Polski
Gamereactor
recenzje
Buckshot Roulette

Buckshot Roulette

Jest ultra krótki i bardzo tani. Ale doświadczenie jest tego warte.

HQ

Buckshot Roulette Za pierwszym razem zajęło mi to dokładnie 15 minut. Kosztowało mnie to około 3 funtów na Steam. Zajęło mi to około pół godziny, aby ukończyć Double or Nothing, które odblokowuje się po ukończeniu go za pierwszym razem, a teraz skończyłem go i czuję, że dostałem dokładnie to, za co zapłaciłem. 45 minut innowacyjnej rozrywki w cenie filiżanki kawy filtrowanej w cenie Shell.

Wiele osób widziało krótkie klipy z gier Mike'a Klubniki na Twitch lub TikTok i wyobraża sobie, że robi to dla rosyjskiej ruletki to, co Balatro robi dla pokera, ale to jest coś zupełnie innego. To odpowiedź świata gier na innowacyjny film krótkometrażowy, mały przedsmak tego, co może zrobić deweloper, i to wszystko.

Buckshot Roulette
To jest reklama:

Zaczynasz w brudnej toalecie w podziemnym klubie nocnym z pulsującą muzyką w tle. Nie jesteś na dole, wśród tancerzy, ale nad nimi, na małym chodniku, przechodząc przez zniszczone drzwi do ciemnego pokoju. Na drugim końcu siedzi twój przeciwnik, który, podobnie jak w Inscryption, jest postacią potworną, nieludzką i przerażającą. Zgodziłeś się zagrać w śmiertelną grę w ręce, którą jest, jak sama nazwa wskazuje, rosyjska ruletka ze strzelbą. Jeśli wygrywasz, stajesz się bogaty, a jeśli przegrywasz, cóż, wiesz, co się dzieje.

Taka jest konfiguracja, jest bardzo prosta i nie, nie ma eksploracji klubu nocnego między rundami, nie ma mechaniki roguelite, która z czasem ułatwia grę, ani też nie ma dodatkowego wymiaru narracyjnego. Ty jesteś sobą, na końcu stołu znajduje się ta tajemnicza, przerażająca postać, a przed tobą (być może) naładowana strzelba.

Zasady są proste, ale nieco bardziej skomplikowane niż zwykła rosyjska ruletka. Podnosisz broń i jeśli zdecydujesz się wycelować ją w siebie, a strzał jest pusty, tura przeciwnika jest automatycznie pomijana. Szybko staje się to kwestią liczenia naboi i ciągłego zwracania uwagi na to, co zostało w garnku. Grasz w rundach i masz określoną liczbę żyć. Gdy pociski tury się wyczerpią, wkładany jest nowy magazynek, a Ty masz tylko szybki wgląd w rozkład między ślepymi i żywymi nabojami.

Buckshot Roulette
To jest reklama:

W sumie są trzy rundy, a zarówno druga, jak i trzecia są rozgrywane z wieloma dodatkowymi narzędziami. Pudełko papierosów przywraca życie, puszka piwa przeskakuje rundę w komorze, a nóż zwiększa obrażenia kolejnej łuski. Są to proste narzędzia, które sprawiają, że gra jest nieco bardziej zaawansowana i dodają poziom strategii do otoczenia opartego na szczęściu.

Szczerze mówiąc, to jeszcze koniec, zanim jeszcze się zacznie, a ty albo umrzesz nagle, albo zostaniesz z teczką wypełnioną po brzegi dolarami jako zwycięzca. Buckshot Roulette dodaje trochę uwagi, trochę zastanowienia i trochę głębi do swojego skądinąd prostego założenia, ale nie udaje, że jest czymś więcej, niż jest.

Bez wątpienia jest wartość powtórki, a duszna atmosfera, doskonały oldschoolowy projekt dźwiękowy, a przede wszystkim oprawa wizualna w stylu Inscryption robią swoje, aby zwabić Cię na kolejną rundę, i to napięcie nadaje grze charakteru, ale jednocześnie nie ma... cóż, wiele do nielubienia tutaj. Łatwo polecić w tej cenie, nie ma co do tego wątpliwości, a Klubnika demonstruje swoje możliwości, łącząc ceny z doświadczeniem, które nie jest ani sekundy dłuższe niż powinno.

Buckshot Roulette

Chciałbym, żeby było tylko 10% więcej, tylko trochę dodatkowego wymiaru, który mógłby nadać grze trochę więcej głębi, ale jednocześnie jest całkiem jasne, że Buckshot Roulette jest dokładnie tym, czego chciał twórca i to jest coś, co można podziwiać.

W końcu pojawi się również tryb wieloosobowy, który jest absolutnie genialny, ale do tego czasu nadal jest wysoce zalecany.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Nie przedłuża swojego powitania. Wspaniała atmosfera. Konkurencyjna cena i łatwa do odebrania i grania.
-
Przydałoby się trochę dodatkowej głębi.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości