Polski
Gamereactor
recenzje
F1 22

F1 22

Nowy sezon Formuły 1 jest już w toku, a teraz dostajemy również coroczną edycję oficjalnej gry wideo, F1 22.

HQ

Ponieważ Codemasters jest kupowane przez EA, wielu fanów wyścigów martwi się o gry F1 i kierunek, w którym zmierza seria. Nie będziemy twierdzić, że to wina EA, ale F1 22 przynosi nowe rzeczy, których naprawdę nie widzimy potrzeby w naszej ulubionej grze wideo z otwartym kołem.

F1 22

Zacznijmy od oczywistej zawartości, która nie jest potrzebna w grze F1, supersamochodach. W F1 22 supersamochody są wprowadzane jako dodatkowy chwyt. Wyzwania Pirelli Hot Lap i próby czasowe można wykonać w jednym z dziesięciu (w tym dwóch samochodów bezpieczeństwa, jeśli zamówisz grę w przedsprzedaży) supersamochodów McLarena, Astona Martina, Mercedesa lub Ferrari. Wyzwania składają się z driftingu, strefy średniej prędkości, wyzwania punktu kontrolnego i innych. Tak naprawdę nie daje ci to żadnej nagrody poza postępem w kierunku całkowitej liczby przejechanych mil, których potrzebujesz, aby odblokować te supersamochody do użytku w próbie czasowej, ale w trybie kariery przydaje się, ponieważ otrzymujesz zarówno pieniądze, jak i punkty badawczo-rozwojowe, które są zawsze mile widziane.

Supersamochody radzą sobie okropnie i w żaden sposób nie mogą konkurować z grami wyścigowymi, takimi jak Gran Turismo, Assetto Corsa czy rFactor. To jest to, co powiedzieliśmy na początku; sztuczka i nic więcej. Nie widzimy absolutnie żadnego powodu, aby to było w grze.

To jest reklama:
F1 22
Supersamochody to zdecydowanie bardziej sztuczka niż coś, czego potrzebujemy.

Ale są też nowe dodatki, które są mile widziane w serii. Nowy Miami International Autodrome i aktualizacje w Hiszpanii, Australii i Abu Zabi są z pewnością dobrym dodatkiem, wraz z wyścigami sprinterskimi w odpowiednie weekendy wyścigowe odzwierciedlające prawdziwe życie. Nowe projekty samochodów, przepisy sportowe i zasady aerodynamiczne są oczywiście również wprowadzone do gry, a także przerobiły prowadzenie, modele opon i fizykę, abyśmy poczuli tę różnicę. Na papierze. Musimy przyznać, że różnica nie jest ogromna, gdy w F1 22 siedzimy za kierownicą, ale można odczuć niewielkie korekty.

F1 Life pozwala nam pochwalić się kolekcją mody, akcesoriów, trofeów i oczywiście "fantastycznych" supersamochodów, które posiadamy. Jak zdobyć nową odzież i akcesoria? No oczywiście mikrotransakcje. Niektóre rzeczy można odblokować, grając oczywiście w grę lub przechodząc przez podium, ale ogólnie jasne jest, że chcą, abyś wykorzystał swoje ciężko zarobione pieniądze, aby Twoje centrum społecznościowe wyglądało ładnie. Na szczęście są to wszystkie kosmetyki i w ogóle nie wpływają na wydajność. Supersamochody można zdobyć tylko poprzez wyścigi, a nie kupić. Aby odblokować wszystkie supersamochody, potrzebujesz maksymalnie około pięciu godzin gry. Opuszczenie Pirelli Hot Lap Challenges jest jedynym grindem w grze, jeśli, podobnie jak my, masz obsesję na punkcie zdobywania złota w każdym wyzwaniu.

F1 22
Możesz zaprojektować własne miejsce i pokazać swoje supersamochody w F1 Life.
To jest reklama:

Wprowadzono wciągający styl pit stopów, okrążeń formacyjnych i okresów samochodu bezpieczeństwa, dzięki czemu musisz sam radzić sobie z różnymi elementami tych scenariuszy, a wraz z tym wiąże się duże ryzyko. Możesz stracić pełną sekundę, jeśli przegapisz czas skrętu do boksu, a w F1 liczy się każda sekunda. Masz również za zadanie precyzyjnie zająć miejsce na starcie, ponownie ryzykując popełnienie błędów, które kosztują cię na początku wyścigu. Na szczęście dla tych z nas, którzy chcą po prostu ścigać się samochodem Formuły 1 na torze, istnieje opcja transmisji, która pozostawia wszystko komputerowi, podczas gdy oglądasz to z ekscytujących widoków z kamery, które znamy z telewizji.

Na koniec nastąpiła zmiana sposobu uruchamiania trybu MyTeam. Mamy do wyboru nowicjusza, pretendenta lub faworyta, co pozwala wybrać, od jakich wyników i budżetu zacznie nasz zespół. W trybie kariery wprowadzono również pewne drobne ulepszenia dzięki rozszerzonym wydarzeniom w dziale i wątkowym pytaniom międzyrasowym. Drobne zmiany, ale mile widziane zmiany.

F1 22
W końcu możemy wybrać, od czego chcemy zacząć naszą podróż.

Sekcja audio po raz pierwszy wprowadza ea Music Playlist do serii, która zawiera globalną listę artystów elektronicznych i tanecznych. Jest to dalekie od gatunku, którego słuchamy, więc cieszymy się, że opcja muzyki tematycznej jest nadal obecna, a to pomoże również streamerom, którzy martwią się odtwarzaniem licencjonowanej muzyki.

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem komputera do gier i zestawu słuchawkowego VR, czeka Cię uczta. F1 22 po raz pierwszy zapewnia obsługę VR i chociaż niestety nie mieliśmy zestawu vr dostępnego do tej recenzji, z pewnością brzmi ekscytująco. Mamy nadzieję, że wrócimy w późniejszym czasie z naszymi przemyśleniami na temat tego trybu.

F1 22F1 22
F1 22 nadal wygląda bardzo dobrze. Niestety nie udało nam się przetestować nowego trybu VR.

Ostatnim dodatkiem, o którym wspomnimy tym razem, jest nowy adaptacyjny system AI. Jeśli wybierzesz swobodny styl wyścigu w ustawieniach symulacji, otrzymasz opcję Normalna lub Pełna adaptacyjna sztuczna inteligencja, gdzie ta ostatnia daje bardziej szczegółowe wrażenia, ponieważ sztuczna inteligencja wykorzystuje pozycję graczy na torze i dostosowuje ich prędkość i konkurencyjność na jej podstawie.

Teraz, aby zakończyć ważnymi częściami. Jak wygląda i brzmi rozgrywka? Cóż, jak wspomnieliśmy wcześniej, nie ma wielkiej różnicy w stosunku do F1 2021 i nie mamy nic przeciwko temu, ponieważ prowadzenie w tej grze było uczciwe. Wprowadzono niewielkie poprawki, aby dopasować się do nowych przepisów i poprawić wrażenia z zeszłego roku, ale nic rewolucyjnego. Obraz audio jest prawie taki sam (z wyjątkiem wcześniej wspomnianych ścieżek dźwiękowych) i podobno jest trochę nowych komentarzy dla różnych regionów, ale rzeczy takie jak podkłady głosowe inżynierów są czymś, co zostanie wydane w dniu zero patcha, do którego nie mieliśmy dostępu w momencie tej recenzji.

F1 22F1 22F1 22
MyTeam wygląda prawie tak samo jak w zeszłym roku.

Jest wielu graczy, którzy chcą grać w gry F1 na kontrolerze, a ostatnio mieli szczęście, ponieważ gra grała bardzo dobrze, nawet bez konfiguracji koła, ale w przypadku F1 22 zdecydowanie zalecamy konfigurację kół, nawet jeśli jest to jedna z tańszych. Rozgrywka po prostu nie jest tak dobra z kontrolerem w tym roku, jak była, i całkowicie brakuje jej wrażenia, które dało nam kilka ostatnich gier, zwłaszcza F1 2021. Dopiero gdy podłączyłem koło Logitech G923, mogłem w pełni cieszyć się grą zgodnie z przeznaczeniem.

F1 22
Ferrari może być bardzo niebezpieczne w tej grze, jeśli uda im się rozwiązać swoje problemy mechaniczne.

Ogólnie rzecz biorąc, F1 22 jest lepszą grą w niektórych obszarach, ale zastąpienie Aidena Jacksona, Caspera Ackermana i Devona Butlera z serii Braking Point supersamochodami było złym posunięciem w naszych oczach. Gra nadal gra dobrze, ma dobrą zawartość dla tych, którzy są fanami Formuły 1, ale mogli wykorzystać zasoby w innych miejscach i wyjść lepiej. Biorąc to pod uwagę, dzięki nowym przepisom i samochodom będziemy nadal grać w to w zeszłorocznej edycji, ale tylko z tego powodu.

F1 22
Znudziła Ci się F1? Cóż, wtedy możesz robić wyzwania w Supercars... Lub zagraj w inną grę.
07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Nice graphics. Feels good. Small improvements here and there.
-
Minor changes from last year. Replacing Braking Point with Supercars for whatever reason. Controller play worse than last year.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
F1 22Score

F1 22

RECENZJA. Przez Daniel Andersen

Nowy sezon Formuły 1 jest już w toku, a teraz dostajemy również coroczną edycję oficjalnej gry wideo, F1 22.Wczytywanie następnej zawartości