Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
recenzje
Football Manager 2023

Football Manager 2023

Gra Football Manager na ten rok jest już dostępna, a my spędziliśmy już kilka godzin w najnowszym tytule symulacyjnym Sports Interactive.

HQ

Od dawna uważam, że gry sportowe powinny być wydawane co dwa lata, a nie co roku. Każdego roku nie ma wystarczającej ilości nowych rzeczy, aby gracze musieli płacić pełną cenę rocznie. Oczywiście od strony biznesowej rozumiem, dlaczego tak się dzieje. Gra, do której prawdopodobnie najlepiej pasuje, to seria Football Manager. Na przykład nie ma zaawansowanych zeskanowanych twarzy graczy ani innych grafik, które wymagają aktualizacji, ani wielu trybów gry, które należy opracować, a od Football Manager 2022 do Football Manager 2023 naprawdę nie było żadnych większych zmian. Zamiast tego jest kilka małych zmian, które faktycznie sprawiają, że ta wersja jest najlepsza od wielu lat.

Football Manager 2023
Jest kilka nowych animacji zawodników, zwłaszcza z bramkarzami.

Seria Football Manager prawdopodobnie nie potrzebuje już wiele wprowadzenia, jest taka sama od dziesięcioleci. Ale jeśli jesteś zupełnie nowy, najlepiej opiszę grę jako coś, co całkowicie pochłonie twój czas. Zacznij grać o 20:00 i zanim się zorientujesz, jest 4 rano. Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej wciągających gier na rynku. Zawsze czujesz, że musisz iść kolejny dzień do przodu, zagrać jeszcze jeden mecz lub szybko poszukać nowego i lepszego napastnika, ponieważ twój nie może uderzyć w piasek na pustyni. To piłka nożna, rola menedżera i ma mnóstwo tekstów i liczb, które wzbudziłyby zazdrość eksperta Excela.

Podstawy są oczywiście takie same. Przejmujesz drużynę (lub zaczynasz bez klubu, jeśli chcesz), a następnie próbujesz poprowadzić swój zespół do sukcesu, ustanawiając silną taktykę, kupując i sprzedając graczy i inne rzeczy. Ale wszystkie te elementy mają wiele warstw, to jak cebula. Musisz kontrolować wybór drużyny, jak działają rzuty wolne, czy chcesz ofensywnego czy defensywnego napastnika, który gracz w drużynie przeciwnej jest najbardziej niebezpieczny i tak dalej. Trudno opisać, jak głęboka jest ta gra i może być przytłaczająca. Na szczęście możesz pozwolić innym trenerom zająć się sprawami. Nie chcesz obsługiwać przedłużeń umów? Niech zrobi to ktoś inny. W ostatnich latach do gry dodano wiele ról personelu, od analityka rekrutacji po dyrektora piłki nożnej, aby pomóc w zarządzaniu wszystkimi aspektami codziennej pracy.

To jest reklama:
Football Manager 2023
Fani mają teraz własną sekcję z informacjami i oczekiwaniami.

Jedną z nowości w tym roku jest ulepszony system rekrutacji. Pozwala między innymi zaplanować rozwój zespołu na kilka sezonów do przodu, z informacjami zwrotnymi od trenerów na temat tego, jak ich zdaniem będą się rozwijać twoi zawodnicy. Jeśli uważasz, że pewna część twojej drużyny nie jest wystarczająco silna, możesz teraz skupić się na konkretnej słabości, w której skauci próbują znaleźć graczy, którzy ją poprawią. Ale uważaj na to, jak zareagują twoi obecni gracze, ponieważ jeśli poczują, że chcesz ich zastąpić, zapytają cię bezpośrednio. A zła odpowiedź może prowadzić do słabej spójności składu, jeśli gracz ma zespół, który go wspiera.

Dynamika w klubie jest bardzo ważna, a kolejną nowością w tym roku są opinie fanów. W przeszłości mogliśmy zobaczyć małe oznaki tego, jak reagują fani, ale w tym roku jest cała osobna sekcja dla fanów. Tam możesz zobaczyć, jak są podzieleni, niezależnie od tego, czy są to głównie zagorzali fani, rodziny czy "casuals", którzy chodzą na twoje mecze. Możesz zobaczyć, jak bardzo fani wpływają na zarząd, a jeśli nie lubisz fanów, którzy mają wpływ na zarząd, nie jest to dla ciebie dobra wiadomość. Mają też wobec ciebie własne oczekiwania, takie jak wychowywanie zawodników z drużyn młodzieżowych lub gra w ofensywną piłkę nożną. Tak jak mówi tablica na początku każdego sezonu.

Football Manager 2023
Liga Mistrzów jest teraz w grze, z towarzyszącą grafiką.
To jest reklama:

Być może najbardziej widoczną ze wszystkich nowych funkcji są jednak licencje. Teraz są wreszcie wielkie europejskie puchary z prawdziwymi nazwiskami i wszystkim. Jest tam Liga Mistrzów, w tym klasyczny hymn, a także Liga Europy i Liga Konferencji. Naprawdę mocne nowe przejęcie przez deweloperów. Wraz z nimi pojawia się również przedmeczowa grafika ze składami drużyn wyświetlanymi tak, jakbyś oglądał w telewizji, a także wykres wyników w lewym górnym rogu, a nawet logo w środkowym kole, gdy gracze wchodzą na boisko. Naprawdę dobry krok we właściwym kierunku.

Na boisku sprawy również idą w dobrym kierunku. Skomputeryzowani menedżerowie są teraz lepsi w reagowaniu na to, co robisz podczas meczów i mogą próbować przeciwdziałać twojej zmianie za pomocą własnych. Mogą również grać inaczej w zależności od rodzaju przeciwnika, z którym się mierzą i tego, jak ważny jest mecz. Grafika jest również aktualizowana, choć oczywiście nie wygląda jak FIFA 23. Najbardziej zauważalni są prawdopodobnie bramkarze, którzy wcześniej wyglądali dość niezgrabnie. Teraz pojawiły się nowe animacje dla różnych rodzajów zapisów i nie zajęło mi dużo czasu, aby zauważyć, o ile lepiej to wygląda. Na boisku jest lepszy pierwszy kontakt, lepsze zagrania i wiele więcej. To po prostu bardziej realne niż wcześniej.

Football Manager 2023
Rekrutacja została zaktualizowana i możesz teraz planować swój skład na dwa sezony do przodu.

Football Manager 2023 nie robi dużych kroków do przodu, ale robi wystarczająco dużo małych kroków, aby różnica była zauważalna. Nowa licencja na Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Ligę Konferencji była bardzo potrzebna i, wraz z ulepszonymi animacjami graczy, jest dużą częścią tego, że jest to najbardziej realistyczna gra w historii serii.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Nowe licencje na europejskie puchary. Znacznie ulepszone animacje graczy. Mądrzejsi trenerzy przeciwników. Relacje z fanami są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek.
-
Konferencje prasowe są bezużyteczne. Wciąż brakuje licencji dla wielu zespołów.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Football Manager 2023Score

Football Manager 2023

RECENZJA. Przez Johan Vahlström

Gra Football Manager na ten rok jest już dostępna, a my spędziliśmy już kilka godzin w najnowszym tytule symulacyjnym Sports Interactive.Wczytywanie następnej zawartości