Polski
Gamereactor
recenzje
Forza Horizon 5

Forza Horizon 5: Hot Wheels

Pierwsze rozszerzenie do gry Forza Horizon 5 nie oddaje szybkości i emocji kultowych samochodzików.

HQ

Trudno dokładnie określić, co sprawia, że Forza Horizon 5 jest świetną grą wyścigową. Dla niektórych może to być ogromny wybór samochodów lub rozległy otwarty świat, inni mogą wskazywać na wyrafinowaną rozgrywkę, a niektórzy mogą po prostu podziwiać imponującą grafikę. Krótko mówiąc, Forza Horizon 5 dostarcza kompletny pakiet i to zawsze było główną siłą serii. Jednak udana formuła nie sprawdza się tak dobrze, jeśli chodzi o najnowsze rozszerzenie oparte na popularnych samochodzikach Hot Wheels.

Forza Horizon 5

Podobnie jak w głównej części gry Forza Horizon 5: Hot Wheels akcja toczy się w Meksyku, ale na osobnej i znacznie mniejszej mapie. Imponująco, klimat i krajobraz są tak różnorodne jak zawsze, co oznacza, że śnieg ledwo ma czas, aby stopić koła, zanim przekroczysz płytką rzekę w bujnym kanionie. Większość wyścigów odbywa się jednak na klasycznych pomarańczowych torach Hot Wheels, ten tom wysadzony w prawdziwe proporcje, tworząc być może najbardziej imponujący (i z pewnością najbardziej niebezpieczny) park rozrywki na świecie.

To oszałamiające wizualnie odtworzenie Hot Wheels, a przez pierwsze kilka minut czystą radością jest jazda przez kultowe pętle, rampy i różne inne przeszkody, które składają się na klasyczne tory zabawek. Jednak podniecenie szybko słabnie, gdy zdasz sobie sprawę, że pomimo magicznej lokalizacji, jest to po prostu więcej tego samego.

To jest reklama:
Forza Horizon 5Forza Horizon 5

To, co zawsze przemawiało do mnie w Forza Horizon, to specjalna mieszanka zręcznościowej akcji i (nieco) realistycznego sterowania. Podczas gdy czasami jeździsz z absurdalnymi prędkościami i wykonujesz wyczyny godne filmu Szybcy i wściekli, nadal musisz uderzyć w hamulce co najmniej kilka chwil przed zakrętem. To świetny przepis. Ale to tak naprawdę nie działa w przypadku Hot Wheels, gdzie chodzi o zawrotną prędkość, a hamulce są tylko na pokaz.

Pod tym względem rozszerzenie wnosi niewiele nowego do stołu. Możesz przejechać przez strefy prędkości, które dają ci duży impuls, ale pokrywają one cały tor, więc nie musisz nawet jeździć strategicznie, aby z nich korzystać. Oczywiście nie twierdzę, że Forza Horizon 5 nagle zamieni się w Mario Kart 8: Deluxe czy nawet Hot Wheels: Unleased. Ale więcej ulepszeń lub pewne zmiany w rzeczywistej fizyce samochodu przeszłyby długą drogę, sprawiając, że wrażenia byłyby inne niż w głównej grze.

Forza Horizon 5
To jest reklama:

Aby być uczciwym Gry Playground nowsze obiecały radykalnie zmienić udaną formułę. W ten sposób wydaje się to bardziej pakietem zawartości niż rzeczywistym rozszerzeniem. Ale nawet wtedy z pewnością mogli zrobić więcej pod względem obsługi fanów. Podobnie jak w głównym doświadczeniu, możesz przejechać przez tryb fabularny, choć termin ten jest dość luźno stosowany. Podczas pięciu głównych misji wykonujesz ekscytujące zadanie, takie jak jazda do jednego miejsca, a następnie jazda do innej lokalizacji i, jak uwierzysz, jazda do jeszcze innej lokalizacji.

To oczywiście jest tak samo nudne, jak się wydaje, a na domiar złego nowa postać o imieniu Haley ciągle żartuje o tym, jak bardzo kocha Hot Wheels, karmiąc cię ciekawostkami przez radio, pozornie wyniesionymi prosto z Wikipedii lub jakiegoś materiału sprzedażowego. Teraz, gdy o tym myślę, mogła być również w głównej grze, ale kto pamięta, ponieważ Playground Games wydaje się niezdolne do stworzenia nawet jednej niezapomnianej postaci - co nie wróży dobrze ich nadchodzącej grze Fable. Oddani fani Hot Wheels nie dowiedzą się niczego nowego ani ekscytującego, a większość graczy, w tym ja, prawdopodobnie po prostu wyłączy lub wyciszy telewizor.

Forza Horizon 5

Kończąc na bardziej pozytywnym tonie, to, co dostajesz z tym DLC, to 10 nowych naturalnej wielkości samochodów Hot Wheels, wiele nowych wyścigów i wyzwań do ukończenia oraz nowy wizualnie oszałamiający układ toru. To naprawdę imponujące, jak Playground Games udało się stworzyć skondensowaną wersję głównej gry i możesz łatwo wycisnąć 10-15 godzin z tego rozszerzenia. Ale to tylko tyle. Forza Horizon 5: Hot Wheels wydaje się być jeszcze bardziej treścią w grze, której na początku nie brakowało. Czułem też, że nowe wyścigi były nieco niezrównoważone (bardziej niż główna gra), ponieważ wydawało się całkowicie losowe, czy wygrałem o mile, czy walczyłem o dostanie się do górnej połowy wyścigu.

Jeśli ukończyłeś każde wyzwanie, przejechałeś każdą drogę, a twoja hacjenda została zamieniona w wielopoziomowy parking, to może świeża partia zawartości Forza Horizon 5 przypadnie Ci do gustu. Wszyscy inni są prawdopodobnie lepiej obsłużeni, trzymając się głównej gry.

HQ
06 Gamereactor Polska
6 / 10
+
Mnóstwo nowych treści. Urocza rekonstrukcja prawdziwego Hot Wheels Park.
-
Nie dodaje znaczącej rozgrywki na podstawie licencji. Tryb fabularny jest po prostu wywoływany w reklamie. Gra jak nieco mniej ekscytująca wersja głównej gry.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości