otwierasz, zawierają materiały, których możesz użyć do ulepszenia broni, którą już posiadasz. Oczywiście istnieją również specjalne skrzynki z bronią, które zawierają broń, ale są one nieliczne i rzadkie i często trudne do zdobycia, ponieważ często są bardzo dobrze strzeżone.

Aby zachować świeżość, istnieje pięć różnych narzędzi do odblokowania, czy to noże do rzucania, rzutka ciosowa, pułapki i wiele innych. Te pięć różnych narzędzi można później ulepszyć w Assassin's Bureau, aby uczynić je potężniejszymi, ale także pasować do Twojego stylu gry. Tzn. Czy chcesz, aby twoje noże do rzucania były zanurzone w truciźnie, czy po prostu wyjątkowo potężne? Wybór należy do Ciebie.

Assassin's Creed MirageAssassin's Creed Mirage

Aby zapewnić ci rozrywkę poza misjami, każda dzielnica Bagdadu straciła książki do znalezienia, cenne przedmioty do kradzieży dla NPC o imieniu Dervis, a nawet tajemnicze odłamki do zebrania, które możesz następnie wykorzystać do odblokowania potężnej broni. Drzewko umiejętności, które było tak ogromne w ostatnich kilku grach z serii, zostało teraz znacznie odchudzone. Zniknęły setki różnych opcji, a teraz są tylko 23 umiejętności do wyboru. Możesz zainwestować w Phantom i wybrać osiem różnych umiejętności, takich jak ulepszanie Assassin's Focus lub Trickster, gdzie jest również osiem różnych opcji do wyboru i gdzie możesz odblokować więcej narzędzi i więcej eliksiru zdrowia. I wreszcie Predator, który skupia się prawie wyłącznie na różnych talentach Enkidu.

Długość gry jest również czymś, co zostało zmniejszone i zamiast ponad 100 godzin, teraz zegar około 25 do 30 godzin, co jest naprawdę miłe, gdy poprzednie gry czasami wydawały się zbyt apodyktyczne. Gra jest pełna rzeczy do zrobienia i musiałem odłożyć wiele na bok, aby przejść główne misje przed premierą gry.

Tak, od czasu do czasu napotkałem błąd i mam nadzieję, że zostaną one naprawione przed wydaniem. Pomiędzy usterkami NPC i problemami dialogowymi oraz sporadycznymi błędami wizualnymi do uruchomienia, jest sporo do zgłoszenia, z których wiele zostało naprawionych po prostu przez ponowne uruchomienie gry lub po prostu powrót do menu głównego i ponowne załadowanie pliku zapisu.

HQ

Ale pomimo błędów, muszę powiedzieć, że Ubisoft naprawdę odniósł sukces z Assassin's Creed Mirage. Odchudzenie doświadczenia było dobrym posunięciem, aby zapobiec męczącej naturze, która była tak widoczna w większych grach RPG. Dodałbym Assassin's Creed Mirage do mojej listy jako jeden z lepszych. Nie, nie bije mojego ulubionego, Black Flag lub przygód Ezio, ale jest na drugim miejscu. Teraz sprawy znów idą w dobrym kierunku. To wyraźnie pokazuje, że nie zawsze musisz iść na całość. Tyle jest w porządku.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Bardziej strawny rozmiar. Ciekawy świat gry. Wiele konfigurowalnych opcji. Idealny czas gry.
-
Powozik.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Assassin's Creed MirageScore

Assassin's Creed Mirage

RECENZJA. Przez Marie Liljegren

Najnowsza odsłona serii Assassin's Creed firmy Ubisoft jest już dostępna, a wraz z powrotem do korzeni odnosi sukces, czy jest reliktem przeszłości?Wczytywanie następnej zawartości