Polski
Gamereactor
recenzje
Balatro

Balatro

Pokerowy roguelike od LocalThunk mógł właśnie ukraść tytuł najlepszej gry niezależnej lutego.

HQ

Każdy, kto kiedykolwiek parał się kartami, odwiedził kasyno lub po prostu postawił zakład, zna ostrzeżenia i rady, którymi podzielił się wielki Kenny Rogers w swojej ponadczasowej piosence The Gambler. Ta piosenka, która głosiła, że trzeba wiedzieć, kiedy trzymać karty, pasować je i odrzucać, jest prawdziwa bardziej niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o pokerową grę roguelike firmy LocalThunk, Balatro, tytuł, który nadaje unikalny i interesujący charakter grze karcianej, która rozwijała się przez pokolenia.

HQ

Idea Balatro nie różni się zbytnio od zwykłego pokera. Musisz użyć rozdanych kart, aby stworzyć różne ręce. Haczyk polega na tym, że w przeciwieństwie do zwykłego pokera, w którym Twoim zadaniem jest po prostu pokonanie innych graczy siedzących przy stole, tutaj musisz użyć swoich kart i układów, które tworzą, aby zebrać punkty, aby pokonać krupiera. Działa to w ten sposób, że każda karta liczy się jako punkt, przy czym 2 oznacza dwa punkty, 8 równa się osiem, a figury i asy równają się odpowiednio 10 i 11 punktom. W zależności od układów, które utworzysz, mnożnik zostanie dołączony do liczby zdobytych punktów, a fulla doda czterokrotny mnożnik do Twojego wyniku w tej rundzie, na przykład. Do tego dochodzą karty jokerów, które mogą mieć ogromny wpływ na to, jak zdobywasz punkty, a nawet karty tarota, które służą jako jednorazowe materiały eksploatacyjne, które pomogą Ci ustawić mega mnożnik, który może jednym szybkim ruchem obalić wymagane punkty kasy krupiera.

BalatroBalatro
To jest reklama:

W praktyce może się to wydawać proste i warto, zakładając, że masz podstawową wiedzę na temat pokera i różnych rąk, które można zdobyć, podstawowa rozgrywka jest bardzo przystępna i łatwa do opanowania. Wyzwanie i trudność polega na tym, jak wykorzystać elementy roguelike, aby zbudować drużynę jokerów i kart tarota, które pomogą ci zdobyć ważne punkty. Na przykład jeden joker może dać ci 15-krotny mnożnik, ale aby aktywować go w każdym rozdaniu, musisz zużyć wszystkie swoje odrzucone karty, co jest funkcją, która pozwala wrzucić do pięciu kart na kartę odrzuconą z powrotem do paczki w zamian za losowe wymiany. Dla tego jokera głównym zagrożeniem jest to, że gdy skończą ci się odrzuty, będziesz musiał tworzyć układy punktowe w każdej rundzie tylko z kartami wyłożonymi przed tobą, a to jest bardzo ryzykowne, ponieważ może prowadzić do nisko punktowanych rąk, takich jak para lub dwie.

Karty tarota działają podobnie, z tą różnicą, że mają moc zmiany karty w inny kolor lub sprawiają, że ręka punktowana jest znacznie bardziej efektywna (tj. trójka otrzymuje dodatkowy trzykrotny mnożnik dołączony do tej ręki). Możesz kupić i zdobyć karty tarota i jokery w sklepie na koniec każdego spotkania i wykorzystać pieniądze, które zarobisz na pokonaniu krupiera i zrobić to w jak najmniejszej liczbie tur. Sklep jest zasadniczo miejscem, w którym budujesz swoją strategię punktacji na ten bieg, ponieważ będziesz musiał zebrać jokery, które pasują do tego, jak zamierzasz grać. Może się to wydawać niezbyt ważne, aby stworzyć kolekcję jokerów na początek, ale w miarę postępu rund i punktów, które musisz wygenerować, aby pokonać zegar krupiera, w dziesiątkach i setkach tysięcy, a nawet milionach, w końcu poczujesz gniew z powodu braku spójnego i połączonego stylu gry.

Ponieważ Balatro jest roguelike, napotyka problemy z losową naturą gatunku. Będziesz miał biegi, w których poczujesz, że gra jest przeciwko tobie i że nie ma nadziei na wygraną. Jest to dodatek do rund, w których karty po prostu nie spadają na to, czego potrzebujesz. Czasami możesz użyć kart tarota, aby to zrównoważyć, ale jak mówi Kenny Rogers, czasami po prostu musisz odejść.

Balatro
To jest reklama:
BalatroBalatroBalatro

Aby było ciekawiej, Balatro oferuje wiele różnych talii kart, z których każda zapewnia nieco inne bonusy. Może to być jedna dodatkowa karta na rękę lub jedna dodatkowa karta odrzucona do wykorzystania w każdej potyczce. Do tego dochodzą różne opcje trudności do wyboru, a nawet tryb wyzwań do odblokowania, jeśli uda ci się przejść grę za pomocą różnych talii. Różnorodność jokerów i kart tarota oraz grywalnych kart, które możesz stworzyć za pomocą kart tarota, jest również tak ogromna, że ciągle masz wrażenie, że Balatro rzuca w ciebie podkręconą piłką w każdym biegu. Za każdym razem, gdy zaczniesz czuć się komfortowo, gra uderzy cię czymś nowym, co zmusi cię do odpowiedzi na to nową strategią. Walki z bossami są jednymi z najlepszych tego przykładów, ponieważ podczas tych trudniejszych starć napotkasz modyfikatory, które drastycznie zwiększają trudność gry, takie jak dobieranie zakrytych kart, niektóre kolory stają się nieważne i praktycznie bezużyteczne, a nawet taki, który powoduje, że tracisz gotówkę za każdym razem, gdy zagrywasz kartę, Oznacza to, że przy następnej wizycie w sklepie będziesz miał zerowe lub ujemne środki.

Balatro to naprawdę fantastyczna, pomysłowa i naprawdę wyjątkowa gra. Zawiera idealne połączenie uproszczonej i przystępnej mechaniki gry w połączeniu z szerokimi, głębokimi i złożonymi systemami matematycznymi, które zapewnią rozrywkę i wyzwanie doświadczonym graczom karcianym. To genialny przykład tego, jak formuła roguelike może być wykorzystana w praktyce i absolutnie błagam każdego, kto choć trochę interesuje się grami karcianymi, aby sprawdził ten tytuł, ponieważ go nie zawiedzie.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
+
Fantastyczna koncepcja, która jest genialnie zrealizowana. Łatwy do odebrania i grania. Mnóstwo głębi i sposobów na dostosowanie doświadczenia do własnych potrzeb. Nieskończona zabawa.
-
Elementy roguelike mogą czasami wydawać się nie do pobicia.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Balatro Score

Balatro

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Pokerowy roguelike od LocalThunk mógł właśnie ukraść tytuł najlepszej gry niezależnej lutego.Wczytywanie następnej zawartości