Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
recenzje
Blood Bowl III

Blood Bowl III

Patrik został, przepiłowany, oszukany przez sędziów, wskoczony przez fanów piłki nożnej i ogólnie nękany przez kozłów w trzeciej odsłonie najkrwawszego sportu świata Warhammera.

HQ

Blood Bowl III to fantastyczna interpretacja futbolu amerykańskiego z (jak sama nazwa wskazuje) krwawym zwrotem akcji. Opiera się na miniaturowej grze o tej samej nazwie i ma nowe zasady. Wita Cię sportowe menu, które przypomina nieco inne sportowe doświadczenia, takie jak Madden i Fifa. Możesz utworzyć zespół, a następnie wybrać tryb, w którym chcesz kontynuować. Byłem całkiem zadowolony z liczby zespołów, które mamy w trzecim meczu. W sumie kwalifikuje się dwanaście zespołów. Niezależnie od tego, czy wybierzesz zwykłych Orków, czy bardziej wytrzymałych Czarnych Orków, znajdzie coś dla tych, którzy lubią bardziej agresywny styl gry. Jeśli chcesz bardziej dynamicznego, intensywnego meczu, możesz grać z Mrocznymi Elfami, Unią Elfów i Skavenami. Ci ostatni są również całkiem dobrzy w powalaniu przeciwników swoimi potworami.

Jeśli chodzi o agresywne działania na polu, mamy również Chaos Renegades (mieszana frakcja) oraz Chaos Chosen, którzy swoimi wielkimi potworami skupiają się na rozdrabnianiu przeciwnika. Zauważyłem, że frakcje Chaosu mają tym razem nieco trudniej wygrywać mecze, mimo że są potężne. Jeśli nie lubisz szybko biegających elfów lub wielkich potworów, istnieją alternatywy. Mamy ludzi, którzy są dobrzy w wielu rzeczach, ale nie najlepsi w niczym. Krasnoludy są dobre w obronie i powoli docierają do mety. Poznajemy także mieszaną frakcję ludzi, którzy mają żywe drzewa i inne stworzenia w swoim składzie. Podobał mi się wariant Chaosu skupiony wokół boga chaosu Nurgle'a. Jest trochę macek, chorób i gnijących ciał, ale lubię zatrzymywać szybkie frakcje i wciąż mam trochę mocy, aby parć do przodu na boisku. Drużyny mogą czasami przywoływać unikalną tajną broń, co tworzy zabawny zwrot w meczach. Mogą to być pojazdy lub silne postacie, które miażdżą przeciwników na kilka rund.

Blood Bowl IIIBlood Bowl III
Łatwo jest zobaczyć statystyki i znaleźć informacje o swoich postaciach.

Gry rozgrywane są na dużym trawiastym boisku z boksami. Twoi gracze są ustawieni tak, jak chcesz, a przeciwnik robi to samo. Kiedy mecz się zaczyna, na zmianę atakujesz, łapiesz piłkę, poruszasz się i wiele więcej. Wszystko to działa naprawdę dobrze, a animacje są płynniejsze niż wcześniej. Podoba mi się również, że grafika została poprawiona. Nie dorównuje większym grom, ale jest krokiem naprzód w stosunku do poprzedniego tytułu z serii. Twoje postacie składają się z różnych klas o różnych funkcjach i umiejętnościach. Podobnie jak w grze fabularnej, klasy również określają swoje słabości. Nowością tym razem jest to, że Agility stał się bardziej skoncentrowany. Zwinność wciąż istnieje i jest używana do uników, biegania i łapania piłki. Kolejna umiejętność została dodana ze starej zwinności, zwana Passing. Jak sama nazwa wskazuje, jeśli masz wysoki numer w tej umiejętności, twoja postać jest lepsza w podawaniu piłki. Inne ulepszenia polegają na tym, że możesz częściej zmieniać kolory drużyn i zapisywać formacje na przyszłe mecze.

To jest reklama:

Oprócz różnych umiejętności, twoje postacie mają drzewo umiejętności, w którym możesz je jeszcze bardziej wyspecjalizować i wyspecjalizować. Ważne jest, aby to zrobić, aby postacie były tak skuteczne w swojej roli, jak to tylko możliwe. Mogą umrzeć i dlatego prawdopodobnie będziesz musiał powtórzyć proces z nowymi, kiedy to nastąpi. W tym jest duży kontrast. Komputer jest okropny w ranieniu cię lub wygrywaniu. Ale gdy tylko włożysz swój mały palec u nogi w trybie wieloosobowym, zostaniesz brutalny. Zajęło mi trochę czasu, aby zrozumieć, jak pokonać przeciwników przez Internet. Więc nie oczekuj sportu przyjaznego dla początkujących. Zasady są złożone, konfiguracja ma wysoką krzywą uczenia się, a opozycja online może być bardzo dobra. To powiedziawszy, istnieje system rankingowy, a znajdziesz swój zespół, swoją niszę i jak wygrać. Byłem bardzo zabawiony wyzwaniem, jakie oferował.

Blood Bowl IIIBlood Bowl IIIBlood Bowl III
Ulepszanie graczy jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, wolę system na trzecim miejscu niż na drugim.

Mogę potwierdzić, że mikrotransakcje są bardzo chciwe. Możesz wyposażyć swoich graczy w kilka różnych rodzajów odzieży. Każdy z nich kosztuje specjalną walutę, którą można kupić za prawdziwe pieniądze. Jeśli kupujesz przedmioty, jest to jeden na postać, co oznacza, że wkrótce zużyjesz kwotę, którą otrzymasz za darmo. Możesz także kupić kości i inne kosmetyki. Miałbym z tym mniej problemów, gdyby selekcja była dobra od samego początku. Gdyby w twojej garderobie znalazł się duży wybór kosmetycznych zmian, nie byłbym tak rozczarowany. To prawda, że nie jest to gra w pełnej cenie, ale czujesz się trochę tak, jakbyś miał mniej niż pięć darmowych opcji w niektórych kategoriach i masz od pięciu do sześciu stron opcji do kupienia.

Błędy były również problematyczne. Są liczne, niektóre przełomowe, a inne mniej niebezpieczne. Mogą wystąpić awarie, błędy wizualne, rundy, których nie można przejść i menu, które zawieszają się na stałe. Tak było również w przypadku Blood Bowl 2, który deweloperzy ostatecznie wzięli na wierzch. Jednak oceniam tylko edycję, którą przetestowałem, i ostrzegam, że nie jest w dobrym stanie. Problemy techniczne wykraczają poza to, co jest dopuszczalne. Jest zasadniczo zepsuty w miejscach. Są jednak momenty, kiedy działa to bardzo dobrze. Te czasy są zazwyczaj zabawne. Łatwo jest wskoczyć do gier i po prostu iść, gdy nic się nie zepsuje. Przyczynił się do tego płynny interfejs użytkownika dzięki wielkim skokom w przyjazności dla użytkownika. Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że trzecia wersja jest nieco bardziej mechanicznie i przyjazna dla użytkownika niż druga, pomimo poważnych problemów.

To jest reklama:
Blood Bowl IIIBlood Bowl IIIBlood Bowl IIIBlood Bowl III
Walutę można kupić za dużo prawdziwych pieniędzy, a menu jest pełne przedmiotów, które można za nią kupić.

Jeśli chodzi o dźwięk, nie ma wiele do powiedzenia. Robi swoje. Chciałbym zobaczyć trochę więcej ambientowego brzmienia. Opowiadałbym się jednak za podkładaniem głosu komentatorskiemu duetowi Bob i Jim. Uwielbiam tych dwóch panów w serialu. Dodają ogromną wartość do doświadczenia. Komedia nie zawsze ląduje w trzeciej grze, ale pasuje do ustawień i sportu. Wolałbym też lepszą sztuczną inteligencję i bardziej rozbudowany tryb kampanii. Kiedy komputer nie mógł rzucić wyzwania, a kampania nie oferowała wystarczającej różnorodności, szybko się nudziłem. Deweloperzy powinni przyjrzeć się Starcraft 2 i dowiedzieć się, jak budować mecze z unikalnymi zwrotami akcji i układami. Kampania może być trochę zagadką do rozwiązania przeciwko nieuczciwym przeciwnikom. Jest wielki potencjał, aby zrobić coś naprawdę zabawnego z materiałem i postaciami. Ciekawy byłby spin-off skupiający się na grze solowej.

W końcu jest to mieszanka dobrej podstawowej koncepcji, która jest marnowana z wadami technicznymi i chciwymi systemami mikrotransakcji. Szkoda, ponieważ ulepszenia w animacjach, grafice, mechanice i interfejsie użytkownika są zauważalne. Podoba mi się również płynność interfejsu użytkownika w porównaniu do poprzednika. Ostatecznie nie mogę tego polecić w tej chwili. Dopiero okaże się, czy trzeci może uzyskać ten sam łabędzi śpiew, który dostał drugi. Blood Bowl III nie zdobywa dla mnie przyłożenia, ale pozostaje projektem w budowie. Czasami dobrze się bawię, ale rozczarowanie jest faktem. Kiedy to nie działa, a menu pokazuje, jak wydać więcej pieniędzy, mogę tylko westchnąć zmęczony. Zamiast tego kup Blood Bowl II: Legendary Edition, która nadal się utrzymuje. Wymaga to więcej czasu w piekarniku.

Blood Bowl IIIBlood Bowl IIIBlood Bowl IIIBlood Bowl III
Świat Warhammera jest idealny do obstawiania zakładów sportowych w środku.
Blood Bowl III
Blood Bowl III
Blood Bowl III
Blood Bowl III
Blood Bowl III
Blood Bowl III
Blood Bowl III
Blood Bowl III
Blood Bowl III
Blood Bowl III
Blood Bowl III
Blood Bowl III
Blood Bowl III
04 Gamereactor Polska
4 / 10
+
Dobry głos, ulepszony interfejs użytkownika, silna mechanika gry i dobra różnorodność zespołów.
-
Chciwe mikrotransakcje, duża ilość błędów niszczących grę, niewiele przedmiotów kosmetycznych bez waluty mikrotransakcji, wiele nieobecnych drużyn i niewykorzystany potencjał dla pojedynczego gracza.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Blood Bowl IIIScore

Blood Bowl III

RECENZJA. Przez Patrik Severin

Patrik został, przepiłowany, oszukany przez sędziów, wskoczony przez fanów piłki nożnej i ogólnie nękany przez kozłów w trzeciej odsłonie najkrwawszego sportu świata Warhammera.Wczytywanie następnej zawartości