Polski
Gamereactor
wiadomości
Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

Deweloper remake'ów KotOR sprzedany przez Embracer Group

Spodziewaj się, że będzie to pierwszy z wielu zespołów opuszczających gigantyczną szwedzką firmę. Czy to oznacza, że Star Wars: Knights of the Old Republic Remake ma jeszcze szansę?

HQ

Embracer Group stała się niemal puentą dla tych z nas, którzy pracują w mediach związanych z grami, ponieważ szwedzka firma przez lata kupiła tak wielu deweloperów, a nawet wydawców, że było tylko kwestią czasu, zanim wieża się zawali. Bardzo wyraźnie tego dowiedzieliśmy, gdy w maju w ostatniej chwili nie doszło do skutku ogromnej umowy z Arabią Saudyjską, a Embracer potwierdził, że zmusi ją to do restrukturyzacji. Widzieliśmy, jak to wchodzi w życie z 900 zwolnieniami, Free Radical zostaje zamknięty i wkrótce potem, ale nadal powiedziano nam, że to dopiero pierwsze kroki. Teraz czas na strategię numer dwa.

Jason Schreier z Bloomberga ujawnia, że Embracer Group sprzedaje Saber Interactive (deweloperzy i/lub wydawcy gier takich jak Expeditions: A MudRunner Game, World War Z, Warhammer 40,000: Space Marine II i mitycznej Star Wars: Knights of the Old Republic Remake ) prywatnym inwestorom w transakcji wartej do 500 milionów dolarów amerykańskich. Ważne jest, aby pamiętać, że Schreier nie wie, czy obejmuje to spółki zależne, takie jak 4A Games i Tripwire, ale korzysta z okazji, aby powtórzyć, że remake KotOR jest nadal opracowywany - nawet jeśli nie oznacza to, że gra faktycznie ujrzy światło dzienne w przyszłości.

Tak czy inaczej, jest to dość dobra wiadomość, ponieważ cieszę się, że utalentowani ludzie z Saber Interactive nie dołączają do stale rosnącej listy zwolnień ogłaszanych w zasadzie każdego dnia w tych dniach...

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości