Polski
Gamereactor
recenzje
Fae Farm

Fae Farm

Czy urocza gra Phoenix Labs będzie twoją kolejną obsesją na punkcie symulacji życia? Graliśmy, aby odpowiedzieć dokładnie na to pytanie.

HQ

Nie jest łatwym zadaniem stworzenie gry symulującej życie, która wyróżnia się na tle innych w dzisiejszych czasach. Po sukcesie Stardew Valley, biciu przez Animal Crossing: New Horizons wszelkiego rodzaju rekordów i ciągłej dominacji The Sims, widzieliśmy całą masę nowych tytułów w tym podgatunku, czy to serię My Time at, Disney Dreamlight Valley, Little Witch in the Woods, gry Two Point, Wyspa Koralowa i tak dalej. We wrześniu do tej walki dołącza kolejna gra, a ta jest urocza Phoenix Labs Fae Farm, ale czy ta gra powinna być twoją kolejną obsesją na punkcie symulatora życia?

Fae Farm

Mówiąc najprościej... może. Za chwilę przejdę do sedna gry, ale dla tych, którzy szukają szybkiej odpowiedzi, Fae Farm ma wszystkie elementy na miejscu, aby stać się kolejnym wielkim tytułem symulatora życia. Pytanie brzmi po prostu, czy jesteś gotowy i chętny, aby zasadniczo rozpocząć życie od zera, pozostawiając za sobą farmę Stardew i przełamując grunt w tym tętniącym życiem świecie 3D. Jeśli grałeś wcześniej w jakąkolwiek grę z symulatorem życia, Fae Farm nie jest szczególnie wyjątkowy ani wyjątkowy. Nadal pielęgnujesz uprawy, opiekujesz się zwierzętami, wykonujesz zadania dla mieszkańców, rozwijasz przyjaźnie i relacje oraz odkrywasz otaczający świat. To wszystko typowe symulatory życia, ale Fae Farm robi to wszystko bardzo dobrze i w sposób, który w większości utrzymuje zaangażowanie. Tak więc, jeśli ten podgatunek jest twoim dżemem, to Fae Farm jest zdecydowanie atrakcyjną nową opcją, po prostu nie spodziewaj się, że będziesz zachwycony nowymi funkcjami i systemami.

Ale w każdym razie, co właściwie możesz zrobić w Fae Farm? Po przybyciu do dziwnej i magicznej nowej krainy, bierzesz na siebie odpowiedzialność za zarządzanie i powiększanie zarośniętej działki rolnej, sadząc rośliny, kupując i pielęgnując stworzenia zarówno magiczne, jak i niemagiczne, a także poprawiając jej estetykę poprzez usuwanie chwastów i umieszczanie dekoracji. Wszystko to jest dodatkiem do spotkań z mieszkańcami i pomagania im w ich problemach, a następnie udawania się do lochów, aby walczyć z wrogami i wydobywać cenne zasoby. Na szczęście, ponieważ wszystko to jest dość typowe dla gier symulacyjnych, Fae Farm nie traci czasu na opanowanie każdej z tych mechanik i systemów, ponieważ gra rzuca na ciebie kilka samouczków i zadań startowych od pierwszej minuty, aby nauczyć cię o twoich narzędziach i świecie, w którym się znajdujesz. Ponieważ Fae Farm jest raczej intuicyjnym tytułem z prostymi systemami, które mają zrozumiałą głębię, ten grad samouczków działa i nigdy nie wydaje się przytłaczający, a zatem pozwala dostać się do mięsa gry w kilka chwil od rozpoczęcia przygody.

To jest reklama:
Fae FarmFae Farm
Fae Farm

Głównym problemem, z którym Fae Farm zdaje się borykać z tego, czego doświadczyłem, jest to, że staje się nieco powtarzalny i przewidywalny, chociaż jest to problem, z którym boryka się podgatunek symulatorów życia jako całość. W ciągu kilku godzin rozgrywki znajdziesz się w rutynie, w której zaczynasz dzień w grze, podlewasz rośliny, karmisz zwierzęta, sprzedajesz niektóre przedmioty i wykonujesz wiele innych obowiązków. Jest to proces, który zaczyna wydawać się nudny i męczący, zwłaszcza gdy postęp i odblokowywanie narzędzi wyższej jakości i nowych lokalizacji wymaga również częstego odwiedzania tych samych lochów i wydobywania ton zasobów przez wiele godzin. Ale przynajmniej Fae Farm nie cierpi z powodu niejasnej głębi komplikacji, które mogą nękać tego typu gry.

Aby odhaczyć wyzwania związane z misją, zwykle jest to proste. Chcesz ugotować określoną liczbę konkretnego dania? Znajdź produkty, złap zwierzęta, a następnie przygotuj je na odpowiednim stole warsztatowym. Masz za zadanie oczyścić obszar z mapy korupcji? Weź swoją magiczną laskę i użyj niedawno odblokowanej zdolności, aby to zrobić. Fae Farm nie jest grą, która sprawi, że będziesz jęczeć lub wzdychać, gdy otrzymasz nowe zadanie. Jeśli już, to głównym obszarem, który może przytłoczyć graczy, jest sama liczba dostępnych zadań i zadań, ponieważ w tym tytule naprawdę jest DUŻO do zrobienia. Dobrą wiadomością jest to, że nie ma ram czasowych na to, jak podchodzisz do zadania (chyba że podejmujesz się kontraktu wysyłkowego), co oznacza, że niezależnie od pory roku możesz stale przeglądać dostępny zbiór zadań we własnym tempie, co działa cuda dla relaksującego tonu, którym emanuje Fae Farm.

To jest reklama:
Fae Farm
Fae FarmFae Farm

Ale pomijając to wszystko, być może największą siłą Fae Farm jest oferta dla wielu graczy, ponieważ w tej grze możesz połączyć siły z grupą innych graczy, aby pracować na jednej farmie w tandemie, a postępy są dzielone między wszystkich graczy. Tak więc, podczas gdy wiele gier symulacyjnych opiera się na doświadczeniu jednego gracza, Fae Farm ma głębię dla wielu graczy, która jest o krok ponad resztą.

Jednak nie powiem wam, że Fae Farm zmienia zasady gry w przestrzeni symulatorów życia. W ciągu kilku godzin grania w ten tytuł odnoszę takie samo wrażenie, jak przy pierwszym uruchomieniu i rozpoczęciu przygody Disney Dreamlight Valley lub My Time at Portia. To nic, czego wcześniej nie widzieliśmy, ale jest to dobrze przemyślane i kompletne doświadczenie z dużą głębią, w którym fani tego podgatunku bez wątpienia bardzo szybko się zakochają. Jest uderzający i kolorowy, oferuje mnóstwo do zrobienia, ma szeroką ofertę dla wielu graczy i jest bardzo intuicyjny. Jasne, ma kilka błędów tu i tam, w tym gracza utknął w obiektach, ale z rzeczywistą funkcją, która pozwala ci się odkleić, nie jest to nic, co dramatycznie odbiera szerszy Fae Farm dreszczyk emocji. Phoenix Labs nie chce tutaj wymyślać koła na nowo, po prostu chce, abyś dobrze się bawił w jak najbardziej relaksujący sposób.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Intuicyjny projekt rozgrywki. Mnóstwo do zrobienia. Solidna oferta dla wielu graczy. Uderzająca animacja i kierunek artystyczny.
-
Szybko staje się powtarzalny. Czuje się bardzo podobny do innych gier life-sim.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Fae FarmScore

Fae Farm

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Czy urocza gra Phoenix Labs będzie twoją kolejną obsesją na punkcie symulacji życia? Graliśmy, aby odpowiedzieć dokładnie na to pytanie.Wczytywanie następnej zawartości