Polski
Gamereactor
recenzje
Forza Horizon 5

Forza Horizon 5: Rally Adventure

Mnóstwo samochodów rajdowych zaatakowało najnowszy tytuł wyścigowy Playground.

HQ

Zeszłego lata zostaliśmy uraczeni pierwszym rozszerzeniem Forza Horizon 5 z zabawnym Hot Wheels. Teraz jest już kolejny dodatek, który oferuje coś zupełnie innego, coś, co tak naprawdę nie zostało zbytnio zbadane w serii gier, a mianowicie rajd. Oczywiście to, co dostajemy, jest bardziej Forza Horizon wersją tego sportu, a nie do końca czystym rajdem, który wszyscy fanatycy sportów motorowych z pewnością zauważą od razu ze względu na szereg technicznych rzeczy, które dowodzą, że nie jest to gra rajdowa. Ale gra powinna być oceniana za to, czym jest, a nie za to, czym niektórzy z pewnością chcą, aby była.

Tym razem możemy cieszyć się mapą o nazwie Sierra Nueva, mapą, która jest wystarczająco zróżnicowana, aby cię zainteresować i zawiera części świata, których nie widzieliśmy w podstawowej wersji gry, takie jak kamieniołom. Jeśli to nie twoja filiżanka herbaty, możesz wyruszyć na kręte górskie drogi, wąwozy lub otwarte pola, nie wspominając o drogach gruntowych, które pasują do tematu dodatku. Sieć drogowa jest warta jazdy, nawet do i z wyścigów, zamiast korzystać z opcji szybkiej podróży.

Forza Horizon 5
Klasyczny WRC Ford Focus RS z 2001 roku prowadzony przez Colina McRae jest jednym z nowych samochodów.

Wszystko zaczyna się od nowego festiwalu, Badlands. Te festiwale lub placówki są dla tych z was, którzy nie grali w podstawową grę, rodzajem punktu wyjścia dla różnych rodzajów ras. Badlands skupia się oczywiście na rajdowej przygodzie. Wstęp pozwala nam do tego dotrzeć, przedzierając się przez kolejki kamperów, zjeżdżając z wysokich klifów i testując nową mechanikę. Tam możesz wybrać jedną z trzech różnych drużyn, z których każda organizuje inny rodzaj wyścigu. Są Horizon Raptors, którzy skupiają się na Dirt Rally (nie serii gier o tej samej nazwie) na szutrze i innych mieszanych nawierzchniach, są Apex Predators, którzy zamiast tego specjalizują się w Road Rally, który głównie odbywa się na asfalcie, i wreszcie Grit Reapers którzy lubią jeździć w nocy i najlepiej przy złej pogodzie. Wybór zespołu nie ma większego wpływu na doświadczenie, ale jest po prostu sposobem na rozpoczęcie jednego rodzaju wyścigu. Pozostałe zostają odblokowane wkrótce potem.

To jest reklama:
Forza Horizon 5
Oczywiście nadal możesz prowadzić dowolny samochód.

Istnieje około 25 wydarzeń - plus różne fotoradary, strefy driftu i skoki - do przeżycia i można je przeprowadzić na dwa różne sposoby. Albo klasyczny Forza Horizon sposób, w którym wszystkie samochody jeżdżą w tym samym czasie w wyścigu, albo nowy, bardziej rajdowy sposób, w którym ustawiasz najlepszy czas, próbując pobić czasy innych kierowców. Czasy podziału są tutaj uwzględniane w regularnych odstępach czasu, dzięki czemu możesz śledzić, jak daleko jesteś do przodu lub z tyłu. Zdecydowanie wolałem tę drugą wersję, ale jeśli wolisz ścigać się z wieloma przeciwnikami jednocześnie, możesz to zrobić. Wszystko to wraz z klasycznym czytaniem mapy dla wszystkich zakrętów, skoków i nie tylko, dodaje efektu rajdu, ale dużym haczykiem jest to, że twój instruktor nie jeździ z tobą samochodem, ale leci helikopterem. Najzabawniejsze jest to, że "Kurczaki!" pojawia się jako ostrzeżenie od nawigatora, gdy kurczaki biegną przez drogę. To takie małe szczegóły, które cenię najbardziej. "Twarda lewica, łatwa prawa, a za nią kurczaki!". Fantastyczny.

Forza Horizon 5
Zwycięzca, zwycięzca, obiad z kurczakiem?

Ale czym byłaby cała ekspansja rajdowa bez dodatkowych samochodów rajdowych? Jest w sumie dziesięć nowych, co osobiście uważam za zbyt mało. Jednym z nich jest klasyczny Ford Focus RS z 2001 roku prowadzony przez Colina McRae i pilota Nicky'ego Grist. Wolałbym kilka czystych samochodów rajdowych, klasycznych lub nie, ponieważ wiele z nich to teraz inne typy pojazdów, takie jak buggy, przekształcone w wersję rajdową. W związku z tym najważniejsze pytanie brzmi, ile radości z jazdy tymi (i wszystkimi innymi) samochodami na tej nowej mapie. Odpowiedź brzmi, że jest to bardzo zabawne doświadczenie zręcznościowe i że możesz prowadzić dowolny samochód, chociaż gra zaleca samochody na każdy wyścig, więc jeśli chcesz jeździć Volvo V60 Polestar 2015 po meksykańskich drogach gruntowych, możesz. Tak więc, w Forza Horizon stylu, znajdź ulubiony samochód i używaj go we wszystkich wyścigach lub zmieniaj go od czasu do czasu. Dla mnie największą frajdę sprawiały prawdziwe samochody rajdowe, takie jak ostatnio wspomniany Ford Focus.

To jest reklama:
Forza Horizon 5
Podnoszące na duchu doświadczenie.

Forza Horizon 5: Rally Adventure oferuje zręcznościowe wrażenia rajdowe, którymi trudno nie być oczarowanym. Jest nowa, zróżnicowana i piękna mapa do jazdy klasycznymi samochodami rajdowymi z pilotami helikopterów, a także szeroki wybór typów rajdów, takich jak wyścigi szutrowe lub asfaltowe. I nadal są te zabawne wyścigi Forza Horizon, ale teraz w bardziej zakurzonym przebraniu.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Świetna nowa mapa. Nareszcie trochę nowej muzyki. Solidne i zabawne wyścigi zręcznościowe.
-
Za mało samochodów rajdowych.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości